Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Jerry Grandenetti. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Jerry Grandenetti. Pokaż wszystkie posty

środa, 16 września 2015

RetroDCManiak #3


Joe Simon nie miał szczęścia w latach 70-tych. Człowiek współodpowiedzialny za stworzenie Kapitana Ameryki dla Timely Comics (późniejszego Marvel Comics) miał wyraźne problemy z odnalezieniem się na rynku komiksowym w tym okresie. Jego najdłużej wychodzącym tytułem z tamtych lat był opisany w poprzedniej odsłonie RetroDCManiaka PREZ. Pozostałe komiksy - tworzone głównie wraz z rysownikiem Jerrym Grandenettim - utrzymywał się na rynku jeszcze krócej.

Takie tytuły jak OUTSIDERS (grupa nastolatków o zdeformowanych ciałach, za to z supermocami), BROTHER POWER THE GEEK (manekin ożywiony przez uderzenie pioruna staje się superbohaterem) czy THE GREEN TEAM – BOY MILLIONAIRES pojawiły się i znikły bardzo szybko – głównie przez niskie wyniki sprzedaży.

Ostatecznie Simon i Grandenetti porzucili tworzenie komiksów. O stworzonych przez nich postaciach pamiętali zaś tylko najwięksi fani (jak Grant Morrison czy Neil Gaiman).

THE GREEN TEAM bardzo niespodziewanie powrócił jednak po 38 latach w ramach „piątej fali” nowych tytułów, publikowanych w ramach linii wydawniczej THE NEW 52. Nowa wersja tego tytułu nie została przyjęta zbyt ciepło przez czytelników, a jej publikację zakończono po 8 zeszytach. Zaś bohaterowie wchodzący w skład tej grupy automatycznie wylądowali w komiksowym Limbo.

Czy zasługiwali na taki los?

Moim zdaniem – tak.