sobota, 5 stycznia 2019

CBN: Comic Book News #240


Dosyć skromny, pierwszy w tym roku przegląd komiksowych newsów zza oceanu. Poniżej znajdziecie miedzy innymi kilka informacji na temat przyszłych planów Briana Michaela Bendisa, a także pewne spoilery z najnowszych numerów serii ACTION COMICS, DETECTIVE COMICS, czy HEROES IN CRISIS. Zapraszamy.

*Brian Michael Bendis wrzucił na Instagrama 10 grafik, które mają teasować historie, jego autorstwa, które zobaczymy w 2019 roku.


Batman Beyond, Wonder Woman, świat Kamandiego, Lois Lane, Batman, OMAC, Legion of Super-Heroes,  Wildfire, Jon Kent, pióro - prawdopodobnie nawiązanie do Johnny'ego Thundera i Jakeema Thundera. Źródło.

*W DETECTIVE COMICS: 80 YEARS OF BATMAN: DELUXE EDITION znajdziemy następujące zeszyty serii: #1, 20, 27, 38, 60, 64, 66, 140, 151, 153, 225, 233, 267, 298, 327, 359, 400, 437, 443, 457, 474, 482, 500, 567, 742 oraz #27 (New 52).

*Ciekawe podsumowanie tego wszystkiego, co do tej pory wiemy na temat zbiorowego mordu w HEROES IN CRISIS - przeczytaj.

*Spoilery z HEROES IN CRISIS #4:

Tytani dowiedzieli się o śmierci Wally'ego. Bruce i Barry prowadzą śledztwo odnośnie mordercy. Każdy z nich uważa, że kto inny (Harley i Booster)odpowiada za masakrę w Sanktuarium. Jeśli nie rozstrzygną tego dylematu, to Green Arrow oraz Black Canary są gotowi pozbawić życia oboje podejrzanych.

Michael jest więziony w Hall of Justice i przepytywany przez Wonder Woman. Działanie lassa potwierdza, że Booster wierzy w swoją niewinność. Ted Kord odwiedza przyjaciela, po czym pomaga mu w ucieczce. Chcą na własną rękę rozwiązać tą sprawę.


Superman informuje resztę Trinity o materiałach video, jakie od anonimowego adresata otrzymuje jego żona. Batman jest wściekły i dziwi się, jak zeznania mogły opuścić Sanktuarium. W tym samym czasie w Daily Planet ukazuje się artykuł, w którym Lois Lane bardzo szczegółowo informuje świat na temat Sanktuarium. Nie ma w nim mowy o ostatniej masakrze.

Batgirl odnajduje ukrywającą się Harley. Obie dziewczyny tworzą od tej chwili zespół. Harley nie przejmuje się artykułem Lois twierdząc, że świat potrzebuje zmian.


*Tom King przedstawił DC pomysł na to, jak mogłaby potoczyć się fabuła serii NIGHTWING, po postrzeleniu tytułowego bohatera w głowę. DC wybrało inną wersję, ale koncept Kinga brzmi naprawdę ciekawie. W nim to, Tim Drake miał tymczasowo przyjąć tożsamość Nightiwnga, jednocześnie pomagając Dickowi Graysonowi w dojściu do siebie.

*Koniec rządów Supermana-dyktatora i nowy porządek w świecie Injustice, co jest konsekwencją wydarzeń w finałowym zeszycie mini serii INJUSTICE VS MASTER OF THE UNIVERSE - szczegóły.

*Enrico Marini szkicuje postać Harley Quinn w ramach najnowszej odsłony DC Art Academy:*Pomimo podjętej próby ratunku, jedna z najbliższych osób w życiu Bruce'a Wayne umiera w jego ramionach na kartach DETECTIVE COMICS #995 - szczegóły.

*Pierwsza strona najnowszego ACTION COMICS #1006 pozwala przypuszczać, że w tym roku możemy spodziewać się komiksu z Lois Lane w roli głównej, którego scenariusz napisze Greg Rucka. Jak wcześniej sugerował BleedingCool, miałby on zostać wydany w ramach imprintu Black Label.


Kilka stron dalej dowiadujemy się pewnego interesującego faktu z życia Jimmy'ego Olsena. Okazuje się, że przyjaciel Clarka spotykał się wcześniej z Talią Al Ghul, która stoi na czele Leviathana. Organizacja ta pojawi się w #7 i nie wiadomo, jaką (jeśli w ogóle) rolę odegra Jimmy w najbliższej rozgrywce.

W tym samym zeszycie poznajemy również przywódczynię podziemnej mafii działającej w Metropolis. Szefowa Red Cloud ma w swojej kolekcji prawdziwy unikat - słynny zielony samochód uszkodzony przez Supermana w AC #1 z 1939 roku.

*HEROES IN CRISIS #1, ACTION COMICS #1000, BATMAN: WHITE KNIGHT czy też BATMAN #50 wśród nominowanych komiksów do Diamond Gem Awards. Pełną listę nominacji znajdziecie tutaj.

*Podsumowanie minionego roku z wykorzystaniem najważniejszych komiksowych grafik z ostatnich 12 miesięcy - klik.

*DC oddaje cześć zmarłemu Stanowi Lee na łamach komiksów wydanych w minioną środę - klik.

*2 stycznia w USA ukazały się:

Action Comics #1006,
Batgirl #30,
Batman Beyond #27,
Batman By Neal Adams Volume 2 TP,
Batman Prodigal TP (New Edition),
Batman The Shadow The Murder Geniuses TP,
Books Of Magic #3,
Dark Days The Road To Metal TP,
Detective Comics #995,
The Flash #61,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps Volume 7 Darkstars Rising TP,
Heroes In Crisis #4 (z 9),
Hex Wives #3,
House Of Mystery The Bronze Age Omnibus Volume 1 HC,
Injustice Vs The Masters Of The Universe #6 (z 6),
Jinx TP (New Edition),
Justice League Odyssey #4,
Old Lady Harley #3 (z 5),
Powers Volume 2 TP (New Edition),
Raven Daughter Of Darkness #11 (z 12),
Scarlet #5 (z 5),
Scooby-Doo Team-Up #45,
Silencer #12,
Superman Kryptonite Deluxe Edition HC,
Sweet Tooth Volume 3 TP,
The Terrifics #11,
Titans #32,
Wildstorm Michael Cray Volume 2 TP,
Wonder Woman #61.

Z kolei tydzień wcześniej, czyli 26 grudnia, ukazały się jedynie cztery wydania zbiorcze:

Batman Beyond Volume 4 Target Batman TP,
Green Arrow War Of The Clans DC Essential Edition TP,
Nightwing Volume 7 The Bleeding Edge TP,
Superman The Rebirth Deluxe Edition Volume 3 HC

Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: Newsarama, CBR, BleedingCool

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza