sobota, 5 maja 2018

CBN: Comic Book News #202


Minął kolejny tydzień, zatem czas na krótkie zestawienie najciekawszych informacji związanych z komiksami DC, jakie pojawiły się na przestrzeni tych siedmiu dni. Krótkie, bo też niewiele ostatnio interesujących newsów pojawia się w sieci odnośnie DCU. Kilka spoilerów, wywiadów oraz nowych grafik znajdziecie poniżej. Miłej lektury :)

*Benjamin Percy zamierza wystawić Dicka Graysona przeciwko cyber-przestępczości. Kradzież tożsamości w sieci to jedna sprawa, ale stawka rośnie, gdy chodzi o kradzież sekretnej tożsamości. Nowy złoczyńca - Wyrm - to cyfrowa projekcja maski. W sieci jest cała armia. Zagrożenie jakie stanowi ten przeciwnik dotknie reszty DCU.

Batgirl odegra istotną rolę w tej historii. Jej zaplecze technologiczne to tylko jeden z aspektów zaangażowania w sprawę, chodzi również o ich wzajemne, burzliwe relacje.Akcja przeniesie się także poza Bludhaven. Percy planuje swój run podobnie jak miało to miejsce w GREEN ARROW - wielkie zagrożenie (w tym wypadku Dark Web) z jednoczesnym ciągiem mniejszych mikro-narracji. W tym, jedna składająca hołd BATMAN AND ROBIN Morrisona - możemy spodziewać się występu Flamingo  i innych.
Scenarzysta budując przyszłość postaci, chce też uszanować jej przeszłość. Będą odniesienia do okresu, gdy Grayson był Agentem-37 oraz gdy przewodził Teen Titans (era Wolfmana & Pereza).
Więcej: 1, 2

*DC rezygnuje z umieszczania kodów do darmowego nabycia wersji cyfrowej komiksu, w większości zeszytów z ceną okładkową 3,99$. Program ten został wprowadzony w kwietniu ubiegłego roku. Nie wiąże się to niestety z obniżką ceny zeszytu do 2,99$. Od tej pory takie kody będą umieszczane jedynie w wybranych zeszytach (głównie w premierowych zeszytach wybranych serii, niektórych annualach, specjalach, dużych eventach itp.). Szczegółów odnośnie przyczyn takiej decyzji nie podano.

*Jak widać na okładce THE FLASH #49, Liga zaangażuje się w starcie pomiędzy dwoma Flashami:


*DC ma problemy z utrzymaniem zainteresowania czytelników "wielką, tajemniczą siłą stojącą za Odrodzeniem". Crossover "The Button" nie przyniósł żadnych odpowiedzi, a DOOMSDAY CLOCK również się z tym nie spieszy. Najpierw seria przeszła na tryb dwumiesięcznika, a teraz łapie kolejne obsuwy. I tak #5 przesunięto o tydzień, z 23 na 30 maja (kilka dni wcześniej pojawiła się data 20 czerwca, ale została ona sprostowana przez samego Goeffa Johnsa), zaś #6 ukaże się dopiero 29 sierpnia. Przypominamy, że D-CLOCK będzie sobie liczyć 12 zeszytów. Nowe plansze z #5 - klik.

*Szykuje się odbudowa rozdartej drużyny. Spoilery z INJUSTICE 2 #56 - klik.

*Ileż było narzekań, że album na 80-lecie Supermana nie zawierał ACTION COMICS #1000 i sam zeszyt trzeba było kupić oddzielnie. Wielu fanów nadal chciałoby mieć tysięczny zeszyt w godnym wydaniu... a że DC chętnie przytuli Wasze $ to AC #1000 ukaże się w HC. Nie będzie to jednak standardowa edycja, w środku znajdziemy materiał bonusowy: alternatywne okładki, scenariusze, szkice Jima Lee, grafiki oraz przedruk AC #1 i #2. Szczegóły.

*Warianty okładek do zeszytów, wchodzących w skład drugiej rundy spotkań pomiędzy bohaterami DC, a postaciami ze świata Hanna-Barbera.*Zastanawiacie się, jaki przebieg będzie miał ślub Batmana i Catwoman? Tom King ujawnia kilka faktów z tego wydarzenia mając do dyspozycji figurki z BATMAN: TAS - zobacz.

*Spoilery z krwawej, drugiej części historii "The Gift", jaką znajdziecie w BATMAN #46.

*Amanda Conner rysuje Power Girl oraz Harley Quinn w ramach najnowszej odsłony DC Art Academy:
*Porcja alternatywnych okładek.

*Zaproszenie dla Dicka Graysona na ślub Bruce'a i Seliny - klik.

*Spoilery z DEATHSTROKE #31 - sprawdź.

*Przykładowe plansze z komiksów, jakie ukazały się w minioną środę - zobacz.

*2 maja w USA ukazały się:

Action Comics Special #1,
Batman #46,
Bombshells United #17,
Curse Of Brimstone #2,
Cyborg #22,
DC Nation #0,
Deathstroke #31,
Exit Stage Left The Snagglepuss Chronicles #5 (z 6),
Future Quest Presents Volume 1 TP,
Green Arrow #40,
Green Arrow Volume 5 Hard-Traveling Hero TP,
Green Lantern Kyle Rayner Volume 2 TP,
Green Lanterns #46,
Harley Quinn Harley Loves Joker #1 (z 2),
Harley Quinn Volume 5 Vote Harley TP,
Injustice 2 #25,
League Of Extraordinary Gentlemen The Black Dossier TP (New Printing),
Nightwing #44,
Nightwing The New Order TP,
Shade The Changing Woman #3 (z 6),
Suicide Squad Rebirth Deluxe Edition Volume 2 HC,
Zero Hour Crisis In Time HC.Dawid Scheibe & Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: NewsaramaCBRBleedingCool

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza