sobota, 26 maja 2018

CBN: Comic Book News #205


Kolejny tydzień za nami, także przyszedł czas na świeży przegląd newsów dotyczących komiksowego świata DC. Tym razem słów kilka na temat serii SUPER SONS, SUPERGIRL, THE FLASH, czy też nowej mini rysowanej przez Kelleya Jonesa. Zapraszamy do lektury :)

*Wraca SUPERGIRL. Seria będzie kontynuować dotychczasową numerację z Rebirth, ale dostanie nowych twórców. Przygodami Dziewczyny ze Stali zajmą się Marc Andreyko i Kevin Maguire. Nowa historia będzie związana z planami Briana Michaela Bendisa wobec Supermana.

Pierwszy rok nowego runu będzie śledztwem w kosmosie.


Supergirl wyruszy w kosmos by znaleźć odpowiedzi na pytanie związane z postacią Rogola Zaara (którego Bendis wprowadzi w MAN OF STEEL).

Kara będzie używać nowego, adaptującego się do kosmicznych warunków kostiumu (nie jest to zmiana na stałe, ale wynika ze względów praktycznych), zaprojektowanego przez Jorge Jimeneza – klik.


*Zgodnie z obietnicą, zakończenie miesięcznika SUPER SONS nie jest pożegnaniem z tymi postaciami. W sierpniu ukaże się pierwszy numer liczącej 12 zeszytów maksi serii ADVENTURES OF THE SUPER SONS. Za scenariusz odpowiada oczywiście Peter Tomasi.


Akcja komiksu rozgrywa się pomiędzy SUPERMAN SPECIAL #1 a MAN OF STEEL #1.

Przeciwnikami naszych bohaterów będzie Gang – grupa młodocianych kosmicznych łotrów, idolizująca złoczyńców DC.

Odwiedzimy różne planety, co pozwoli na bawienie się gatunkami – będzie planeta Dzikiego Zachodu, planeta romansu, planeta wojny… Spotkamy tam wypaczone wersje postaci z DCU, kojarzonych z tymi gatunkami.

  
*Spoilery z JUSTICE LEAGUE: NO JUSTICE #3.

*Rysownik Kelley Jones powraca do świata w Batmana w mini serii KINGS OF FEAR. Scenariusz 6 zeszytów napisze Scott Peterson.


W wyniku starcia ze Scarecrowem, Mroczny Rycerz będzie musiał zmierzyć się ze swym największym strachem. Będzie to strach, tkwiący głęboko pod powierzchnią jego zwyczajowych obaw – coś, co sprawia, że Batman działa jako ikona pop kultury od lat.

W komiksie zobaczymy wiele postaci z galerii łotrów Batmana.


*W sierpniu ukażą się ostatnie zeszyty serii BATWOMAN oraz HAL JORDAN AND THE GREEN LANTERN CORPS.

*12 różnych wariantów okładkowych do JUSTICE LEAGUE #1 - zobacz.

*Vril Dox i L.E.G.I.O.N. mają pojawić sie w JUSTICE LEAGUE ODYSSEY. Prawdopodobnie, jest szansa na powrót Superboy’a Prime’a do DCU po tym, jak padła Source Wall, w której był uwięziony.

*W najnowszym numerze THE FLASH oficjalnie rozpoczął się event "Flash War". Uwaga na spoilery.


Scenarzysta jest wielkim fanem historii "Blitz" z udziałem Huntera Zolomona/Zooma. W mini serii THE FLASH: REBIRTH Zolomon powiedział do Eobarda Thawne'a/Profesora Zooma, że może uczynić ich obu lepszymi. Przez FLASHPOINT i New 52 ten wątek nigdy nie został podjęty, do teraz (a dokładnie do #46). Hunter nie został dotknięty zmianami w uniwersum, bo Thawne zabrał go ze sobą do przyszłości niedługo po powrocie Barry'ego Allena do życia. Dzięki temu Zolomon pamięta wszystko. Wie jak powinna wyglądać linia czasu, a przebywając w przyszłości miał czas by studiować historię rodziny Flasha. Zna teraz Wally'ego lepiej niż on sam. Celem Zooma nadal jest uczynienie Flasha lepszym za pomocą tragedii, którą ten miałby przeżyć.

Williamson podejmuje także wątek Renegades sprzed flaspointowej serii z Barrym - "Dastardly Death of the Rogues".

Zoomowi jest łatwo manipulować Flashami. Wally pamięta fragmenty przeszłości, a Barry jest Barrym. West powtarzał Hunterowi nie raz, że nigdy nie będzie manipulował czasem. Z kolei Allen zrobił to, przez co może w oczach Wally'ego wyglądać na hipokrytę. W tej sytuacji Barry i Hunter są poniekąd po jednej stronie.

"Flash War" to początek czegoś większego, zmian we Flash Family. Przez najbliższy czas (możliwe, że przez ok. 2 lata) szykują się duże zmiany w mitologii Flasha, które dotkną też resztę DCU.

Nie wszystkie wątki z "Flash War" zostaną rozwiązane wraz z końcem story arcu, ale są ku temu konkretne powody. Odpowiedzi w końcu przyjdą.


Pełne spoilery z #47.

*Szkic okładki do SUPERMAN #4. Autorem Ivan Reis.

*Jim Lee krótko na temat wybranych komiksowych premier tego tygodnia, plus Joshua Williamson zachęcający do śledzenia historii "Flash War":


*Stało się to, czego można było się spodziewać od dłuższego czasu. Matt McGinnis  otrzymał swój kostium Robina w BATMAN BEYOND #20 - klik.

*W sierpniu miał wystartować nowy imprint Black Label, ale tak się nie stanie, gdyż inicjujący go komiks SUPERMAN: YEAR ONE zaliczy opóźnienie.

*Brian Michael Bendis w kolejnych wywiadach rozwodzi się na temat mini serii MAN OF STEEL - klik, klik.

Scenarzysta określa nową mini jako nieoficjalny komiks drużynowy, do którego z dużą przyjemnością wprowadził Green Lanterna, Batmana oraz całą Justice League.

Bendis chciał pokazać, co tak naprawdę wydarzyło się na Kryptonie. W tym celu stworzył nowego złoczyńcę i określił jego powiązania z planetą i z samym Kal-Elem. Rogol Zaar jest niczym obiekt, czy zagrożenie, którego Superman nie może przenieść/zneutralizować w standardowy dla siebie sposób.

*Spoilerowa plotka na temat tego, co na temat multiwersum odkryje Hal Jordan - klik.

*Świeża porcja alternatywnych okładek szykowanych na czerwiec oraz lipiec - zobacz.


*Na stronie Klubu Świata Komiksu znajdziecie oficjalne zapowiedzi Egmontu na miesiąc lipiec.

*Cosplayerka odegrała panel po panelu sceny z BATMAN #44, w którym to komiksie Selina Kyle wybiera dla siebie suknię ślubną - zobacz.

*10 wiadomych rzeczy na temat JUSTICE LEAGUE #1 zdaniem plotkarskiego serwisu BleedingCool - klik.

*23 maja w USA ukazały się:

Batgirl #23,
Batman Beyond #20,
Detective Comics #981,
The Flash #47,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #45,
The Hellblazer #22,
Justice League No Justice #3 (z 4),
Legionnaires Volume 2 TP,
Mera Queen Of Atlantis #4 (z 6),
Mother Panic Gotham A.D. #3,
Motherlands #5 (z 6),
Silencer #5,
Suicide Squad #42,
Super Sons #16,
Superman Rebirth Deluxe Edition Volume 2 HC,
Superman The Golden Age Volume 4 TP,
Superwoman Volume 3 The Midnight Hour TP,
Terrifics #4,
Wild Storm Volume 2 TP,
Wonder Woman #47.

Damian Maksymowicz i Dawid Scheibe


Źródło: NewsaramaCBRBleedingCool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz