Pokazywanie postów oznaczonych etykietą xermanico. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą xermanico. Pokaż wszystkie posty

piątek, 2 sierpnia 2024

FLASHPOINT. POWRÓT

 

"Ah shit, here we go again."

Powyższy cytat z GTA: SAN ANDREAS obrazował moją pierwszą myśl, gdy DC zapowiedziało ponowną wizytę w świecie, który przed przeszło dekadą był zaczynem pod New 52. Wyszło lepiej niż sądziłem, ale czy na tyle dobrze by można polecić ten komiks każdemu? Tego dowiecie czytając dalej.

środa, 19 czerwca 2024

GREEN LANTERN VOL. 1: BACK IN ACTION

W maju 2023 roku wystartowała nowa seria ongoing z Green Lanternem w tytule, za którą w ramach inicjatywy Dawn of DC odpowiada od początku duet Jeremy Adams (scenariusz) oraz hiszpański artysta znany pod pseudonimem Xermanico. I jest to zestaw twórców, jaki daje nadzieję na co najmniej solidnej jakości serię, po którą warto będzie sięgnąć. Zwłaszcza, że Adams jest tutaj świeżo po zakończonej przygodzie z serią THE FLASH, którą wyniósł na wyższy poziom i oczekuję, że również z Halem Jordanem uda mu się osiągnąć podobnych rozmiarów sukces. Z okazji premiery pierwszego wydania zbiorczego czas sprawdzić, czy rzeczywiście - jak wskazują na to wszystkie znaki na niebie i ziemi - jest to tytuł godny uwagi.

poniedziałek, 19 grudnia 2022

NIESKOŃCZONA GRANICA


Od ładnych kilku lat dwa największe amerykańskie wydawnictwa komiksowe, co jakiś czas tworzą inicjatywy, które mają na celu odświeżyć trochę linię wydawniczą i zaprezentować nowe tytuły oraz zespoły kreatywne. Ostatnim tego typu wydarzeniem w DC było Infinite Frontier, które wystartowało zaraz po zakończeniu Death Metalu (a więc finale sagi Snydera) i trwa aż do dzisiaj (chociaż w ciągu najbliższych miesięcy ma być zastąpiona nową inicjatywą o nazwie Dawn of DC). Z perspektywy czasu mogę naprawdę pozytywnie ocenić całą tą linię, gdyż w dużej mierze zrewitalizowała ona większość tytułów, które jeszcze za czasów Dana DiDio nie miały się zbyt dobrze (chociażby Nightwing, Action Comics, czy Flash). Ale jak trzyma się sam event Joshuy Williamsona i Xermanico rozpoczynający całą tą inicjatywę? Według mnie naprawdę świetnie, ale po kolei.

niedziela, 15 sierpnia 2021

GREEN LANTERN TOM 3: BLACKSTARS

Oj działo się i to sporo w pierwszym sezonie serii o Halu Jordanie i Zielonych Latarniach autorstwa duetu Morrison/Sharp. Widowiskowa akcja, dramaturgia, szaleństwo, chaos i nietypowe kosmiczne  (dosłownie i w przenośni) perypetie głównego bohatera, które nie do końca były zrozumiałe i oczywiste dla przeciętnego miłośnika Korpusu Zielonych Latarni i wszystkiego co z tą tematyką związane. Komiks THE GREEN LANTERN miał jednak od początku w sobie to coś, co sprawiło, że mimo momentami trudności w ogarnięciu tego co autor miał na myśli, czytało oraz oglądało mi się to z całkiem dużą przyjemnością i nie mogłem doczekać się kontynuacji. Sięgając po trzeci tom od Egmontu mniej więcej spodziewałem się, co może zaoferować Grant w drugim sezonie, ale w praktyce okazało się bardzo szybko, iż znów zostałem mocno zaskoczony. Kopara dosłownie opadła z wrażenia w zderzeniu z pomysłami, jakimi sypnął mi w twarz duet twórców.