poniedziałek, 2 grudnia 2019

DC TV Series News #130

Tym razem miniony tydzień nie obfitował w duże i bardzo ważne newsy, za to zostaliśmy zasypani tymi nieco mniejszego kalibru. Oczywiście zacznę od zbliżającego się nieuchronnie CRISIS ON INFINITE EARTHS i już teraz ostrzegam, bo w dalszej części posta znaleźć się mogą mniejsze lub większe spoilery!
SPOILERY, SPOILERY, SPOILERY
W najnowszym odcinku SUPERGIRL Monitor rekrutuje do swojej ekipy Martian Manhuntera, a także przywraca do życia Lexa Luthora. Z kolei w BATWOMAN pojawił się gościnnie Nash Wells i zaprosił główną bohaterkę do Central City. Kryzys już za rogiem :)

W kwestii ożywienia Luthora głos zabrała Katie McGrath, czyli Lena z SUPERGIRL. Powiedziała ona, że fani powinni byli spodziewać się tego, że Lex tak łatwo nie uda się na tamten świat i rodzeństwo to odegra swoją rolę podczas Kryzysowych wydarzeń. Być może powrót brata do świata żywych sprawi, że Lena przestanie zmieniać się w złą wersję samej siebie. McGrath dodała także, że schlebia jej udział w tak dużym wydarzeniu, ponieważ był moment, gdy nie było pewne czy Lena pojawi się podczas serialowego Kryzysu.
KONIEC SPOILERÓW

Oczywiście żadną tajemnicą nie jest, że środowe odcinki seriali THE FLASH oraz ARROW także będą stanowić wstęp do Kryzysu.

Marc Guggenheim ujawnił, że w sieci wyląduje sporo materiałów zza kulis powstawania crossovera. Być może także będą to sceny niewykorzystane w poszczególnych odcinkach. Nie zdradził kiedy może to nastąpić, lecz spekuluje się, że będzie to miało miejsce dopiero w styczniu, gdy serialowe wydarzenie dobiegnie końca. Co ważne, trzeci odcinek serialowego Kryzysu ma zakończyć się mocnym cliffhangerem.

Skoro już o spekulacjach mowa, to najnowsze sugerują, że po Kryzysie Arrowverse czeka przynajmniej częściowy przeskok w czasie. Plotki, ploteczki i plotunie mówią, że BATWOMAN ostatecznie zrówna się przedstawianymi wydarzeniami z SUPERGIRL i THE FLASH, natomiast zapowiadany serial z Supermanem i Lois Lane miałby przedstawiać wydarzenia z nieodległej przyszłości, w której dziecko głównych bohaterów miałoby już kilka lat. Oczywiście doniesienia te należy traktować z przymrużeniem oka.

Osric Chau jako Ryan Choi na oficjalnym zdjęciu:
Sam aktor powiedział, że chociaż udział w wydarzeniu to dla niego spore przeżycie, to jednak starał się zbyt mocno nie wychylać na planie. Jeśli Ryan Choi w jakimś stopniu powróci w Arrowverse, aktor będzie zdecydowanie bardziej pewny siebie i powinno być to widać także na ekranie. Chau nie był zbytnio zaznajomiony z komiksami DC, jednak kojarzył drugiego Atoma zanim przyszedł na przesłuchanie castingowe. Aktor bowiem swego czasu zainteresował się ilu jest herosów pochodzenia azjatyckiego i uważa, że pomogło mu to zdobyć rolę. Ryan w jego wykonaniu to totalny geek, który trafia do grona osób znacznie bardziej zakręconych od niego. Chau zdradził, że w pierwszej scenie z jego udziałem brał udział Brandon Routh, ale nie ujawnił, czy przejmie od w serialach rolę Atoma.

Black Lightning i klasyczny Flash na zdjęciu.
Marc Guggenheim przyznał, że pomysł włączenia Black Lightninga do serialowego Kryzysu pojawił się bardzo późno i tylko dzięki błyskawicznym decyzjom CW i DC udało się wprowadzić ten pomysł w życie.

LaMonica Garrett obiecał, że jedna z najciekawszych zagadek tego sezonu Arrowverse, czyli kiedy Lyla Michaels zaczęła współpracować z Monitorem, zostanie wyjaśnione podczas crossoveru.

Kevin Conroy z kolei zdradził, że w ujęciach w których wziął udział na potrzeby Kryzysu towarzyszyły mu przede wszystkim Ruby Rose i Melissa Benoist.

I wreszcie ujawniono, że aż siedem początkowych odcinków nowego sezonu LEGENDS OF TOMORROW będzie przedstawiało wydarzenia sprzed Kryzysu.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 i 15
-----------------------------------------------------------------------------
Za nami premiera animowanych przygód HARLEY QUINN. Jeśli chcecie dowiedzieć się co w nim ujawniono, klikajcie TUTAJ.

Poniżej zajawka drugiego odcinka.
Kilka słów o produkcji powiedzieli jej twórcy. Jak powiedzieli, fani Bane'a doczekają się w HARLEY QUINN mocno zmienionej wersji tej postaci, jednakże zarazem mocno nawiązującej do tej z filmu MROCZNY RYCERZ POWSTAJE. Bane ma być znacznie bardziej... wrażliwy. Z kolei Joker będzie widział w nim ofiarę losu. Widzowie pierwszego sezonu nie powinni spodziewać się romansu pomiędzy główną bohaterką i Poison Ivy, ale nie jest wykluczone, że taki wątek może pojawić się w przyszłości. 

Pomysł na ten serial animowany pojawił się już w okolicach premiery kinowej LEGIONU SAMOBÓJCÓW, lecz jego twórcy zostali w międzyczasie zaangażowani do skasowanego po połowie sezonu serialu POWERLESS. Harley w ich produkcji to kobieta, która funkcjonuje w społeczeństwie będąc osobą chorą na dolegliwości, które normalnie oznaczałoby praktycznie dożywotnie przykucie do łóżka w psychiatryku. Podkreślono jednak, że panna Quinn dysponuje czymś co uważa za moralny kompas i nigdy go nie złamie, a to doprowadzi ją do wielu problemów.

Kaley Cuoco, która podkłada głos głównej bohaterce serialu wyznała, iż nie była zadowolona z tego, jak brzmiała Harley w początkowych epizodach serialu i gdy z czasem "nauczyła" się mówić tak jak chciała od samego początku, namówiła twórców do ponownego nagrania jej kwestii do pierwszych epizodów.

Źródła: 1, 2, 3, 4 i 5
-----------------------------------------------------------------------------
SPOILERY, SPOILERY, SPOILERY
Po finale drugiego sezonu TITANS rozpoczęły się spekulacje dotyczące tego, czego możemy być świadkami w serii trzeciej. Końcowa scena mocno sugeruje, że bohaterom przyjdzie się zmierzyć z Blackfire, ale co oprócz tego?

Skoro w odcinku widzimy jak Mercy Graves odbiera telefon od Lexa Luthora, jest możliwe iż pojawi się on w nowym sezonie TITANS. Spekuluje się także, że rozczarowanie zachowaniem Dicka Graysona i Rose Wilson popchnie Jasona Todda do bycia Red Hoodem, co sam aktor sugerował na swoim Instagramie. Ponadto część fanów jest przekonana, że to Raven będzie głównym zagrożeniem dla grupy w kolejnym sezonie. Wskazywać miałaby na to scena, w której Bruce Wayne ujawnia iż nie miał nic wspólnego z tajemniczym spotkaniem Starfire, Dove, Wonder Girl i właśnie Raven w restauracji na pustkowiu.

Natomiast w finale drugiego sezonu zginęła Donna Troy i okazuje się, że nie tylko ja uważam, że scena ta było idiotyczna. Więcej pod czwartym linkiem źródłowym.
KONIEC SPOILERÓW

Źródła: 1, 2, 3 i 4
-----------------------------------------------------------------------------
Kilka spoilerów z najnowszego odcinka WATCHMEN - KLIK oraz KLIK.

Andrew Howard, który w serialu wciela się w postać Red Scare, powiedział iż jeszcze w obecnym sezonie dowiemy się nieco więcej na temat jego bohatera. Zdradził jednak, że po zdjęciu maski jest to zupełnie inny człowiek, niż chamski i nie stroniący od brutalnych rozwiązań Red Scare. Aktor podkreślił jednak, że jak dotąd tylko jego postać nie budzi żadnych wątpliwości co do lojalności względem policji z miasta Tulsa. Nie jest powiedziane, że rosyjski akcent z automatu oznacza, iż Red Scare jest rosyjskiego pochodzenia. To może być zagrywka dla zmylenia osób, które chciałby ustalić jego tożsamość.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Melissa Benoist podzieliła się na Instagramie namiarami do instytucji zajmującymi się przypadkami przemocy domowej i ujawniła, że w przeszłości sama padła ofiarą takowej. W USA domniema się, że nawet jedna na cztery kobiety miała w swoim życiu do czynienia z tego typu patologią.

Wspomniana już dzisiaj Katie McGrath powiedziała, że po wydarzeniach z Kryzysu nadal bardzo ważny będzie wątek wrogości pomiędzy Leną Luthor i Karą Danvers. Zasugerowała jednak, że młodsza siostra Lexa wielokrotnie już udowadniała iż nie jest taka jak jej brat i ma nadzieję, że koniec końców obie panie się pogodzą.

Tymczasem CBR podsumował różnice i podobieństwa pomiędzy serialowym Leviathanem i jego komiksowym pierwowzorem. Do przeczytania pod trzecim linkiem źródłowym.

Źródła: 1, 2 i 3
-----------------------------------------------------------------------------
Zdjęcia z najnowszego epizodu ARROW ujawniają nie tylko zasygnalizowany już wcześniej powrót Yao Feia, ale także iż na Lian Yu przeniesieni zostali także Black Canary i Wild Dog.
Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Spoilery z najnowszego odcinka THE FLASH.
-----------------------------------------------------------------------------
Spoilery z najnowszego odcinka BATWOMAN.
-----------------------------------------------------------------------------
W obecnym tygodniu wyemitowane zostaną: 
   
- BATWOMAN 1x08
- SUPERGIRL 5x08
- WATCHMEN 1x07
- BLACK LIGHTNING 3x08
- THE FLASH 6x08
- ARROW 8x07
- HARLEY QUINN 1x02
---
Zebrał i uporządkował
Krzysztof Tymczyński

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza