sobota, 14 maja 2022

CBN: Comic Book News #412

Jeśli jesteście ciekawi najistotniejszych newsów komiksowych dotyczących DC, jakie pojawiły się na przestrzeni minionego tygodnia, to tradycyjnie zapraszam do lektury poniższego posta. Tym razem coś na temat DARK CRISIS, HUMAN TARGET, JURASSIC LEAGUE, Młodych Tytanów z Ziemi-11, a także pierwsze plansze z BATMAN #125.

•23 sierpnia ukaże się TALES OF THE HUMAN TARGET, czyli one-shot utrzymany w stylu antologii, poszerzający świat wykreowany przez Toma Kinga i Grega Smallwooda na kartach maksi serii HUMAN TARGET.

Scenariusz napisze oczywiście King, zaś ilustracje wykonają oprócz Smallwooda także Mikel Janin, Kevin Maguire oraz Rafael Albuquerque. Na 48 stronach komiksu zobaczymy, jak Christopher Chance w czterech różnych historiach łączy siły za każdym razem z innym członkiem JLI. Akcja dzieje się przed tym, jak Chance przyjął przeznaczoną dla Lexa Luthora truciznę w HUMAN TARGET #1.

Wszystkie trzy okładki do tego komiksu można zobaczyć w tym miejscu.

Dla przypomnienia, ukazująca się pod szyldem Black Label seria HUMAN TARGET aktualnie jest w trakcie przerwy, a nowa odsłona (#7) pojawi się dopiero we wrześniu.

•Joshua Williamson po raz kolejny odpowiadał na pytania związane z nowym kryzysem w DCU. Na śmierci członków Ligi się nie skończy, gdyż już w DARK CRISIS #1 zginie kolejny ze znanych bohaterów. W tym samym numerze Jon Kent będzie się starał stworzyć nową Justice League, ale nie będzie to wcale takie proste do wykonania. Zwłaszcza, że Black Adam jest takiemu rozwiązaniu przeciwny.

W #2 będziemy świadkami m.in. pojedynku Nightwing vs Deathstroke, a także Jon vs Cyborg-Superman. Każda z postaci umieszczona w tym evencie nie jest z przypadku, czy wrzucona na siłę, tylko ma do odegrania mniej lub bardziej istotną rolę. Tak jak na przykład znany i lubiany duet Blue & Gold.

Deathstroke to w stu procentach złoczyńca, co zostanie przez Williamsona wyraźnie podkreślone. Finał SHADOW WAR pokaże jego prawdziwe cele oraz zamiary i to, jak ważnym jest elementem jest dla przebiegu DARK CRISIS.

Ostatnia scena każdego z zeszytu mini serii będzie szokująca dla czytelników. W #2 powody do radości znajdą miłośnicy Zielonych Latarni.

•Nowe wersje Johna Stewarta, Kyle'a Raynera oraz Jasona Todda na ujawnionych okładkach do DARK CRISIS: WORLDS WITHOUT JUSTICE LEAGUE - GREEN LANTERN #1:

•Jutro kończy się głosowanie na nową mini serię DC w ramach Round Robin 2022. Na polu bitwy pozostały SUPERBOY: THE MAN OF TOMORROW oraz SUICIDE SUAD: DARK.

•Fascynacja Juana Gedeona dinozaurami, Żółwiami Ninja oraz grą PRIMAL RAGE z dzieciństwa sprawiły, że wpadł on  na pomysł alternatywnych przygód JL. Daniel Warren Johnson zgodził się wspomóc kolegę w pisaniu i zaangażować się w projekt o nazwie JURASSIC LEAGUE.

Batman jest w tej historii allozaurem, a nie tyranozaurem, jak myśli większość czytelników. To ulubiony bohater rysowany przez Gedeona. Dużo czasu, ale przy tym również przyjemności, zajęło wymyślanie nazw poszczególnych postaci oraz projektowanie ich finalnych kształtów. Największą trudność stanowiło skonstruowanie odpowiednich kwestii, jakie można było włożyć w usta konkretnego dinozaura.

Aby pokazać pewne sytuacje z dwóch różnych perspektyw, partnerem/Robinem Batsaura jest człowiek. Początkowo współpraca idzie ciężko, ale z czasem zaczyna się lepiej układać.

Przeciwnikiem dino-Ligi miał być największy w mniemaniu twórców złoczyńca w DCU, stąd padło na Darkseida.

Aktualnie trwają prace nad zeszytami 3 i 4, a czytelnicy powinni być zadowoleni zwłaszcza z tego, jak prezentują się w erze dinozaurów Green Lantern, czy Reverse-Flash.

Więcej.

•Trzy nowe okładki do FLASHPOINT BEYOND #4:

A tutaj z kolei Geoff Johns, Jeremy Adams oraz Tim Sheridan opowiadają o tworzonej przez siebie mini serii.

•Aż kilkanaście przykładowych plansz z komiksu MILESTONES IN HISTORY, który to 96-cio stronicowy one-shot ukaże się w połowie czerwca - klik.

•DC przygotowało specjalne karty biograficzne, zawierające krótkie opisy postaci z Ziemi-11, jakie powrócą już niedługo w ramach mini serii MULTIVERSITY: TEEN JUSTICE. Wszyscy oni zadebiutowali w grudniu 2020, a w czerwcu pojawią się gościnnie w antologii DC PRIDE 2022.

Kim są Robin, Aquagirl, Kid Quick, Supergirl, Klarion, Raven oraz Troy z alternatywnej Ziemi? Najważniejsze informacje na ich temat znajdziecie w tym miejscu.

•Obie okładki oraz krótki opis do sierpniowego THE FLASH #785, gdzie znajdziemy dalszy ciąg poszukiwań Barry'ego - klik. A poniżej alternatywna okładka do DARK CRISIS #3.

•Kolejny nieznany fakt z życia Alfreda, czyli spoiler z SUPERMAN: SON OF KAL-EL #11.

Trailer mini serii BLACK ADAM:

Kilka gotowych plansz z lipcowego BATMAN #125, gdzie rozpocznie się run duetu Zdarsky/Jimenez - zobacz.

Tom King wyjaśnia po latach, w jaki sposób do Kite Mana przylgnęły słowa "Hell Yeah" - szczegóły.

•Listę amerykańskich premier z tego tygodnia znajdziecie tutaj. Najciekawsze zeszyty z tego zestawienia to JURASSIC LEAGUE #1 oraz długo wyczekiwany i wielokrotnie przesuwany SUICIDE SQUAD: GET JOKER! #3. 


----------------------

Przygotował: Dawid Scheibe

Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR, ComicBook

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz