wtorek, 7 listopada 2017

Brian Michael Bendis podpisał kontrakt z DC!


Kończy się pewna era, ale jednocześnie rozpoczyna się kolejna. Wiadomość o tym, że pracujący od wielu lat dla jednego z dwóch czołowych wydawnictw komiksowych twórca przechodzi do konkurencji, zawsze wywołują spore emocje. Nie inaczej jest tym razem. O podpisaniu przez DC Comics szokującego, wieloletniego kontraktu na wyłączność z Bendisem poinformowano dzisiaj za pośrednictwem Twittera

Nie wiadomo, kiedy konkretnie nastąpi zakończenie przez Bendisa współpracy z Marvelem, a także przy jakich projektach będzie pracował dla DC. Nowy pracodawca oraz sam scenarzysta są podekscytowani tym transferem, po którym wiele sobie obiecują.

Brian Michael Bendis począwszy od roku 2000 stworzył dla Marvela wiele różnych serii oraz eventów, dzięki czemu zyskał sławę oraz dużą popularność. Stworzył między innymi takie komiksy, jak: ULTIMATE SPIDER-MAN, DAREDEVIL, NEW AVENGERS, HOUSE OF M, SIEGE, SECRET WAR, AGE OF ULTRON, czy JESSICA JONES.


Źródło: Newsarama, CBR.

6 komentarzy:

 1. Czas pokaże, kto - DC czy Marvel - wyjdzie lepiej na tym transferze. Oby pokazał się z tej strony, co na początku jego pracy w Marvelu. Jeśli jednak zamierza utrzymać formę z ostatnich serii, to byle nie wziął na swój warsztat Legionu. A tego niestety się obawiam...

  OdpowiedzUsuń
 2. Może lepiej niech się nie bierze za nic obiecującego, bo Marvel ostatnio prezentuje coraz gorszy poziom (nazista Kapitan Ameryka, kobieta Thor... nie wydaje mi się). Sam Bendis ostatnio nie miał dobrej passy i oby zmiana wydawnictwa coś zrobiła z tym faktem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co jest złego w kobiecie Thor?

   Usuń
  2. Nie no takie zmiany nie są do końca złe ale trzba z takimi ostrożnie. W końcu Batman Gordon też był różnie przyjęty

   Usuń
 3. Dla mnie to świetna wiadomość. Teraz dwójka najlepszych wg mnie (czynnych) scenarzystów komiksowych będzie pracowało w jednej firmie - super sprawa (ten obok najlepszy to G.Johns - by nie było wątpliwości).

  OdpowiedzUsuń
 4. Oby Bendis nie okazał się jakimś koniem trojańskim podrzuconym przez SJW Marvela i za rok będziemy mieli zamiast np. Bruce'a Wayne'a jakiegoś Ricardo Rodriqueza albo Riri Morales.

  OdpowiedzUsuń