poniedziałek, 2 kwietnia 2018

DC TV Series News #47

Za nami kolejny tydzień z serialami DC. Dzięki świątecznej przerwie udało mi się wreszcie nadrobić kilka produkcji, dzięki czemu pierwszy raz od paru tygodni w większości wiem o czym piszę ;) Tym razem skupiamy się na czterech serialach i jak zwykle przypominam, że w rozwinięciu posta możecie trafić na spoilery.
Kilka wieści z planu serialu ARROW. W ostatnim z wyemitowanych odcinków doszło do wydarzenia, którego trudno było od jakiegoś czasu nie przewidzieć. Willa Holland, odtwórczyni roli Thei Queen, pożegnała się z serialem. Jej bohaterka udała się wraz z Roy'em Harperem i Nyssą Al Ghul na misję odnalezienia i zniszczenia trzech odkrytych przez Malcolma Merlyna Jam Łazarza.

Postać Holland już od dwóch lat była nieco usuwana w cień. W piątym sezonie Thea pojawiła się w czternastu odcinkach, zaś w obecnym w dziesięciu, z czego w dwóch znajdowała się w śpiączce. Aktorka sama poprosiła najpierw o ograniczenie jej roli, a teraz także o wypisanie jej z serialu. Willa Holland wyznała, że ma zamiar odpocząć, a następnie zająć się nowymi wyzwaniami.
Tymczasem w serialu szykują się powroty znanych postaci. W 21 odcinku obecnego sezonu ARROW pojawi się Colin Donnell, który w pierwszym sezonie wcielał się w rolę Tommy'ego Merlyna, następnie powrócił na jeden epizod w trzecim sezonie (pojawiał się we flashbackach), zaś podczas tegorocznego crossoveru czterech seriali z Arrowverse okazał się Prometheusem z Ziemi-X. Stephen Amell, który umieścił zdjęcie to na swoim Instagramie, potwierdził przy okazji, że Tommy ponownie pojawi się tylko jako postać we flashbackach.

Z kolei Caity Lotz, a więc Sarah Lance z LEGENDS OF TOMORROW wspomoże drużynę Green Arrowa podczas ostatecznego starcia z Ricardo Diazem. Aktorka potwierdziła, że gościnnie pojawi się w finale obecnego sezonu i dowie się, że po Star City chodzi pochodzący z innego wymiaru, zły sobowtór jej zmarłej siostry.

Źródła: 1, 2, 3
-------------------------------------------------------------------------------------
Tymczasem w najnowszym odcinku GOTHAM poznaliśmy powód, dla którego Ra's Al Ghul wskrzesił Barbarę Kean. Otóż kobieta została przez niego wybrana na jego następczynię. I tak oto przestępczyni stała się nową Głową Demona, obierając na cel Gotham. Wprowadzi to na ulice miasta ogromny chaos, a także nada nową dynamikę relacji Barbary z Tabithą. Twórcy serialu mówią o tej dwójce jako o złej, żeńskiej wersji Gordona i Bullocka. Możemy przez to rozumieć, iż niezależnie od sytuacji w której któraś z nich się znajduje, obie mogą na siebie liczyć. Jak spisze się Barbara Kean jako Głowa Demona pokażą nam kolejne epizody serialu.

Źródło: 1
-------------------------------------------------------------------------------------
Najnowsze pogłoski związane z serialem TITANS mówią, że akcja jednego z odcinków częściowo dziać ma się na terenie posiadłości Bruce'a Wayne'a. Biorąc pod uwagę to, że wcześniejsze plotki sugerowały pojawienie się w serialu zarówno Jasona Todda, jak i samego Mrocznego Rycerza, wcale nie wydają się one być przesadzone. Źródła podają, że sceny w tym miejscu mają dziać się w teraźniejszości i wezmą w niej udział zarówno członkowie Titans jak i postać określona jako "The Messenger", w którego wcieli się Reed Birney. Aktor ten wizualnie pasuje do roli Alfreda, ale to już tylko moje własne interpretacje.

Źródło: 1
-------------------------------------------------------------------------------------
Jakiś czas temu twórcy serialu LUCIFER sugerowali, że wkrótce odkryjemy sekret jednej z głównych postaci w produkcji. Dziś już wiadomo, że chodziło o Ellę Lopez, zaś owym sekretem jest to, że kobieta... widzi duchy. Na tym skupi się akcja 21 odcinka obecnej serii, gdzie poznamy graną przez Charlene Yi postać o imieniu Ray-Ray. Jest to najlepsza koleżanka Elli z czasów studiów. Sęk w tym, że dziewczyna nie żyje, a jej ducha widzi tylko Ella. Nie zdradzono jednak, czy wątek ten to tylko materiał na jeden epizod, czy też później zostanie jakoś mocniej pociągnięty.

Źródło: 1
-------------------------------------------------------------------------------------
I na koniec tradycyjnie czas na wyniki oglądalności z ubiegłego tygodnia.

LUCIFER 3x19 - około 3 190 000 widzów (spadek o 1,90%)

LEGENDS OF TOMORROW 3x16 - około 1 276 000 widzów (wzrost o 1,84%)

IZOMBIE 4x05 - około 715 000 widzów (spadek o 2,59%)

BLACK LIGHTNING 1x10 - około 1 550 000 widzów (spadek o 0,26%)

KRYPTON 1x02 - około 1 076 000 widzów (spadek o 18,42%)

GOTHAM 4x16 - około 2 394 000 widzów (spadek o 3,12%)

ARROW 6x16 - około 1 117 000 widzów (spadek o 12,60%)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz