sobota, 19 stycznia 2019

CBN: Comic Book News #242


Jeśli w minionym tygodniu pojawiło się w sieci coś wartego odnotowania, a co dotyczyło wydawnictwa DC, to z pewnością znajdziecie o tym informacje poniżej. W najświeższym CBN między innymi o seriach BATMAN: WHO LAUGHS i HAWKMAN, wyróżnieniach przyznanych przez Diamond, powiększeniu komiksowej oferty sklepów Walmart oraz jak zwykle kilka nowych wariantów okładkowych. Zapraszamy.

*Grim Knight jest "mini bossem" mini serii THE BATMAN WHO LAUGHS. W one-shocie poświęconym temu Mrocznemu Batmanowi dowiemy się chociażby tego, co porabiał od czasu DK: METAL.

Zarażony przez Jokera Bruce zacznie powoli widzieć świat tak, jak Batman, który się śmieje.James Gordon Junior okaże się niezwykle ważny w mitologii Gotham City.

Junior doskonale zna plany miasta i wie jak je zatruć. Dlatego jego komisarz zwraca się do niego o pomoc, bez wiedzy Batmana.

W #2 poznaliśmy plan Batmana, który się śmieje. Doszło również do jego spotkania w cztery oczy z Batmanem.


W #3 Pingwin i Batman, który się śmieje w Iceberg Lounge. Plus Batman po raz pierwszy staje twarzą w twarz z Grim Knightem.

Dowiemy się, dlaczego James Junior nie jest w więzieniu i zobaczymy, co wydarzyło się pomiędzy nim a jego ojcem.

W #4 Joker i Batman odbędą rozmowę w podziemiach miasta, przy zbiorniku związanym z programem "Last Laugh". Joker mówi, że Batman jest w błędzie myśląc, że chciał on zmusić Batsa do zabicia go, by coś tym samym udowodnić. Joker nigdy tego nie pragnął i wiedział, że Batman by w życiu tego nie zrobił. Prawdziwym celem Jokera było zawsze uczynienie Mrocznego Rycerza silniejszym. Joker jest zły, ale przenigdy nie planował powstania takiego żywego koszmaru, jakim jest Batman, który się śmieje.

Mini seria jest duchowym spadkobiercą - jeśli nie swego rodzaju sequelem - MROCZNEGO ODBICIA, najbardziej horrorową bat-historią Scotta Snydera.

Więcej: 1, 2

*12 nowych wariantów okładkowych - zobacz.
*Wieści z Egmontu:

- Pierwszy tom eventu DARK NIGHTS: METAL w kwietniu, będą 3 tomy.
- "Black Label" jesienią - BATMAN: DAMNED Azzarello i Bermejo.
- HELLBLAZER Azzarello w marcu, PROMETHEA Moore'a i Williamsa III w kwietniu, DOOM PATROL Morrisona w czerwcu.

* "Żywy, historyczny dokument całego uniwersum DC" - tak najlepiej określić serię HAWKMAN Roberta Vendittiego.

#7 wyjawił nam, że Carter Hall zaczynał jako zabójca światów. Dostał szansę odkupienia i zaczął reinkarnować się w czasie i przestrzeni by ocalić tyle samo żywotów, ile odebrał.W #8 zobaczyliśmy jego wcielenie jako Kryptonijczyka (Catar Ol). Obie wersje postaci spotkały się i teraźniejszy Hawkman był świadkiem destrukcji planety.

W #9 bohater wróci na Ziemię, przybędą tu również Deathbringers.

Nowa geneza Hawkmana daje ogromne możliwości innym twórcom, który będą mogli wziąć dowolną jego inkarnację i przedstawić jej przygody, a jednocześnie wszystko pozostanie w kontinuum.

Scenarzysta zasadził w dotychczasowych numerach ziarenka, które z czasem wykiełkują. Nic nie dzieje się przypadkowo i autor ma długofalowe plany, a różne wątki (np. rudowłosej kobiety z #7) powrócą w kolejnych historiach.


*DC zgarnęło najwięcej wyróżnień w Diamond Gem Awards przyznanych za rok 2018, zwyciężając w następujących kategoriach:

Najlepszy wydawca powyżej 3% udziału w rynku
Najlepszy zeszyt poniżej 3,99$ (HEROES IN CRISIS #1)
Najlepszy zeszyt powyżej 3,99$ (ACTION COMICS #1000)
Komiks, który przyniósł największy dochód (ACTION COMICS #1000)
Najlepsza seria dla osób w każdym wieku (DC SUPER HERO GIRLS)
Najlepsza powieść graficzna dla osób w każdym wieku (DC SUPER HERO GIRLS: DATE WITH DISASTER)
Najlepszy przedruk TP lub HC (BATMAN: WHITE KNIGHT)
Najlepsza statuetka (BATMAN BLACK AND WHITE: THE BATMAN WHO LAUGHS STATUE)

Wszyscy nagrodzeni - klik.

*Nadchodzący crossover serii BATMAN i THE FLASH zmienił nazwę z "The Last Cold Case" na "The Price". Scenariusz Josh Williamson, rysunki Guillem March i Rafa Sandoval.*Od DETECTIVE COMICS #1001 do twórców serii dołącza rysownik Brad Walker.

*Trzy tygodnie zamieniły się w siedem lat, czyli spoilery z najnowszego numeru serii SUPERMAN.

*Kolejne opóźnienie DOOMSDAY CLOCK #9. Na tę chwilę DC podaje, że zeszyt ukaże się 13 lutego.

*Marc Andreyko o pisanej przez siebie serii SUPERGIRL - klik.

*Mistrz pięknych okładek - Stanley "Artgerm" Lau - wreszcie zawitał do rubryki DC Art Academy:*Opisy, okładki i przykładowe plansze z styczniowych premier Egmontu - klik.

*DC zwiększa liczbę komiksowych serii produkowanych specjalnie dla sieci sklepów Walmart z 4 do 6. Dwie nowe serie to THE FLASH oraz SWAMP THING. W tym pierwszym, oprócz kilku przedruków, nową historię z udziałem Szkarłatnego Speedstera stworzą Gail Simone oraz Clayton Henry. Z kolei nowe historie z Potworem z Bagien w roli głównej napisze Tim Seeley, zaś rysunki wykonają różni, artyści, wśród których zobaczymy Mike'a Perkinsa oraz Joelle Jones.Dodatkowo, serie 100-PAGE GIANT JUSTICE LEAGUE OF AMERICA oraz 100-PAGE GIANT TEEN TITANS zmienią się odpowiednio w 100-PAGE GIANT WONDER WOMAN oraz 100-PAGE GIANT TITANS. Numeracja zostanie jednocześnie zrestartowana.

Wszystkie nowe tytuły wystartują 17 lutego.

*DC startuje z nową akcją - "Be a Hero, Read a Books". Celem jest oczywiście promowanie swoich komiksów w bibliotece oraz szkole, zwłaszcza tych z linii DC Zoom oraz DC Ink, a przy okazji zachęcanie dzieci do samego czytania.

*We współpracy z siecią sklepów Target powstała specjalna antologia - DC PRIMAL AGE 100-PAGE GIANT. Ten one-shot stanowi okazję do wypromowania linii figurek DC Primal Age, jaka miała premierę w październiku ubiegłego roku.


Główną historię (32 strony)stworzyli Marv Wolfman oraz Scott Koblish. Pozostałe opowieści napisali/narysowali: Jerry Ordway, Louise Simonson/Phil Winslade, Louise Simonson/Brent Anderson, Marv Wolfman/Keith Pollard/Jose Marzan Jr, Jerry Ordway/Chuck Patton/Tom Derenick.


*16 stycznia w USA ukazały się:

Batman Who Laughs #2 (z 6),
Batwoman Volume 3 Fall Of The House Of Kane TP,
Catwoman #7,
Deathstroke The Terminator Volume 5 World Tour TP,
Detective Comics #996,
Electric Warriors #3 (z 6),
The Flash #62,
The Flash Rogues Reverse-Flash TP,
Goddess Mode #2
Hawkman #8,
House Of Whispers #5,
Justice League Dark #7,
Red Hood Outlaw #30,
Scooby Apocalypse #33,
Scooby-Doo Team-Up Volume 6 TP,
Suicide Squad #50,
Supergirl #26,,
Supergirl Volume 5 The Hunt For Reactron TP,
Superman #7,
Titans #33,
A Very DC Valentine's Day TP,
Wonder Woman #62.

Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz


Źródło: Newsarama, CBR, BleedingCool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz