poniedziałek, 7 maja 2018

DC TV Series News #52

Czas na kolejną porcję informacji ze świata seriali aktorskich oraz animowanych. W ubiegłym tygodniu chyba największym echem odbiło się ujawnienie nowych szczegółów na temat platformy streamingowej DC, która otrzymała swoją oficjalną nazwę, a także ujawniono nowy projekt, przy którym rozpoczęły się prace. Wszystko to w rozwinięciu posta.
Na dobry początek, nazwa. Ta, jak widać na załączonej powyżej grafice do najbardziej oryginalnych nie należy. Brzmi DC UNIVERSE (świetna nazwa panowie, przyznajcie sobie premie), logo również do najbardziej odkrywczych nie może zostać zaliczone, więc przejdźmy dalej. Zaprezentowano także oficjalne loga zbliżających się produkcji aktorskich i animowanych. I właśnie tu pojawiła się duża niespodzianka.
Tak jest, dobrze widzicie. Świeżo ogłoszonym, aktorskim projektem platformy DC UNIVERSE jest SWAMP THING. Na razie wiemy o serialu tym tylko tyle, że jego producentem będzie James Wan (odpowiedzialny za kinowego AQUAMANA), zaś fabuła skupi się na początkach drogi Aleca Hollanda po wypadku, który zmienił go w tytułowego Potwora z Bagien. Premiera planowana jest na rok 2019 i nie ukrywam, że ekipa DCManiaka mocno trzyma kciuki.

Ale moment, zauważyliście czyjś brak? Tak jest, wśród zaprezentowanych logosów nie ma tego z serialu METROPOLIS. Zapowiedziany w styczniu projekt okazuje się być z niewiadomych przyczyn cofnięty do samych początków procesów decyzyjnych, zaś jego data premiery z chwili obecnej jest nieznana.

Źródła: 1, 2 i 3
----------------------------------------------------------------------------------
Skoro już jesteśmy przy wspomnieniu o TITANS, to Minka Kelly - aktorka wcielająca się w postać Dove - wrzuciła na swojego Instagrama kilka rzeczy z planu. Na jednym ze zdjęć widzimy Brentona Thwaitesa w stroju Robina. Reszta prezentowała aktorkę zgrywającą się z Alanem Ritchsonem i prezentowana była w formie Instastory. Do obejrzenia po kliknięciu w pierwszy link źródłowy.
Tymczasem po cichutku zatrudniono kolejną aktorkę do już i tak dość szerokiej obsady serialu. Tym razem jest to Conor Leslie i wcieli się w... Donnę Troy! Szczegóły dotyczące jej roli jak dotąd nie są znane.
Mozna jednak przypuszczać, że Donna Troy to postać, która w trakcie sezonu dołączy do głównej ekipy Tytanów.

Źródła: 1 i 2
----------------------------------------------------------------------------------
Paul Blackthorne odchodzi z serialu ARROW. Po pełnych siedmiu sezonach był on jedną z trzech pozostałych w produkcji głównych postaci, które nieprzerwanie pojawiały się w nim od samego pilota (tu przypomnę, że Emily Bett Rickards jako Felicity przez połowę pierwszego sezonu była jedynie postacią epizodyczną). Ostatni odcinek z jego udziałem to oczywiście finałowy epizod obecnej serii i chociaż nie wiadomo w jaki sposób jego postać pożegna się z ARROW, można przypuszczać iż nie będzie to najszczęśliwsze zakończenie.

Źródło: 1
----------------------------------------------------------------------------------
21 maja duże zmiany mają nastąpić w życiu Jimmy'ego Olsena. Dziewiętnasty odcinek obecnego sezonu SUPERGIRL skupi się właśnie na nim i groźbie, iż świat dowie się, że to on działa jako Guardian. W zasadzie nie było to nic ważnego do wspomnienia, gdyby nie zapowiedź, iż odcinek poruszy mocno obecną sytuację polityczną w USA. To coś, czego CW w zasadzie nie robi, ale z drugiej strony - SUPERGIRL stara się być zarazem tak doskonale poprawne, że nie ma co liczyć na odważniejsze komentarze.

Źródło: 1
----------------------------------------------------------------------------------
Tymczasem opublikowany opis finałowego odcinka obecnej serii THE FLASH ujawnia, że Barry Allen i jego przyjaciele zyskają zaskakującego sojusznika w ostatecznym starciu z Thinkerem. Plotki sugerują, że będzie to albo Marlize DeVoe albo też wreszcie dowiemy się kim jest tajemnicza dziewczyna, która przez cały sezon pojawiała się przy rozmaitych okazjach.

Źródło: 1
----------------------------------------------------------------------------------
Jak już wiemy, w czwartym sezonie LEGENDS OF TOMORROW Matt Ryan jako John Constantine będzie stałym członkiem obsady. Co przygotowali dla niego twórcy? Otóż zmagać będzie się on nie tylko z niezwykłymi przygodami, ale także poczuciem braku przynależności do grupy. Mag jest samotnym wilkiem i nie pracuje w dużych grupach, zaś na pokładzie Waveridera towarzyszyć może mu dość sporo osób. To mogłoby sprawić, iż John będzie dla reszty zarówno sojusznikiem jak i sporym utrapieniem. Showrunner John Klemmer sugeruje wręcz, że Constantine nie będzie mieszkał na pokładzie statku, a jedynie pojawiał się tam w odpowiednich momentach. Jak twórcy to rozwiążą? Dowiemy się już wkrótce.

Źródło: 1
----------------------------------------------------------------------------------
Czas na wyniki oglądalności z ubiegłego tygodnia.

SUPERGIRL 3x16 - około 1 504 000 widzów (wzrost o 8,67%)

LUCIFER 3x22 - około 2 838 000 widzów (wzrost o 0,75%)

IZOMBIE 4x09 - około 682 000 widzów (wzrost o 0,15%)

THE FLASH 4x20 - około 1 697 000 widzów (spadek o 10,64%)

KRYPTON 1x07 - około 630 000 widzów (wzrost o 5,53%)

GOTHAM 4x20 - około 1 941 000 widzów (spadek o 11,04%)

ARROW 6x21 - około 1 104 000 widzów (wzrost o 27,34%)

1 komentarz:

  1. Oj tam czepiasz się z nazwą :) Disney jeszcze bardziej się nie wysilał i nazwał sportową platformę streamingową ESPN+ (czyli dokładnie tak jak ich kanał sportowy, tylko dodali plus :P)

    OdpowiedzUsuń