piątek, 21 lutego 2020

DC Movieverse News #143

Za nami bardzo intensywne dwa tygodnie. W tym czasie sporo pisaliśmy w osobnych newsach. I tak oto wspomnieliśmy tak o Oscarach dla filmu JOKER, donosiliśmy o zawirowaniach wokół HARLEY QUINN: PTAKI NOCY, a także poinformowaliśmy o stroju Batmana oraz powodach rezygnacji Bena Afflecka. Dziś czas na resztę wieści.
CBR wreszcie się na coś przydał i zaprezentował film o postaci Czarnej Maski, który naszym zdaniem w filmie HARLEY QUINN: PTAKI NOCY został zaprezentowany całkiem przyzwoicie. Ale więcej informacji o nim nie zaszkodzi.
Jak już wspominaliśmy niejednokrotnie, film ten zanotował stosunkowo słaby start w box office i w chwili obecnej ma na koncie niecałe 153 miliony dolarów (wyjście "na zero" to +/- 170 baniek). Spekuluje się jednak, że nawet jeśli Warner ostatecznie uzna ten film za finansową klapę, to przynajmniej Margott Robbie jako Harley Quinn nie powinna mieć problemów z tym, by dalej pojawiać się na ekranie. Mówi się, że oprócz THE SUICIDE SQUAD, jej postać planowana jest także pod ewentualne filmy drużynowe. 

Jednakże film cały czas cieszy się przeważająco dobrymi opiniami. Na takim Rotten Tomatoes przykładowo na 352 recenzje 276 jest pozytywnych, zaś 76 nie. Wyliczono jednak, że podobnie jak było wcześniej w przypadku filmów "Kapitan Marvel", najnowszej wersji "Aniołków Charliego" czy serialu BATWOMAN, aż ponad 90% negatywnych opinii pochodzi od krytyków lub recenzentów płci męskiej. Autorzy tej obserwacji wysnuwają pewne wnioski, którymi się nie podzielimy, ponieważ osobiście dostrzegam sporo braków w przyjętej metodologii. Chociażby brak wzmianki o tym, że większość pozytywnych ocen też jest autorstwa mężczyzn, bo ogół recenzentów to w większości panowie.

Inna "aferka", którą próbowano (chyba) bezskutecznie rozdmuchać dotyczy sceny, w którym przesłuchiwana Harley Quinn przyznaje się do głosowania na Berniego Sandersa. Dało to początek dyskusji na temat tego, czy HARLEY QUINN: PTAKI NOCY aby przypadkiem nie jest filmem anty-Trumpowym. Ach... ludzie się nienormalni ;)

Gail Simone, legendarna już twórczyni komiksów z serii PTAKI NOCY, napisała na Twitterze, że gdyby ona odpowiadała za scenariusz do filmu, to uczyniłaby z filmowej Cassandy Cain zupełnie nową postać. Totalnie się z tym zgadzam.

Mary Elizabeth Winstead powiedziała, że Huntress w jej wykonaniu jest społecznie upośledzona, ponieważ całe swoje życie szkoliła się na zabójczynię i nigdy nie miała przyjaciółek. Dlatego też zachowywała się tak nieswojo, gdy napotkała na swojej drodze pozostałe Ptaszyny. Pierwszy raz w życiu poczuła sympatię do kogoś innego i nie za bardzo wiedziała jak się z tym zachować. Margott Robbie z kolei kolejny raz podkreśliła w wywiadzie, by nie traktować Harley Quinn jako postaci pozytywnej. Chociaż w filmie widać wyraźnie, że ma ona jakiś pokręcony kodeks moralny, to jednak wciąż jest osobą, która nie waha się odebrać komuś życia czy stłuc kogoś na miazgę.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5 i 6
-----------------------------------------------------------------------------
Pojawiają się kolejne polotki i domyśły związane z fabułą filmu THE BATMAN. Według tych najnowszych, w filmie zobaczymy Mrocznego Rycerza, który nie jest aż takim świeżakiem, ponieważ obraz miałby pokazywać drugi rok jego działalności.

Dwa zdjęcia z planu filmu. Jedno z nich prezentuje krzesło Roberta Pattinsona z ciekawym tytułem roboczym, zaś drugie prezentuje nam prawdopodobnie "żołnierzy" Pingwina.
Zoe Kravitz przyznała, że gdy otrzymała rolę w filmie THE BATMAN, to otrzymała więcej gratulacji niż w czasie swojego ślubu czy urodzin. To także pokazało jej, jak wiele osób czeka na ten film i liczy, że będzie on możliwie jak najlepszy. Aktorka twierdzi, że dlatego przez jakiś czas chodziła strasznie spięta i nie mogła myśleć o niczym innym jak o tym, jakie są wobec niej wysokie oczekiwania.

Źródła: 1, 2, 3 i 4
-----------------------------------------------------------------------------
Gal Gadot na okładce Entertainment Weekly.
I więcej zdjęć:
W tym samym magazynie ujawniono, że w filmie WONDER WOMAN 1984 w epizodycznych flashbackach pojawią się znane z pierwszej części Antiope (Robin Wright) oraz Hipolita (Connie Nielsen).

Kristen Wiig, która w filmie wcieli się w rolę Barbary Minerwy twierdzi, że jeszcze nigdy nie było dane zagrać jej tak pewną siebie postać. Jej zdaniem rozwój jej postaci będzie tak przebiegał, że widzowie powinni czuć wobec niej przede wszystkim współczucie.

Źródła: 1, 2, 3 i 4
-----------------------------------------------------------------------------
Nathan Fillon ujawnia kilka szczegółów o swojej roli w filmie THE SUICIDE SQUAD.
Pod oboma linkami źródłowymi znajdziecie z kolei filmik i zdjęcia z planu filmu, na którym widać między innymi Idrisa Elbę w stroju. Wygląda na to, że aktor ten wcieli się w postać Vigilante.

Źródło: 1 i 2
-----------------------------------------------------------------------------
Zazie Beetz powiedziała, że jej zdaniem film JOKER nie wymaga kontynuacji i stanowi zwartą oraz zamkniętą całość. Aktorka stwierdziła, że prawdopodobnie nie zgodziłaby się na udział w drugiej części filmu.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Jeśli nic się nie zmieni w terminarzach, to wygląda na to iż SHAZAM! 2 oraz BLACK ADAM będą kręcone niemal równocześnie. Jednakże nadal nie ma żadnych informacji na temat tego, by aktorzy z jednej produkcji mieli się pojawiać gościnnie w drugiej.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
I na koniec: klip z filmu animowanego SUPERMAN: RED SON.
---
Zebrał i uporządkował
Krzysztof Tymczyński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz