Pokazywanie postów oznaczonych etykietą becky cloonan. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą becky cloonan. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 22 lutego 2018

GOTHAM ACADEMY: SECOND SEMESTER vol. 2: THE BALLAD OF OLIVE SILVERLOCK


GOTHAM ACADEMY to jeden z tych fajnych przykładów komiksów, które może nie sprzedają się najlepiej, ale mimo wszystko zbierają na tyle pozytywne recenzje, iż wydawnictwo daje możliwość twórcom dalszej pracy. Pierwsza seria zaliczyła osiemnaście numerów oraz crossoverową miniserię z marką ”Lumberjaines”. To było naprawdę dużo więcej, niż można było się spodziewać po tytule, który przez dłuższy czas był najgorszej sprzedającym się komiksem z linii DC You. Tymczasem wraz z nastaniem Odrodzenia, wydawnictwo DC zaskoczyło i zapowiedziało start SECOND SEMESTER. Co prawda już kilka miesięcy później ogłoszono kasację tego tytułu i luźne słowa dotyczące możliwej kontynuacji, ale moim zdaniem nie mamy się co łudzić. Druga seria sprzedawała się znacznie gorzej od pierwszej, twórcy tytułu spakowali manatki i od kwietnia publikować będą w Image Comics, zaś lektura THE BALLAD OF OLIVE SILVERLOCK nie pozostawia w zasadzie żadnych złudzeń – to nasze ostatnie spotkanie z Klubem Detektywów. Jak zatem wypadło?

niedziela, 20 sierpnia 2017

GOTHAM ACADEMY: SECOND SEMESTER vol. 1: WELCOME BACK


Pierwszy tom GOTHAM ACADEMY: SECOND SEMESTER już na wstępie trudno zakwalifikować. Jak zapewne zauważyliście, mamy tu na DCManiaku osobne zakładki dla recenzji komiksów z Nowego DC Comics jak i dla tych z Odrodzenia. Seria ogłoszona została jako jeden z tytułów wchodzących w skład tego ostatniego. Tymczasem zarówno okładki poszczególnych zeszytów jak i design wydania zbiorczego zupełnie temu przeczą. Co więcej, trejd jest dostosowany swoim wyglądem to tomów ukazujących się w ramach niestety nieudanego DC You, ale akurat to żaden problem, bo wszystkie odsłony przygód Olive Silverlock będą na półce prezentować jednolity wygląd. Ostatecznie jednak zdecydowałem, że recenzja ta trafi do zakładki z recenzjami komiksów z Rebirth. Dość już o tych mało istotnych szczególikach, czas sprawdzić czy po poprzedniej odsłonie serii, która średnio przypadła mi do gustu, WELCOME BACK powitało ponownie mnie tym, za co oszalałem na punkcie tej serii.

środa, 6 kwietnia 2016

GOTHAM ACADEMY vol. 2: CALAMITY

Ponad osiem miesięcy – tyle przyszło czekać mi na moment, w którym dostanę w swoje chciwe łapska drugi tom GOTHAM ACADEMY. Pierwszy tom zbiorczy tej serii zachwycił mnie wieloma niebagatelnymi rozwiązaniami i świeżością, jaką wniósł do Batmanowego zakątka uniwersum DC Comics. CALAMITY miało przed sobą już znacznie trudniejsze zadanie, ponieważ czysto teoretycznie wiedziałem już, czego się spodziewać, i twórcy musieli dodać do opowiadanej przez siebie historii coś nowego, bym nie odniósł jakże powszechnego w DC czy Marvelu wrażenia, że czytam kolejny raz to samo. Jak wybrnęli z postawionego przed nimi zadania? Sprawdźmy.

wtorek, 21 lipca 2015

GOTHAM ACADEMY vol. 1: WELCOME TO GOTHAM ACADEMY

Tekst ten zacznę od czegoś, co pewnie większość z Was już wie, ponieważ do znudzenia to powtarzam. Niemniej zrobię to kolejny raz. Nie czytam Marvela niemal wcale. Już od jakiegoś czasu żaden tytuł tego wydawcy nie potrafi wywołać we mnie nic więcej niż wzruszenie ramionami. Nawet osławiona ”Ms. Marvel” jest dla mnie czymś, co zdecydowanie i pozytywnie wyróżnia się na tle reszty oferty Domu Pomysłów, ale tak naprawdę nie jest niczym szczególnym w porównaniu z dziesiątkami dowolnych tytułów z Image, Dark Horse, Boom! Studios czy IDW. Z DC jest podobnie. Jeszcze parę lat temu chłonąłem grubo ponad tuzin serii z New 52, zachłyśnięty typem wokół restartu uniwersum, lecz z czasem te dobre serie się pokończyły, a z reszty konsekwentnie rezygnowałem. Przy DC trzymają mnie jeszcze właściwie tylko Vertigo oraz pewne wyjątki. I dziś zrecenzuję właśnie jeden z tych komiksów, które sprawiają iż wciąż wierzę w DC. Już się pewnie domyślacie, że krytyki za dużo tu nie będzie?