Pokazywanie postów oznaczonych etykietą steve englehart. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą steve englehart. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 28 stycznia 2018

WKKDC #38 - BATMAN: ZJAWY Z PRZESZŁOŚCI


Batmana w Wielkiej Kolekcji Komiksów DC nigdy za wiele, pod warunkiem oczywiście, że są to pozycje stojące na wysokim poziomie. Omawiany tom jest już szesnastym, na którego grzbiecie widnieje symbol nietoperza, czyli dotykający bezpośrednio samego Mrocznego Rycerza, lub też innych herosów zamieszkujących Gotham City. Najnowszy album jest jednak zupełnie inny, niż dotychczasowe z pewnego istotnego względu. Tym razem mamy bowiem okazję prześledzić przygody Człowieka-Nietoperza nie sprzed kilku czy maksymalnie kilkunastu lat, ale z późnych lat 70-tych ubiegłego stulecia. Wyselekcjonowane zeszyty serii DETECTIVE COMICS sprzed czterech dekad są wprawdzie napisane i narysowane w odmienny od dzisiejszych standardów, nieco archaiczny sposób, ale przynajmniej w moim przypadku stanowią bardzo przyjemną i ciekawą odmianę. Już teraz podkreślę, że czasu spędzonego nad lekturą 38 tomu nie uważam w żadnym wypadku za zmarnowany.