poniedziałek, 9 kwietnia 2018

DC TV Series News #48

Miniony tydzień upłynął pod znakiem ogłoszenia stacji CW, która przedłużyła o kolejne sezony niemal wszystkie swoje okołokomiksowe seriale. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Dziś skupimy się przede wszystkim na efektach tych ogłoszeń - twórcy LEGENDS OF TOMORROW postanowili praktycznie codziennie atakować kolejnymi doniesieniami, aczkolwiek znalazło się też coś i dla fanów innych seriali. Zaczniemy jednak od wieści z krajowego podwórka.
Manu Bennet, znany między innymi z roli Deathstroke'a w ARROW, już za nieco ponad miesiąc pojawi się w naszym kraju. Aktor będzie jednym z gości trzeciej odsłony Warsaw Comic Conu - imprezy, o której opinie wśród fanów komiksów w Polsce są raczej niezbyt przychylne. Niemniej jeśli jesteście gotowi zapłacić kilka dyszek więcej za podpis i zdjęcie, będziecie mieli okazję w dniach 20-22 kwietnia w podwarszawskim Nadarzynie.

Źródło: 1
------------------------------------------------------------------------------------------
Skoro już wspomniałem o wzmożonej aktywności twórców LEGENDS OF TOMORROW, to czas rozwinąć temat. Po ogłoszeniu realizacji czwartego sezonu potwierdzono wcześniejsze informacje o tym, że Matt Ryan jako John Constantine na stałe dołączy do obsady serialu. Dziś wiemy także, że również Jes Macallan, a więc agentka Ava Sharpe, zostanie nowym stałym członkiem ekipy. Najprawdopodobniej zatem Biuro Czasu odgrywać będzie równie ważną rolę w kolejnej serii, co w obecnej.

Z drugiej strony wygląda także na to, że w finale dojdzie do pożegnania kogoś z ekipy Waveridera. Phil Klemmer - jeden z producentów serialu - ujawnił iż w finale czeka nas "moment chwytający za serce" oraz że "Legenda odejdzie". W dalszej części rozmowy zasugerowane zostało, że osobą tą może być Amaya.

Ogólnie finał ma być niezwykle efektownym odcinkiem. Ekipie LEGENDS OF TOMORROW udało się na poprzednich odcinka przyoszczędzić nieco dolarów i podjęto decyzję o przekazaniu tych dodatkowych środków na realizację finału. Klemmer twierdzi, że nie szczędzono na efektach specjalnych i różnice w budżetach odcinków mają być widoczne już od początkowych sekund epizodu. Zapytany z kolei o serię czwartą powiedział, że Legendy nieco częściej zajmować się będą sprawami mitycznymi, niż postaciami historycznymi.

Co jednak nie zmienia faktu, że po ciepło przyjętym, niedawnym odcinku z młodym Barackiem Obamą, w czwartej serii możemy spodziewać się czegoś podobnego, tylko z udziałem obecnego prezydenta USA - Donalda Trumpa.

Źródła: 1, 2, 3, 4 i 5
------------------------------------------------------------------------------------------
Po wielu zawirowaniach, stacja FX w końcu dała zielone światło na wyprodukowanie pilota serialu opartego na komiksie Y: OSTATNI Z MĘŻCZYZN. Za scenariusz odpowiedzialny będzie Michael Green ("Amerykańscy Bogowie"), zaś głównym showrunnerem projektu została Aida Mashaka Croal ("Luke Cage"). Jak dotąd nie podjęto żadnych decyzji castingowych.

Źródło: 1
------------------------------------------------------------------------------------------
Stephen Amell udzielił wywiadu, w którym stwierdził iż jego zdaniem BLACK LIGHTNING stanie się w końcu oficjalną częścią Arrowverse. Aktor zauważył, że SUPERGIRL także początkowo istniała jako zupełnie odrębny byt, więc podobnie może być w przypadku przygód Jeffersona Pierce'a. Amell podkreślił także, że z chęcią pojawiłby się gościnnie na antenie jednego z odcinków BLACK LIGHTNINGA.

Źródło: 1
------------------------------------------------------------------------------------------
Jason Mewes i Kevin Smith zaliczą małe cameo w jednym z odcinków THE FLASH - wspominałem o tym już jakiś czas temu. Tym razem jednak udostępniono zdjęcie z planu, gdzie widać obu twórców w pozach typowych dla legendarnego duetu Jay & Silent Bob.

Źródło: 1
------------------------------------------------------------------------------------------
Tom Welling i Michael Rosenbaum, a więc Clark Kent i Lex Luthor z serialu TAJEMNICE SMALLVILLE pojawili się wspólnie na AwesomeConie, gdzie wspominali stare czasy. W pewnym momencie jednak Welling stwierdził, że produkcja o młodym Supermanie powinna doczekać się kontynuacji, tyle tylko że pod postacią serialu animowanego. Chwilę później obaj aktorzy zapalili się do tego pomysłu deklarując, że bez wahania wzięliby w nim udział. No cóż, czy DC nas słyszy?

Źródło: 1
------------------------------------------------------------------------------------------
Na koniec jak zwykle wyniki oglądalności z minionego tygodnia.

LEGENDS OF TOMORROW 3x17 - około 1 232 000 widzów (spadek o 3,45%)

BLACK LIGHTNING 1x11 - około 1 499 000 widzów (spadek o 3,29%)

KRYPTON 1x03 - około 955 000 widzów (spadek o 11,25%)

GOTHAM 4x17 - około 2 532 000 widzów (wzrost o 5,76%)

ARROW 6x17 - około 868 000 widzów (spadek o 22,29%)

TEEN TITANS: GO! 4x50 - około 1 170 000 widzów (spadek o 0,73%)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz