W tym tygodniu z komiksowymi newsami było dosyć skromnie, stąd niezbyt
okazała zawartość poniższej odsłony CBN. Wszystkie wydarzenia z minionych
siedmiu dni stały się jednak mniej ważne w piątek, kiedy to pojawiła się
informacja, która wstrząsnęła całym komiksowym światem. I to właśnie od niej
zaczynamy.
Ostatnie zgrzyty na linii w ostatnim czasie Diamond-DC nie były chwilowe,
powodując poważne kroki ze strony wydawnictwa. Po 25 latach DC kończy
współpracę i rozstaje się z tym największym dystrybutorem na komiksowym rynku. Ostatnie
nowe komiksy z logo DC, jakie dostarczy sklepom Diamond, to te, których
ostateczny termin zamawiania minął 1 czerwca, i których data premiery to 23
czerwca.
DC postawiło na model multidystrybucji, korzystając z usług Lunar, UCS oraz
Penguin Random House. Przypomnijmy, że w kwietniu wypowiedziano Diamondowi
kontrakt na wyłączność, na co pozwalał podpisany na początku roku aneks do
umowy.



