poniedziałek, 28 maja 2018

DC TV Series News #55

Z każdym dniem do końca zbliża się obecny sezon serialowy. Dzięki temu wiemy coraz więcej o tym, czego spodziewać się po kolejnych seriach oraz... czy w ogóle one powstaną. Jako jeden z ostatnich swoją przyszłość poznał Seg-El - główny bohater KRYPTON.
Stacja SyFy może odtrąbić spory sukces, czemu dało wyraz przedłużając KRYPTON o kolejny sezon. Co prawda d niu emisji kolejne odcinki przyciągały przed telewizory około 600 tysięcy widzów, to jednak dzięki nagrywarkom DVR oraz odtwarzaniu na platformie SyFy Wire, wynik ten powiększał się trzykrotnie. Dzięki temu KRYPTON okazał się najchętniej oglądaną produkcją stacji od roku 2013 i startu serialu "Defiance".

Ze swojej strony dopowiem, że pomimo początkowego sceptycyzmu serial ten okazał się dla mnie jedną z trzech najlepszych produkcji z postaciami DC w tym sezonie (obok GOTHAM i BLACK LIGHTNING).
Od razu po finałowym odcinku pierwszego sezonu udostępniono króciutki teaser drugiego.
Cameron Welsh - showrunner produkcji - udzielił wywiadu serwisowi CBR na łamach którego podsumował pierwszy sezon i zdradził co nieco na temat kolejnego. Roi się on spoilerów z finału dlatego też po więcej szczegółów klikajcie w drugi link źródłowy.

Źródła: 1 i 2
----------------------------------------------------------------------------------
Powyższe zdjęcie to oczywiście żart, ale odnosi się do informacji, która ponoć była wyczekiwana równie mocno jak bródka Green Arrowa w produkcji CW. Ben McKenzie rozpoczął intensywną hodowlę wąsów, by w piątym i finałowym sezonie GOTHAM fani doczekali się tej ikonicznej części wyglądu Jamesa Gordona.

O samym finałowym sezonie także wiadomo coraz więcej. Twórcy ujawnili, że końcowe odcinki serialu będą luźno oparte na historii BATMAN: ROK ZEROWY, co wydaje się bardzo logicznym posunięciem w związku z tym, jak wyglądał finał czwartego sezonu (osobiście jednak obstawiałem coś z NO MAN'S LAND).

Zapewniono nas także po raz kolejny, że finał GOTHAM przedstawi nam transformację Bruce'a Wayne'a w Mrocznego Rycerza. Sęk w tym, że wszyscy dokładnie widzimy iż siedemnastoletni David Mazouz nie prezentuje się zbytnio jak przyszły Batman. Dlatego też rozpatrywane są różne opcje, łącznie z przeskokiem czasowym w finałowych odcinkach. John Stephens, producent GOTHAM, powiedział jednak iż jest mało prawdopodobne, by zdecydowano się na zmianę aktora wcielającego się w Bruce'a.

Źródła: 1, 2 i 3
----------------------------------------------------------------------------------
Stacja FOX zdecydowała się wyemitować dwa bonusowe odcinki serialu LUCIFER, które zostały już nakręcone z myślą o kolejnym sezonie. Nastąpi to dzisiaj czasu USA, lecz oba epizody nie stanowią zakończenia wątku z cliffhangera. Jeden z nich przedstawi nam historię przyjaciółki Elli Lopez, która zaczyna objawiać się jej jako duch. Drugi z kolei to alternatywna historia, w której Lucyfer żyje z całkowicie wolną wolą. Epizod ten wyreżyserował Kevin Alejandro, który w serialu wciela się w rolę Daniela Espinosy.

Tymczasem Tom Ellis pojawił się jako jeden z gości MCM Comic Con London, gdzie dziękował fanom za wsparcie dla serialu LUCIFER oraz zdradził, że prowadzone są konkretne rozmowy w sprawie czwartego sezonu. Nie mógł jednak powiedzieć kto jest zainteresowany przejęciem tej produkcji, niemniej znów w serca fanów wlano sporą dawkę nadziei.
         
Źródła: 1 i 2
----------------------------------------------------------------------------------
Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Adelaide Clemens oraz Andrew Howard - tych aktorów na pewno zobaczymy w pilocie serialu WATCHMEN produkowanego przez HBO. Chociaż w tym gronie można doszukać się całkiem rozpoznawalnych nazwisk, to jednak wygląda na to, iż żadne z nich nie będzie w serialu zbyt długo. Mają być to bowiem postacie epizodyczne, które pojawią się tylko w premierowym epizodzie. Warto jednak podkreślić, że cały ten akapit oparty jest na plotkach i pogłoskach - twórcy serialu nie potwierdzili oficjalnie tych nazwisk.
          
Źródło: 1
----------------------------------------------------------------------------------
SPOILER
        
Teraz coś o serialu, który dawno wyparłem z pamięci. W finałowym odcinku obecnego sezonu THE FLASH poznaliśmy tożsamość tajemniczej dziewczyny, która co jakiś czas pojawiała się przy rożnych okazjach i zdawała się ewidentnie wiedzieć coś o Barrym i Iris. Spekulowano, iż jest to Nora West-Allen - pochodząca z przyszłości córka tej dwójki. No i cóż, przypuszczenia te okazały się prawdziwe. Dziewczyna ma być ważną postacią w kolejnym sezonie i dowiemy się więcej nie tylko na jej temat, ale także dlaczego postanowiła cofnąć się w czasie.

KONIEC SPOILERA
               
Źródło: 1
----------------------------------------------------------------------------------
Wyczuwam nadchodzące bóle dupki.

Twórcy SUPERGIRL szukają aktorki do jednej z ważniejszych ról w czwartym sezonie produkcji. Nia Nal - bo tak owa postać się nazywa - ma być dwudziestoletnią kobietą, którą opisuje się jako "młodą Cat Grant". Naturalnie dołączy ona do ekipy CatCo, zaś miejsce to ponownie stanie się centralnym miejscem w serialu.

W czym więc "problem"? Nia Nal ma być transpłciową kobietą. Co więcej, twórcy SUPERGIRL w notce castingowej zaznaczyli, iż będzie ona "open ethnicity", co oznacza iż nie szuka się aktorki o konkretnym kolorze skóry. W dobie powszechnego oburzania się o wszystko, można spodziewać się skrajnie negatywnych reakcji, nasilających się zwłaszcza w momencie gdy pojawi się konkretne nazwisko osoby, która wcieli się w rolę Nii Nal. Obym jednak się mylił.

Źródło: 1
----------------------------------------------------------------------------------
Tak prezentuje się odświeżony wygląd głównych bohaterek serii DC SUPER HERO GIRLS. Za jakiś czas nowy serial zadebiutuje na antenie Cartoon Network, a za nowy design dziewcząt odpowiedzialna jest Lauren Faust, która ma za sobą pracę przy wielu znanych animacjach.

Źródło: 1
----------------------------------------------------------------------------------
I na koniec informacja dotycząca gry komputerowej THE WOLF AMONG US, opartej na kultowej serii BAŚNIE. Studio Telltale Games ogłosiło, że ze względu na wewnętrzny burdel... to znaczy zmiany na szczeblu organizacyjnym, produkcja ta zaliczy opóźnienie i w drugi sezon rewelacyjnej przygodówki zagramy dopiero w 2019 roku.

Źródło: 1
----------------------------------------------------------------------------------
Na koniec oczywiście wyniki oglądalności.
            
SUPERGIRL 3x19 - około 1 471 000 widzów (spadek o 4,11%)

IZOMBIE 4x12 - około 637 000 widzów (spadek o 11,28%)

THE FLASH 4x23 - około 2 159 000 widzów (wzrost o 11,63%)
Na przestrzeni całej serii średnia oglądalność wynosiła średnio 2 214 000 widzów, co stanowi wynik o 22,03% gorszy od sezonu trzeciego.
              
KRYPTON 1x10 - około 557 000 widzów (spadek o 8,09%) 
Na przestrzeni całej serii średnia oglądalność wynosiła średnio 787 000 widzów.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza