sobota, 28 kwietnia 2018

CBN: Comic Book News #201


*Za nami kolejny spokojniejszy pod względem komiksowych newsów od DC tydzień. Wszystkie warte uwagi informacje dotyczące Waszego ulubionego wydawnictwa, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich siedmiu dni, znajdziecie poniżej. Miłej lektury.

*W MOTHER PANIC: GOTHAM A.D. widzimy mroczną, alternatywną wizję Gotham City. Jest to świat, gdzie od 10 lat nie ma Batmana, gdzie noszenie kostiumów nie jest mile widziane, i gdzie za sznurki pociągają dziwni ludzie, w tym również pokręcone wersje znanych złoczyńców. Violet Page z tego kontinuum zginęła w pożarze, zaś organizacja o nazwie The Collective postanawia przejąć kontrolę nad miastem i ukształtować je według własnego pomysłu.


Głównym priorytetem dla Violet jest to co dotychczas, czyli odnalezienie i ochrona własnej matki. Zobaczymy, co takiego przytrafiło się Rebecce, że wylądowała w takim a nie innym miejscu. Córka zrobi wszystko, aby matkę stamtąd wyciągnąć.

Oprócz Ivy, Harley, Catwoman oraz Jokera mogą pojawić się również inni złoczyńcy z galerii łotrów Mrocznego Rycerza.

Joker przypomina zrozpaczonego męża po rozwodzie. Bez Batmana nie ma dla niego zabawy i sensu życia. Wizualnie Joker wzorowany był na aktorze Williamie Dafoe.

Krótkie back-upy dają lepszy pogląd na niektórych mieszkańców Gotham.

Seria została tak zaplanowana, że jest przystępna zarówno dla dotychczasowych, jak i całkiem nowych czytelników przygód Violet Page.


*Artysta Ibrahim Moustafa na temat współpracy z Jody Houser przy projektowaniu nowego Gotham oraz jego mieszkańców w MOTHER PANIC: GOTHAM A.D. - klik.

*"Flash War" (THE FLASH #47-#50) było planowane od dawna. Tom King wie już co wydarzy się w tej historii i zdradził, że będzie to miało ogromne reperkusje w całym DCU.

*THE SILENCER to między innymi historia zorganizowanej kryminalnej społeczności, która istnieje w tajemnicy przed światem i ustala panujące w świecie przestępczym zasady. Deathstroke jako wolny strzelec stał się dla scenarzysty naturalnym elementem tego świata pomimo, iż z założenia unika dużych organizacji. Wojna domowa wywołana przez Leviathana i Talię Al Ghul ma doprowadzić do zniszczenia struktur całej organizacji, a Slade chce temu zapobiec. I najlepiej, gdyby udało mu się ustawić Honor Guest po swojej stronie. Ich kolejny pojedynek będzie obfitował oczywiście w sporą ilość wymienionych ciosów.


#4 rzucił trochę światła na sposób odejścia Silencer z organizacji. Kolejne zeszyty znów poruszą ten temat, jak również sposób funkcjonowania Leviathana - najbardziej wpływowej siły całego przestępczego podziemia.

Funkcjonowanie na dwóch różnych płaszczyznach staje się dla Honor co raz trudniejsze.

Talia jest dla głównej bohaterki mentorką oraz przyjaciółką, ale nie oznacza to, że można jej zaufać. Wielu wpływowych członków podziemia chce ją usunąć ze stanowiska.

W #5 Silencer udaje się na krótkie wakacje, ale w trochę innym znaczeniu tego słowa. Oprócz akcji będzie w tym zeszycie sporo humoru.


*Trzy komiksy DC zostaną wydane w formie powieści. Będą to BATMAN: THE KILLING JOKE, BATMAN: THE COURT OF OWLS oraz HARLEY QUINN: MAD LOVE. Szczegóły oraz nowe okładki tych wydań znajdziecie tutaj.

*Kilka spoilerów z JUSTICE LEAGUE OF AMERICA #29.

*THE FLASH #45, stanowiący preludium do FLASH WAR zamyka wiele dotychczasowych wątków i teasuje nowe, które zapewne zostaną z czasem podjęte przez scenarzystę. Właśnie w tym numerze poznajemy dalszy los Meeny i Godspeeda. Dowiadujemy się też, czego słucha Barry gdy biega. Jednakże najważniejszym wydarzeniem zeszytu jest długo wyczekiwane spotkanie oryginalnego Wally'ego z Iris West.


W trakcie czułego pojednania z ukochaną ciotką Wally doznaje intensywnych wizji z poprzedniej linii czasu. Szczegóły (w tym to, co zobaczył Wally).

*Eddy Barrows oraz Eber Ferreira zilustrują DETECTIVE COMICS #981 w zastępstwie duetu Alvaro Martinez/Raul Fernandez. Będzie to zakończenie runu scenarzysty Jamesa Tyniona IV.

*To Dan DiDio nalegał, aby mini seria inicjująca run Bendisa nosiła tytuł MAN OF STEEL. Jednym z pierwszych celów postawionych sobie przez Bendisa było rozbudowanie galerii łotrów Supermana. Pierwszego już zobaczyliśmy, zaś kolejni pojawią się w DC NATION #0.


Scenarzysta czuje przesyt postacią Lexa Luthora, którego nie ma na razie w planach wprowadzać do swojej nowej historii. Pojawi się, ale dopiero gdy nadejdzie odpowiedni moment.

Cały wywiad z Bendisem - klik.

*THE FLINTSTONES, MISTER MIRACLE  oraz ich twórcy nominowani do tegorocznych nagród Eisnera. Pełna lista nominowanych we wszystkich kategoriach - klik.

*Kolejne narodziny Darkseida i dostosowanie tej postaci do rozpoczynającego się wkrótce NO JUSTICE. Pełne spoilerów szczegóły pochodzące z najnowszego numeru WONDER WOMAN znajdziecie tutaj.

*Program Komiksowej Warszawy.

*Cztery nowe alternatywne okładki - klik.
*Egmont na Pyrkonie 2018 - szczegóły.

*Gail Simone pracowała nad powieścią graficzną ze Swamp Thingiem i Poison Ivy, ale projekt utknął w limbo.

*Jose Luis Garcia-Lopez dołoży swoją cegiełkę do jubileuszowego numeru BATMANA - klik.

*Spoilery z INJUSTICE 2 #55, gdzie jedna z postaci staje się Czerwonym Latarnikiem - klik.

*Rumia też będzie miała pod koniec maja swój mały Comic Con, do tego w jednej z najpiękniejszych bibliotek na świecie - klik.

*Przykładowe plansze z komiksów, jakie ukazały się w minioną środę - zobacz.

*25 kwietnia w USA ukazały się:

Absolute Preacher Volume 3 HC,
Batgirl #22,
Batman And The Signal #3 (z 3),
Batman Beyond #19,
Batman Volume 5 The Rules Of Engagement TP,
Bug The Adventure Of Forager TP,
Demon Hell Is Earth #6 (z 6),
Detective Comics #979,
Doom Patrol #1,
The Flash #45,
The Flash The Rebirth Deluxe Edition Volume 2 HC,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #43,
The Hellblazer #21,
Imaginary Fiends #6 (z 6),
Injustice 2 Volume 1 TP,
Injustice 2 Volume 2 HC,
JSA The Golden Age TP (New Edition),
Justice League Of America #29,
Mera Queen Of Atlantis #3 (z 6),
Mother Panic Gotham A.D. #2,
Motherlands #4 (z 6),
Nightwing Volume 5 Raptor's Revenge TP,
Raven Daughter Of Darkness #4 (z 12),
Silencer #4,
Sleeper Volume 1 TP,
Suicide Squad #40,
Teen Titans #19,
Terrifics #3,
Titans Annual #2,
Trinity #22,
Wonder Woman #45.Dawid Scheibe & Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: NewsaramaCBRBleedingCool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz