sobota, 25 listopada 2017

CBN: Comic Book News #179


*Miniony tydzień nie należał do tych obfitujący w dużą ilość ciekawych newsów komiksowych, stąd dzisiejsza odsłona nie jest jakaś strasznie przydługa. Oczywiście najwięcej emocji budziła premiera DOOMSDAY CLOCK #1 autorstwa Johnsa i Franka, stąd też poniżej znajdziecie kilka spoilerów oraz garść linków odsyłających do tego podsumowania komiksu. Oprócz tego trochę innych informacji z DC mniejszego kalibru. Zapraszamy do lektury :)

*Premiera WONDER WOMAN: EARTH ONE VOL. 2 została zaplanowana na sierpień przyszłego roku. Opis oraz dotychczas udostępnione plansze znajdziecie tutaj.

*SPOILERY Z DOOMSDAY CLOCK #1!


Akcja niemal całego zeszytu rozgrywa się w świecie STRAŻNIKÓW, w listopadzie 1992 roku i jest gorzej niż było - świat stoi na krawędzi nuklearnej wojny.

Jedynie kilka ostatnich stron ma miejsce w DCU -  jest to koszmar, który śni się w Supermanie. W śnie, Clark przeżywa wydarzenia sprzed szkolnego balu. Następnie widzi wypadek samochodowy (który miał miał miejsce w trakcie balu), w którym zginęli jego ziemscy rodzice.

Z kolei w świecie STRAŻNIKÓW, Ozymandiasz przebywa w dawnej kryjówce Nocnego Puchacza. Po tym, jak dziennik Rorschacha został opublikowany, najgenialniejszy człowiek świata stał się wrogiem publicznym numer jeden. Dodatkowo ma raka mózgu - prawdopodobny efekt uboczny przebywania z Doktorem Manhattanem.

Ozymandiasz chce odnaleźć Doktora M. Pomaga mu w tym nowy Rorschach. Nie wiemy o nim nic, oprócz tego, że jest Afroamerykaninem, lubi pankejki i jest trochę mniej gburowaty niż jego poprzednik.

Rorschach rekrutuje małżeństwo złoczyńców (Marionette i Mime'a), którzy mają go wesprzeć w misji. W zamian odzyskają synka - Ozymandiasz wie, gdzie znajduje się chłopiec.

Więcej spoilerów z tego numeru, w tym teoria odnośnie tożsamości Rorschacha - 1, 2, 3, 4

*Analiza DOOMSDAY CLOCK #1 - klik.

*Nowa siedziba oraz inne zmiany, jakie zaszły ostatnio w dynamicznym duecie, jaki tworzą w ramach własnej serii Superboy oraz Robin - przeczytaj.

*Geoff Johns na temat najgłośniejszej premiery tego tygodnia:*Zmiana historii w BATMAN #38. Zapowiedziana wcześniej trzecia część "Superfriends" została przesunięta do numeru 39. W zamian dostaniemy przerywnik, czyli one-shot opowiadający  o początkach Bruce'a Wayne'a. Rysunki wykona gościnnie Travis Moore. Szczegóły.

*Na okładce do BATMAN: WHITE KNIGHT #3 pojawia się zupełnie nowa postać, której obecność wpłynie na relacje pomiędzy Batmanem, a Jokerem - zobacz.

*Cyborg i Raven znów razem, czyli sentymentalny powrót do świata sprzed Flashpoint w ramach JUSTICE LEAGUE #33 - przeczytaj.

*W przyszłym roku na łamach serii SUPERMAN pojawi się Bizarro Boy. Poniżej grafika udostępniona na Twitterze przez Patricka Gleasona:


*Teoria na temat tego, kim jest tajemnicza postać w bandażach, która wysłuchuje opowieści Batmana Who Laughs w niedawnym one-shocie z jego udziałem - przeczytaj.

*Black Hole, Raijin oraz śmierć bliskiej Barry'emu osoby, czyli garść spoilerów prosto z THE FLASH #35 - przeczytaj.

*Materiał video promujący DOOMSDAY CLOCK - zobacz.

*W tym miejscu można zobaczyć okładkę (w czerni i bieli) Franka Millera do KAMANDI CHALLENGE #12.

*Aż 30 różnych okładek do grudniowych zeszytów od DC. Przynajmniej kilka z nich robi duże wrażenie - zobacz.


*16 lat po opublikowaniu crossovera JOKER'S LAST LAUGH, twórcy - Chuck Dixon oraz Scott Beatty opowiadają o narodzinach pomysłu na "zjokeryzowanie" uniwersum DC oraz różnych zakulisowych sprawach dotyczących tej historii z klaunem w roli głównej. Wywiad możecie przeczytać tutaj.

*Szczegółowe opisy listopadowych nowości od Egmontu - sprawdź.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę - klik.

*22 listopada w USA ukazały się:

Action Comics #992,
Astro City #49,
Batgirl #17,
Batman Beyond #14,
Batman The Shadow The Murder Geniuses HC,
Batman Year Two 30th Anniversary Deluxe Edition HC,
Blue Beetle #15,
Challengers Of The Unknown By Jack Kirby TP,
Demon Hell Is Earth #1 (z 6),
Detective Comics #969,
Doom Patrol #9,
Doomsday Clock #1 (z 12),
Fables The Deluxe Edition Volume 15 HC
The Flash #35,
Gotham City Garage #4,
Harley Quinn #32,
The Hellblazer #16,
Imaginary Fiends #1 (z 6),
Justice League Of America #19,
Kamandi Challenge #11 (z 12),
Looney Tunes #240,
Nightwing The New Order #4 (z 6),
Ruff And Reddy Show #2 (z 6),
Scooby-Doo Team-Up #32,
Suicide Squad #30,
Superman American Alien TP,
Teen Titans #14,
Wonder Woman #35,
Wonder Woman The Golden Age Volume 1 TP.

Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleedingCool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz