wtorek, 20 lutego 2018

DC Zoom i DC Ink - więcej szczegółów na temat poszczególnych tytułów

Wspominaliśmy o tym krótko w ostatniej odsłonie CBN, teraz  czas rozwinąć wątek. Podczas spotkania z przedstawicielami American Library Association, włodarze DC Comics ujawniło znacznie więcej informacji na temat poszczególnych komiksów, które wejdą w skład niedawno ogłoszonych imprintów Zoom oraz Ink. W dalszej części posta przedstawiamy zebrane wieści.
BATMAN: OVERDRIVE (scenariusz: Shea Fontana, sierpień 2019) przedstawi nam losy piętnastoletniego Bruce'a Wayne'a, urodzonego w 2004 roku i będącego czystym millenialsem. Chłopak radząc sobie ze stratą rodziców, miesiąc przed szesnastymi urodzinami odkrywa garaż z samochodem, który otrzymał jego ojciec będąc w takim właśnie wieku. Z pomocą przyjaciół, odnawia on pojazd, a potem także tuninguje go do postaci Batmobila. Origin Batmana będzie tutaj nierozerwalnie związany z samochodami i pasją do nich.
SUPERMAN OF SMALLVILLE (scenariusz: Art Baltazar, rysunki: Franco, luty 2019) opowie o pierwszym dniu Clarka Kenta w szkole średniej. Chłopak zna tylko Lanę Lang i nie spodziewa się, jak wiele niespodzianek czeka na niego już na samym początku nauki. W komiksie pojawią się Pete Ross, Lex Luthor i ziemscy rodzice Clarka - tutaj przedstawieni jako osoby nieco młodsze i z nieco hipsterskimi zapędami (przynajmniej wizualnie).
SUPER SONS (scenariusz: Ridley Pearson, kwiecień 2019) to wspólna przygoda Jonathana Kenta oraz Damiana Wayne'a. Obaj będą musieli zmierzyć się z dwoma kryzysami. Pierwszym z nich to problem klimatyczny: ktoś tak manipuluje pogodą, że kolejne części Metropolis nawiedzają podtopienia, które z czasem mocno się nasilają. Drugi z kolei to kwestia dorastania. Jonathan i Damian będą współpracować, rywalizować, kłócić się i zabiegać o względy dziewcząt.
DEAR JUSTICE LEAGUE (scenariusz: Michael Northrop, maj 2019) przedstawi nam dziewczynkę, która jest absolutnie zafascynowana superbohaterami i ma do nich wiele pytań. Niespodziewanie, ci zaczynają odpowiadać na jej listy, a część poznaje ona twarzą w twarz. To mocno zmienia jej życie i nastawienie do świata.
BLACK CANARY: IGNITE (scenariusz: Meg Cabot, maj 2019) to projekt dość tajemniczy. Autorka scenariusza opowiedziała podczas prezentacji o swoim bracie, który jest policjantem i ma dwie córki. Chociaż wolałby on, aby zajęły się one w przyszłości pracą w modzie, te koniecznie chcą iść w jego ślady. Cabot powiedziała, że podejmie taki wątek w swojej opowieści.
BATMAN TALES: ONCE UPON A CRIME (scenariusz: Derek Fridolfs, rysunki: Dustin Nguyen, lipiec 2019) to zbiór krótkich opowieści, w których postaci znane z komiksów o Batmanie będą bohaterami alternatywnych wersji znanych baśni. I tak na przykład poznamy Damiana Wayne'a jako Pinokia, zobaczymy przygody Alfreda w Krainie Czarów, a także Batmana w świecie Królewny Śnieżki.
GREEN LANTERN: LEGACY (scenariusz: Ming Le, październik 2019) skupi się trzynastoletnim chłopcu o imieniu Tai. Odkrywa on, że jego babcia była przez całe życie Zieloną Latarnią i przypadkiem zdobywa moc jej pierścienia. Od teraz musi nie tylko zmierzyć się z mocami, które otrzymał, ale także z tajemnicami, które skrywała najdroższa mu osoba.
SUPERMAN SMASHES THE KLAN (scenariusz: Gene Luen Yang) opowie nam historię młodej Amerykanki azjatyckiego pochodzenia, której rodzina po przeprowadzce do Metropolis w 1946 roku zaczyna być prześladowana przez członków Ku Klux Klanu. Gdy spotyka na swojej drodze Supermana, dziewczyna zaczyna zmieniać poglądy na pewne sprawy i uczy się najważniejszych, amerykańskich wartości. I przy okazji rozprawia się z kolejnymi problemami.
HARLEY QUINN: BREAKING GLASS (scenariusz: Mariko Tamaki, rysunki: Steve Pugh, wrzesień 2018) - tutejsza wersja Harley ma być nastoletnią aktywistką, która musi na nowo poznać znaczenie słów "dobro" i "zło". W tle przewijać będą się drag queens, co sprawi, iż poszczególne wątki zrobią się naprawdę dziwne.
MERA (scenariusz: Danielle Paige, listopad 2018) to wariacja na temat "Małej Syrenki". Mera pewnego dnia zbliża się do lądu, zauważa pewnego mężczyznę i z miejsca zakochuje się w nim. Później okazuje się, że tym kimś jest Aquaman, którego kobieta musi zabić. Powieść ma skupiać się na sile takich uczuć jak miłość i nienawiść.
UNDER THE MOON: A CATWOMAN TALE (scenariusz: Lauren Myracle, luty 2019) przedstawi nam nastoletnią Seline Kyle. Dziewczyna jest uważana za dziwaka i szybko staje się wyrzutkiem w szkole. z czasem postanawia stawić czoła szkolnym zawadiakom i być może skończy się to dla nich... dość upokarzająco.
TEEN TITANS: RAVEN (scenariusz: Kami Garcia, marzec 2019) okazuje się być pierwszym z cyklu opowieści o poszczególnych Tytanach z czasów, zanim stali się członkami drużyny. Na dobry początek idzie Raven. W planach jest także historia skupiająca się na narodzinach Tytanów jako grupy bohaterów.
BATMAN: NIGHTWALKER (scenariusz: Marie Lu, listopad 2019) będzie komiksową adaptacją książki o tym samym tytule i tej samej autorki. Grupa o nazwie Nightwalkers obiera za cel osiemnastoletniego Bruce'a Wayne'a. Ten tymczasem postanawia zostać wolontariuszem w Azylu Arkham i niespodziewanie, to Madeleine Wallace - jedna z pacjentek ośrodka staje się jego największą szansą na przeżycie.
WONDER WOMAN: TEMPEST TOSSED (scenariusz: Laurie Halse Andreson, listopad 2019) podejmie wątek uchodźstwa. Widząc tonący statek młoda Diana obserwuje z przerażeniem, jak Hipolita niewzruszona skazuje ludzi na śmierć. Postanawia ich uratować, przez co sama staje się uchodźcą. W jednym z obozów Diana poznaje dwóch mężczyzn, którzy chcą jej pomóc. Jeden z nich nazywa się Steve, zaś drugi - Trevor. Dodatkowo, dziewczyna odkrywa pewien spisek przemytników.
GOTHAM HIGH (scenariusz: Melissa de la Cruz, sierpień 2019) to wreszcie opowieść o rywalizacji. Nastoletni przyjaciele - Bruce Wayne i Jack Smith - zakochują się w Selinie Kyle. Wystawia to ich znajomość na ciężką próbę, z której nikt nie wyjdzie zwycięsko.

Źródło: YouTube oraz Bleeding Cool

1 komentarz:

  1. No zdecydowanie nie są to imprinty dla mnie. Ale jakby za jakiś czas to się zaczęło ukazywać w Polsce w rozsądnej cenie to byłbym jak najbardziej za. Takie pozycje mogłyby zainteresować dzieci i młodzież sztuką komiksową.

    OdpowiedzUsuń