sobota, 26 stycznia 2019

CBN: Comic Book News #243


W tym tygodniu wspominamy o seriach NAOMI oraz FREEDOM FIGHTERS, informujemy o pewnych zmianach w strukturze DC, serwujemy pokaźną ilość wariantów okładkowych oraz (niestety) wspominamy o pewnych opóźnieniach kilku zeszytów. Te i inne drobniejsze komiksowe wieści znajdziecie oczywiście poniżej.

Naomi to zupełnie nowa postać, typowa, zwykła dziewczyna ze zwykłego miasteczka, której życie zmienia się w momencie, gdy spotyka na swojej drodze walczącego z Mongulem Supermana. Twórcy nowej serii, która właśnie wystartowała w ramach imprintu Wonder Comics, obiecują wielkie tajemnice, odkrywanie sekretów oraz podróż, której szybko nie zapomnimy.


Krótkie "odwiedziny" Supermana sprawiają, że zmienia się całkowicie postrzeganie przez Naomi otaczającego ją świata. Zaczyna zadawać pytania i wróci do tematu swojej adopcji. Zagłębia się co raz dalej, aż odkrywa jak bardzo jest niezwykła i jak bardzo otaczający ją ludzie są niezwykli. Miasteczko kryje wiele sekretów, które wkrótce ujrzą światło dzienne.


Są pewne powody ku temu, aby akcja rozgrywała się w DCU, a nie w jakimś innym, fikcyjnym świecie. Z czasem dowiemy się nowych, nieznanych faktów dotyczących świata DC.

Brian Michael Bendis oraz David Walker potrzebowali dużo miejsca, osobnej serii komiksowej, aby móc przedstawić wszystkie swoje pomysły związane z Naomi. Dostali od DC wolną rękę, aby wykreować coś do tej pory niespotykanego, co na trwałe odciśnie swoje piętno na DCU i do czego będą później nawiązywać inni twórcy.


*Robert Venditti w swojej maksi  serii FREEDOM FIGHTERS nawiązuje do nowej wersji zespołu, jaką wcześniej przedstawił Grant Morrison na kartach MULTIVERSITY: MASTERMEN. W #1 zobaczyliśmy nowe inkarnacje Black Condora, Human Bomb, Doll Woman oraz Phantom Lady. Kolejne postacie zadebiutują w następnych odsłonach.


Pierwszy zeszyt posłużył jako wstęp, zaś w #2 nowa drużyna ostro wkracza do akcji. Minęło 55 od momentu zwycięstwa nazistów i dostania się Ziemi pod władanie hitlerowskiej dynastii. Nowa generacja superbohaterów zaczyna od podstaw, próbując przywrócić dawne znaczenie herosów i wlać optymizm, siłę do walki w serca Amerykanów. Pierwszym krokiem jest sprawienie, że Uncle Sam powróci i obejmie funkcję lidera.

*George Perez (NEW TEEN TITANS, KRYZYS NA NIESKOŃCZONYCH ZIEMIACH) odchodzi na emeryturę. Rysownik podjął taką decyzję ze względów zdrowotnych, m.in. przez problemy ze wzrokiem. Perez dalej będzie rysował, ale nie będą to komiksy, a szkice na konwentach. Więcej.

*DC rozpoczęło zmiany organizacyjne, co wiąże się z roszadami wśród pracowników zasiadających w biurach wydawnictwa, jakie ulokowane są w Burbank na zachodnim wybrzeżu. Szacuje się, że około 3% zatrudnionych pożegna się z firmą z powodu redukcji etatów. Wszelkie zmiany mają na celu umocnienie pozycji tej konkretnej dywizji Warner Bros. , przyczynić się do jej rozwoju, a jednocześnie oznacza powrót do korzeni DC Comics, jeśli chodzi o sposób tworzenia nowych historii.


W ramach reorganizacji pracę stracili między innymi: odpowiedzialny za marketing handlowy John Cunningham (13 lat związany z DC) oraz Eddie Scannell (3 lata pracy) trzymający pieczę nad marketingiem konsumenckim. Zwolniony został również po 26 latach pracy dyrektor artystyczny - Mark Chiarello.

Jim Lee oraz Dan DiDio utrzymali swoje stołki i nadal będą pełnić role współwydawców.

*Spoilery z najnowszego numeru JUSTICE LEAGUE, w tym szokujące informacje na temat Martiana Manhuntera, punkt zwrotny w życiu Hawkgirl oraz przygotowania do zbliżającego się starcia z Perpetuą.

*Z nieznanych powodów DC nie wyda zaplanowanego na marzec  albumu BATMAN THE HUSH SAGA OMNIBUS.

*Solidna porcja wariantów okładkowych do zeszytów, które ukażą się w kwietniu - zobacz.


*Brian Bendis zapowiedział nowy, "monumentalny" event, jaki w tym roku stworzy wspólnie z rysownikiem Alexem Maleevem. Na razie wiadomo jedynie, że tytuł tej historii to LEVIATHAN, a akcja toczyć się będzie wokół kryminalnej organizacji, jaką wprowadził Grant Morrison podczas okresu, kiedy dzielił i rządził w świecie Batmana.

*Z kolei tutaj znajdziecie 10 alternatywnych okładek do lutowych zeszytów.

*Opóźnienia kilku zeszytów: CATWOMAN #8 oraz SIDAWAYS #13 zostały przesunięte z 13 na 20 lutego, zaś SHAZAM #3 z 20 na 27 lutego. Oprócz tego (a to dopiero zaskoczenie) DOOMSDAY CLOCK #9 ponownie zalicza obsuwę i według najświeższych informacji ma się ukazać 20 lutego.

*Wszystkie okładki oraz opisy do lutowych, jak i marcowych nowości od Egmontu.

*Bendis, Walker oraz Campbell krótko na temat NAOMI - klik.

*23 stycznia w USA ukazały się:

Absolute Flashpoint HC,
American Carnage #3,
Aquaman #44,
Batman #63,
Batman In The Brave And The Bold The Bronze Age Omnibus Volume 2 TP,
Cover #5 (z 6),
Curse Of Brimstone Annual #1,
Damage #13,
Dark Nights Metal TP,
Freedom Fighters #2 (z 12),
Justice League #16,
Lobo By Keith Giffen And Alan Grant Volume 2 TP,
Lucifer #4,
Naomi #1,
Nightwing The Rebirth Deluxe Edition Volume 3 HC,
Pearl #6,
Sandman Volume 4 Season Of Mists 30th Anniversary Edition TP,
Shazam! #2,
Sideways #12,
Teen Titans #26,
Teen Titans Go #32,
Wild Storm #19.

Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: Newsarama, CBR, BleedingCool

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza