Strony

Instagram

niedziela, 13 września 2020

DC FanDome CBN: Comic Book News #328

W ramach uzupełnienia do poprzedniej, specjalnej odsłony CBN, garść pozostałych komiksowych wieści z drugiej części DC FanDome:


RORSCHACH

King dostał już jakiś czas temu propozycję napisania kontynuacji WATCHMEN, ale odrzucił tą ofertę. Wrócił jednak do tematu po tym, jak zauważył, że polityka w USA stała się zbyt agresywna, a do tego spodobało mu się to, co Damon Lindelof pokazał w swojej wersji WATCHMEN. King chce nawiązać do pracy Alana Moore'a i wykorzystać nową maksi serię, aby wyrazić swój własny komentarz polityczny do pewnych wydarzeń.

Akcja RORSCHACH jest osadzona praktycznie w tym samym kontinuum, co serial, ale nie będzie tutaj żadnych konfliktów z tym związanych, czy konkretnych nawiązań. Seria podążać będzie własnym torem.

Komiks utrzymany będzie trochę w klimacie CITIZEN KANE. Całość utrzymana w stylu noir, w którym Jorge Fornes czuje się najlepiej. Toczyć się będzie detektywistyczne śledztwo, zadawane będą niewygodne pytania, a flashbacki cofną nas do tego, co tak naprawdę wydarzyło się w przeszłości.

Rorschach Kinga bazować będzie mocno na pewnej filozofii i okaże się zupełną opozycją do bardzo cenionych przez scenarzystę prac, autorstwa legendarnego Steve'a Ditko. Tom chciał pokazać historię w nowy, innowacyjny sposób, tak jak innowacyjna była dla swoich czasów opowieść Moore'a i Gibbonsa.

W maksi serii zobaczymy inne klasyczne postacie z WATCHMEN Moore'a i Gibbonsa, najprawdopodobniej jedynie w formie flashbacków z lat 80-tych.


*THE OTHER HISTORY OF THE DC UNIVERSE

W #1 przewodnią postacią będzie Black Lightning, pracujący jako nauczyciel, który na swojej drodze spotka innych bohaterów DC. Akcja toczyć się będzie w latach 70-tych. Pierwsze grafiki wykonane przez Giuseppe Camuncoli:

 



W #2 pojawią się Karen oraz Mal Duncan, stanowiący m.in. wzór dla czarnoskórych ludzi, jak należy wspierać się nawzajem. #3 z kolei zaprezentuje nam Katanę w latach 80-tych, kiedy Amerykanie obawiali się narodu Japońskiego. #4 to lata 90-te i Renee Montoya na pierwszym planie, stanowiąca wybuchową mieszankę homoseksualizmu, latynoamerykańskiego pochodzenia oraz alkoholizmu. Bedzie to historia ukazana oczami policjanta o innym, niż biały kolorze skóry.

Finalna, piąta odsłona to lata współczesne ukazane z perspektywy córki Black Lightninga, która przejęła jego rolę. Nica Pierce należy do społeczeństwa LGBT.

W mini serii istotną role odegra również John Stewart, który ma zupełnie inny pogląd na otaczający świat, niż chociażby Jefferson Pierce.

 

*INJUSTICE

Tom Taylor jest wielkim fanem Supermana i nie mógł nie przyjąć propozycji, aby napisać historię o upadku tej postaci, pokazując przyczyny zerwania przyjaźni z Batmanem, doprowadzenia do wielkiej wojny pomiędzy dobrymi i dobrymi. Ukazanie wcześniejszych wydarzeń i podpięcie ich pod fabułę gry stanowiło dla scenarzysty dużą frajdę. Wiedział, jak wszystko ma się skończyć, a resztę pozostawiono jego wyobraźni.

Taylor chciał mieć do dyspozycji wszystkie postacie świata DC i cieszył się, że nie ma żadnych ograniczeń, że może eliminować/zabijać tak wiele osób. Co ciekawe, zapędził się nawet zbyt bardzo, i kiedy twórcy INJUSTICE 2 chcieli skorzystać z pewnych postaci okazało się, że tego nie zrobią, bo Tom wcześniej ich już wybił.

Jim Lee przyznał, że jedynie Taylor umie rozpisać perfekcyjnie tak wielką komiksową operę mydlaną i znaleźć dla każdej postaci idealnie pasującą rolę.


*7 października nakładem wydawnictwa DK ukaże się kompendium DC COMICS COVER ART HC. Zbiór ten zawierać będzie 350 kultowych, ikonicznych najważniejszych okładek z ostatnich 85 lat. Całość składać się będzie z 200 stron.


Przy każdej grafice znajdziemy rok publikacji, nazwiska twórców oraz krótką historię związaną z powstaniem/znaczeniem konkretnej okładki.

Album i jego zawartość powstały po konsultacjach z fanami oraz władzami DC. Postawiono na takie grafiki, które reprezentować będą różne style oraz różne epoki.


Źródło: dcfandome.com, BleedingCool, CBR

Dawid Scheibe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz