Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pia guerra. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pia guerra. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 5 lutego 2019

Wreszcie się udało! Y: THE LAST MAN z zamówieniem sezonu

Nie jestem do końca pewien ile lat to trwało, ale Brian K. Vaughan wreszcie może odetchnąć z ulgą. Stacja FX ogłosiła bowiem, że daje zielone światło temu serialowemu projektowi. Pierwszy sezon Y: THE LAST MAN pojawi się na antenie stacji w 2020 roku.
W obsadzie są już na pewno Barry Keoghan (widzimy go na zdjęciu powyżej), Diane Lane, Imogen Poots, Lashana Lynch, Juliana Canfield,Marin Ireland oraz Amiber Tamblyn. Producentami zostali Nina Jacobson, Brad Simpson oraz oczywiście sam Brian K. Vaughan. Melina Matsoukas wyreżyserowała pilota, który prawdopodobnie zostanie za jakiś czas wyemitowany na antenie stacji. W chwili obecnej nie wiadomo ile odcinków będzie liczyć premierowy sezon.

Komiks Y: THE LAST MAN ukazał się w Polsce jako Y: OSTATNI Z MĘŻCZYZN i opowiada o losach Yoricka oraz jego małpki o imieniu Ampersand, którzy wskutek tajemniczych wydarzeń zostają ostatnimi żywymi mężczyznami na naszej planecie.

Źródła: 1 i 2

środa, 27 grudnia 2017

Y – OSTATNI Z MĘŻCZYZN TOM 5

To już niestety ostatni tom świetnej serii Briana K. Vaughana. Przygody Yoricka i spółki wreszcie znajdują tu swój finał. Czy jest on satysfakcjonujący? By się tego dowiedzieć zapraszam do rozwinięcia.


niedziela, 9 kwietnia 2017

Y: OSTATNI Z MĘŻCZYZN TOM 4

Czwarty tom Ygreka w zdecydowanej większości poświęcony jest przygodom Yoricka i ekipy w Australii i Japonii, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z wścibską reporterką, Yakuzą oraz oczywiście uprzykrzającą im życie już od jakiegoś czasu Ninją. Wrócimy jednak także na chwilę do Ameryki, gdzie przez potowarzyszymy Hero oraz Beth 2, której nienarodzonym dzieckiem, jak się okazuje, bardzo interesuje się Watykan.

piątek, 14 października 2016

Y: OSTATNI Z MĘŻCZYZN TOM 3

W 3 tomie cyklu, jak już nas do tego przyzwyczaił Brian K. Vaughan, czeka nas sporo akcji, parę niespodziewanych zwrotów fabularnych oraz co nieco dających do myślenia pytań. Dowiadujemy się też co działo się z Beth w Australii. Co ciekawe jednak, w końcu poznajemy także odpowiedź na jedno z pytań dręczących zarówno czytelników, jak i bohaterów, od samego początku serii. I jest to odpowiedź jakiej chyba nikt by się nie spodziewał.

niedziela, 3 lipca 2016

Y: OSTATNI Z MĘŻCZYZN TOM 2


Krucjaty ostatniego mężczyzny ciąg dalszy.

Gdy po raz pierwszy wziąłem w swoje ręce drugi tom Ygreka, od razu rzuciło mi się w oczy nazwisko samego Stephena Kinga jednego z moich ulubionych pisarzy, które widnieje na okładce. I ten oto mistrz grozy powiada, iż jakoby była to najlepsza powieść graficzna, jaką kiedykolwiek czytał. Co prawda jakoś nie jestem w stanie w to uwierzyć i biorę pod uwagę tylko dwie możliwości: albo King przeczytał w swoim życiu tak mało komiksów (w co wątpię), albo jest to jedynie tani chwyt marketingowy, który ma na celu przyciągnięcie kolejnych czytelników jego nazwiskiem. No bo skoro sam King poleca, to nie może to być słabe. No i złe nie jest, nawet wręcz przeciwnie, ale na tytuł najlepszej powieści graficznej Ygrek jeszcze sobie nie zasłużył.