sobota, 18 marca 2023

CBN: Comic Book News #458

Dzisiaj trochę później, niż zazwyczaj, zapraszam na komiksowe podsumowanie minionego tygodnia. Poniżej znajdziecie trochę spoilerów, informacji o wybranych czerwcowych nowościach oraz świetną wiadomość dla fanów pewnej cyfrowej serii z udziałem bat-rodzinki. Szczegóły poniżej.

•THE PENGUIN to zapowiadana wstępnie już jakiś czas temu nowa seria, jaka wystartuje w czerwcu w ramach Dawn of DC. Scenariusz napisze Tom King, natomiast warstwę graficzną przygotuje duet Stefano Gaudiano/Scorpio Steele.

Po swojej "śmierci" i przejściu na emeryturę, Oswald Cobblepot zostaje zmuszony powrócić do Gotham. Działa teraz dla pewnej agencji wywiadowczej i ma za zadanie przeniknąć do tutejszego przestępczego podziemia. Problem w tym, że przestępczy świat ewoluował od jego ostatniej wizyty, a Iceberg Lounge zarządzane jest przez dwie jego podłe latorośle. Jak poradzi sobie Pingwin z nową sytuacją, a także czy odpowie za wrobienie Mrocznego Rycerza we własną śmierć (w serii BATMAN Chipa Zdarsky'ego)?

•Czerwcowy NIGHTWING #105 to kolejny eksperyment niezwykle pomysłowego duetu Tom Taylor/Bruno Redondo. Tym razem czytelnik dostanie możliwość wcielenia się w rolę Nightwinga i zobaczenia świata z jego perspektywy, jego oczami.

Przemierzaj Blϋdhaven skacząc po budynkach i używaj specjalnych pałek do walki z przestępcami, a także odkryj, kto dołączy do Ciebie podczas akcji. Powiększony objętościowo zeszyt i kolejna gratka dla fanów serii.

•Wzorem poprzednich lat, także i w tym roku ukaże się antologia poświęcona osobom ze społeczności LGBT. DC PRIDE 2023 #1 będzie mieć premierę 30 maja, liczyć będzie 104 strony i kosztować 9,99$.

Scenariusz napiszą m.in. Grant Morrison, Christopher Cantwell i Nicole Maines, zaś rysunki stworzą m.in. Hayden Sherman, Stephen Sadowski i Mildred Louis.

Wewnątrz znajdą się krótkie historie z udziałem Poison Ivy i Harley, Jona Kenta, Tima Drake'a, Connora Hawke'a, czy też Flasha z Ziemi-11.

Komiks zawierać będzie dodatkowo wstęp Phila Jimeneza, całostronicowe mini plakaty autorstwa różnych gościnnych twórców, a także kilka przykładowych plansz z powieści graficznej z udziałem Dreamer, jaka ukaże się w przyszłym roku.

•W czerwcu ukaże się także one-shot STATIC TEAM UP: ANANSI (scen. Evan Narcisse, rys. Charles Stewart III), umiejscowiony czasowo przed wydarzeniami ze STATIC: SHADOWS OF DAKOTA.

Afrykański superbohater Anansi znany z animacji STATIC SHOCK odwiedza Dakota City, gdzie bada sprawę dziwnych nadprzyrodzonych zjawisk związanych z okultyzmem. Oczywiście nie obędzie się bez pomocy Virgila.

•Trzy dostępne do tej pory jedynie na platformie Webtoon serie doczekają się papierowej wersji. Informacja ta zwłaszcza cieszy w kontekście BATMAN: WAYNE FAMILY ADVENTURES - zdecydowanie jednej z najlepszych serii cyfrowych ostatnich lat.

WAYNE FAMILY ADVENTURES VOL. 1 ukaże się 1 sierpnia i zawierać będzie odcinki 1-25. VIXEN: NUC ukaże się 15 sierpnia i zawierać będzie odcinki 1-9, natomiast ZATANNA & THE RIPPER VOL. 1 ukaże się 3 października (odcinki 1-11). wszystkie te miękkookładkowe wydania kosztować będą 14,99$.

•W czerwcu DC wypuści do części swoich serii warianty okładkowe, na których bohaterowie paradować będą w strojach kąpielowych. Wszystkie alternatywne okładki można zobaczyć tutaj.

•W czerwcowym TITANS #2 ktoś z członków drużyny zostanie znaleziony martwy, a pozostali muszą odnaleźć sprawcę i zakończyć dalszy rozlew krwi.

•THE JOKER: UNCOVERED #1 to nietypowy one-shot zaplanowany na czerwiec, który składać się będzie z 40 okładek alternatywnych przedstawiających Jokera, jakie w ostatnich latach stworzyli różni artyści. Żadnego tekstu, same jednostronicowe grafiki, wszystkie wydrukowane na sztywnym papierze, takim jak warianty card stock tworzone przez DC.

•Tom King, Tom Taylor, Chip Zdarsky, Tini Howard, Phillip Kennedy Johnson oraz Joshua Williamson dyskutują szeroko na temat Dawn of DC, oczywiście zachwalając całą inicjatywę i obiecując, że otwiera ona nowe możliwości i stanowi idealny czas do rozpoczęcia swojej przygody z komiksami DC - klik.

•Przykładowe plansze z BATMAN: ONE BAD DAY - RA'S AL GHUL #1.

•Profesor Pyg groźniejszy niż zwykle, czyli spoilery z BATMAN INCORPORATED #6.

•Nicole Maines napisze, a Rye Hickman zilustruje powieść graficzną BAD DREAM: A DREAMER STORY. Premiera komiksu zaplanowana jest na kwiecień przyszłego roku.

Dla Maines to kolejny projekt dotyczący tej bohaterki, wcześniej prezentowała Dreamer na kartach SUPERMAN: SON OF KAL-EL, DC PRIDE 2021, czy też LAZARUS PLANET. Tym razem pod szyldem young adults opowie origin głównej bohaterki. Całość rozgrywa się w ciągu trzech dni i pokazuje, w jaki sposób Nia uzyskała swoje moce, a także jak wiele wspólnego mają ze sobą zamieszkujący w Metropolis społeczność złożona z kosmitów oraz społeczność queerowa.

Więcej, w tym pierwsze grafiki - klik.

Spoilery z BATMAN #133.

Kolejne czystki DC wynikające z zeszłorocznego  połączenia  WarnerMedia oraz Discovery. Tym razem pracę straciła m.in. Alison Gill, która w DC pracowała od roku 1999, a z branżą komiksową związana jest od ponad 40 lat. Gill odpowiedzialna była głównie za proces drukowania komiksów (od 2010 jako senior vice-president of manufacturing & operations), szukając jak najwydajniejszych i przyjaznych dla środowiska procesów drukowania.

•Jak wyglądają relacje pomiędzy GCPD a bat-rodziną, czyli kilka spoilerów z BATGIRLS #16 - klik. Seria ta zakończy niestety swój żywot wraz z czerwcowym 19 numerem.

Back-upy z udziałem Catwoman, jakie pojawiły się w BATMAN #125-127, zebrane zostaną w czerwcu w jednym miejscu pod postacią PENGUIN #0.

Jeszcze w marcu Egmont zamierza wypuścić na rynek dodruki wybranych tomów z serii BATMAN METAL, KAZNODZIEJA oraz Y OSTATNI Z MĘŻCZYZN - klik.

•Pełną listę amerykańskich premier z tego tygodnia znajdziecie w tym miejscu. Najbardziej oczekiwane zeszyt z tego tygodnia to SUPERMAN: LOST #1, MULTIVERSITY: HARLEY SCREWS UP THE DCU #1 oraz JUSTICE SOCIETY OF AMERICA #3.


-------------------------

Przygotował: Dawid Scheibe

Źródło: CBR, BleedingCool, Newsarama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz