poniedziałek, 30 kwietnia 2018

DC TV Series News #51

Za nami tydzień nieobfitujący z dużą ilość nowych newsów serialowych. Dlatego też dzisiejsza odsłona "DC TV Series News" nie jest zbyt obszerna, ale mimo wszystko i tak zapraszam do dalszej części posta. Zaczniemy od planowanej ekranizacji WATCHMEN.
Damon Lindelof zdradził w rozmowie przeprowadzonej na potrzeby jednego z amerykańskich podcastów, że serialowe wcielenie WATCHMEN nie będzie tym, czego spodziewają się fani. W kilku luźno rzuconych zdaniach zasugerował on, iż HBO nie przedstawi widzom dokładnej ekranizacji komiksu, a postawi na rozwinięcie wątków, które w komiksie pojawiły się gdzieś w tle. Porównał produkcję do filmu i serialu "Fargo", które pozornie opowiadały tę samą historię, ale zrobiły to w zupełnie odmienny sposób.

Jego słowa zdają się potwierdzać pierwsze notki castingowe. W premierowym odcinku WATCHMEN pojawić się mają policjanci z Oklahomy, którzy w komiksie pełnili rolę marginalną. Listę poszukiwanych aktorów możecie sprawdzić klikając w drugi link źródłowy.

Źródła: 1 i 2
--------------------------------------------------------------------------------------
Teaser nowego odcinka ARROW zdradza powrót Tommy'ego Merlyna i wygląda na to, że Collin Donnell pojawi się nie tylko w retrospekcjach, jak wcześniej sugerowano.
Pojawił się również opis finałowego odcinka szóstego sezonu. Wynika z niego, że Oliver Queen wraz z nowym sojusznikiem uda się na ostateczne starcie z Richardem Dragonem. Twórcy obiecują "epicki pojedynek". Zastanawiać może tylko osoba wspomniana jako pomocnik Green Arrowa. CBR sugeruje, że może to być Tommy Merlin lub Roy Harper. Ja jednak przypomnę, że jakiś czas temu ogłoszono, że w finale obecnego sezonu ARROW pojawi się Sarah Lance.

Źródło: 1
--------------------------------------------------------------------------------------
Kolejny teaser, tym razem kolejnego odcinka THE FLASH. W nim powraca Gypsy, a także Danny Trejo jako Breacher. Wreszcie jakiś powód, by obejrzeć kolejny odcinek tej mizernej produkcji.
--------------------------------------------------------------------------------------
I ostatni teaser na dziś. Czyżby twórcy SUPERGIRL chcieli zaspoilerować wynik starcia z Reign i jej towarzyszkami?
--------------------------------------------------------------------------------------
I na koniec oczywiście wyniki oglądalności z ubiegłego tygodnia.

SUPERGIRL 3x15 - około 1 384 000 widzów (spadek o 27,58%)

LUCIFER 3x21 - około 2 817 000 widzów (spadek o 11,28%)

IZOMBIE 4x08 - około 681 000 widzów (spadek o 16,34%)

Najwyraźniej tego dnia coś ważnego miało miejsce na terenie USA, ponieważ nie tylko seriale DC, ale praktycznie każda większa produkcja emitowana tego dnia zaliczyła potężne spadki.

THE FLASH 4x19 - około 1 899 000 widzów (wzrost o 0,96%)

KRYPTON 1x06 - około 597 000 widzów (spadek o 17,66%)

ARROW 6x20 - około 867 000 widzów (spadek o 9,40%)

2 komentarze:

  1. Dorzućcie info o dopiero co ogłoszonej inicjatywie WB, która ma ruszyć jeszcze w tym roku i dotyczy powstania platformy VOD w całości poświęconej telewizyjnym adaptacjom bohaterów znanych z kart komiksów z logo DC. Na pierwszy ogień idzie Swamp Thing oraz Titans. Ten ostatni serial jeszcze w tym roku ma wystartować, yupi!

    https://en.wikipedia.org/wiki/Titans_(2018_TV_series)

    OdpowiedzUsuń
  2. dodałbym fakt co prawda z zaplecza czyli że ekipa arrow na sezon 7 wzmacnia się o nowych scenarzystów i współproducentów to jest news pewny, są plotki że to samo czyli zmiany zaplecza w flashu się pojawią

    OdpowiedzUsuń