sobota, 14 listopada 2020

Zapowiedzi Egmontu na pierwszą połowę 2021 roku

Coś się zepsuło na MFKiG i już od samego rana dostępny jest filmik z zapowiedziami Egmontu dotyczący zapowiedzi na pierwszą połowę przyszłego roku. W tym oczywiście i informacje dotyczące tytułów od DC. Oto co powiedział Tomasz Kołodziejczak:

Kontynuowane będą obecnie wydawane serie w miękkich oprawach: BATMAN, BATMAN: DETECTIVE COMICS, SUPERMAN, SUPERMAN: ACTION COMICS, THE FLASH.

Egmont opublikuje wszystkie tytuły, które dotąd ukazały się pod szyldem Hill House Comics. Format podobny do Vertigo.

Ciągu dalszego doczekają się także tytuły, które już są dłużej lub krócej na rynku. Dotyczy to także cyklu JONAH HEX :D
Linia DC Young Adults - oprócz już zapowiedzianych MŁODZI TYTANI: RAVEN oraz CATWOMAN: W BLASKU KSIĘŻYCA, pojawiła się okładka THE ORACLE CODE. Planowane jest także MŁODZI TYTANI: BESTIA. Start linii w lutym, na 2021 rok zaplanowano publikację sześciu tytułów. Format mniejszy niż standardowy, cena okładkowa wyniesie 35 złotych.

Z dużych wydarzeń zapowiedziano: DEATH METAL, FLASH FORWARD oraz JUSTICE LEAGUE: DOOM WAR. Wszystkie w twardej oprawie i oparte na wydaniu francuskim.

Linia DC Deluxe - pojawi się wznowienie KINGDOM COME: PRZYJDŹ KRÓLESTWO, a oprócz tego na pewno wydane zostaną trzeci tom WONDER WOMAN: GREG RUCKA, a także drugi tom THE AUTHORITY (run Marka Millara).

(Dawne) Vertigo - zgodnie z domysłami (przynajmniej moimi) Netflixowa adaptacja SANDMANA sprawi, że będzie dużo Neila Gaimana na rynku. Wznowione zostaną serie SANDMAN (w dziesięciu tomach) i LUCYFER (w trzech, potężnych tomach), a także CZARNA ORCHIDEA.
Kontynuowane będą także cykle Alana Moore'a. Egmont zapowiedział wydanie cyklu TOM STRONG w dwóch tomach.

I na sam koniec, sporo Batmana. Na styczeń zapowiedziano już BATMAN: SEKTA, a teraz wiemy także, że na pewno pojawi się BATMAN: THREE JOKERS, BATMAN: CURSE OF THE WHITE KNIGHT oraz opasłe wydanie BATMAN/TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES, zawierające wszystkie trzy dotychczasowe miniserie.

Pozbierał:
Krzysztof Tymczyński

2 komentarze:

  1. Ej, a gdzie wcześniejsze komentarze? ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy Egmont będzie kontynuował wydawanie Hellblazera ??? Sześć hacekow z całymi historiami Caryego i Delano, w edycji francuskiej to obowiązek. Odnieśli się do tego ???

    OdpowiedzUsuń