Pokazywanie postów oznaczonych etykietą marcus to. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą marcus to. Pokaż wszystkie posty

środa, 6 czerwca 2018

NIGHTWING TOM 2: BLÜDHAVEN

Nightwing jest dla większości osób mało znaną postacią. W Polsce przed nadejściem Odrodzenia (Rebirth) nie było komiksu, gdzie odgrywałby on główną rolę. Zmieniła to seria wydana w ramach wspomnianego Odrodzenia pisana przez Tima Seeleya, a rysowana głównie przez Javiera Fernándeza z pomocą innych artystów. Kolorami zajął się natomiast Chris Sotomayor. Pierwszy tom serii - NIGHTWING: LEPSZY NIŻ BATMAN, był dobrym komiksem, który w większości "cierpiał" przez to, że domykał pewne wątki jeszcze z New 52. Inauguracyjny tom zawierał sporo dobrze napisanych dialogów. Jak się ma sprawa z drugim albumem zatytułowanym "Blüdhaven"? Tego przekonacie się z poniższej recenzji.

wtorek, 27 czerwca 2017

NIGHTWING vol 2: BACK TO BLUDHAVEN


Pierwszy tom NIGHTWINGA z Rebirth zrobił dokładnie to, co powinien zrobić. Powrócił do najbardziej charakterystycznego wizerunku głównego bohatera, jednocześnie nie wymazując w pełni jego rozwoju, jaki nastąpił przez ostatnie lata. Dodatkowo zaoferował czytelnikom całkiem interesującą fabułę, która pod płaszczykiem nasyconego akcją komiksu, przemyciła kluczowe informacje o charakterze tegoż herosa. Tom drugi dalej podąża tą ścieżką – nie tylko czerpie pełnymi garściami z wieloletniej historii Nightwinga, ale także rozwija go jako postać i stawia przed nim nowe wyzwania.