sobota, 3 lutego 2018

CBN: Comic Book News #189


*Tradycyjne komiksowe podsumowanie minionego tygodnia wylądowało już na blogu. Poniżej jak zwykle możecie zapoznać się z najważniejszymi ciekawostkami dotyczącymi świata DC, w tym pewnymi zapowiedziami tego, co z udziałem najważniejszych bohaterów czeka nas za kilka miesięcy. Zapraszamy do lektury!

*O nadchodzącym przejęciu SUPERMANA i ACTION COMICS przez Bendisa pisaliśmy w czwartek. Warto dodać, że jego runy nie zrebootują dotychczasowych, a będą ich kontynuacją. Twórca w udzielonym ostatnio wywiadzie określa Supermana jako żydowskiego chłopaka z Cleveland, z którym jest głęboko, genetycznie połączony. Czyżby Amerykanin żydowskiego pochodzenia urodzony w Cleveland, podobnie jak Siegel oraz Shuster, chciał w swoim runie wyraźnie podkreślić hebrajskie korzenie Człowieka ze Stali? - klik.

*2 maja ukaże się DC NATION #0. W one-shocie znajdzie się preludium do MAN OF STEEL Briana Michaela Bendisa i Jose Luisa Garcii-Lopeza, preludium do JUSTICE LEAGUE: NO JUSTICE Scotta Sydera i Jorge Jimeneza oraz punkt zwrotny w romansie Batmana i Catwoman ukazany przez Toma Kinga oraz Claya Manna.


Joker dowie się o relacji wspomnianej dwójki i nie będzie cieszył się ich szczęściem. Kulminacją ślubnej historii będzie BATMAN #50, który ukaże się 4 lipca, i w którym to komiksie Bruce oraz Selina staną przed ołtarzem.

Czterozeszytowy tygodnik NO JUSTICE wystartuje już tydzień po ukazaniu się DC NATION #0.

W one-shocie znajdziemy również zajawkę fanowskiego magazynu DC NATION, który wystartuje 6 czerwca.

Okładka DCN #0.

*JLA, JL, Titans i Teen Titans to drużyny zaangażowane w NO JUSTICE. Po tym mini evencie dostaniemy nowe serie i nowe składy drużyn. 


Grafiki koncepcyjne z NJ nie przedstawiają tego, jak będą wyglądać superdrużyny po tej historii. Są za to częścią tajemnicy, którą poznamy na kartach NJ w maju

*Zbiór ACTION COMICS #1000: 80 YEARS OF SUPERMAN HC, który towarzyszyć będzie kwietniowemu, jubileuszowemu ACTION COMICS #1000 zmienia nazwę. Ze względu na powstałe zamieszanie związane z oboma komiksami, z nazwy wydania zbiorczego usunięto "#1000". Premiera 11 kwietnia.

*THE FLASH ANNUAL #1 stanowi preludium do eventu FLASH WAR. Zeszyt skupia się na postaci oryginalnego Wally'ego Westa. Wally jest w nieciekawej sytuacji. Powrócił rok temu ze Speed Force i nie zbudował własnego życia poza kostiumem. Przez działania Abra Kadabry i Flashpoint stracił naprawdę wiele - ukochaną Lindę i przyjaźń swej ciotki Iris. Poza Tytanami - którzy obecnie są zawieszeni - Wally nie odniósł powodzenia w próbach odbudowania swojego życia. Poniżej spoilery z tego zeszytu!


Po kłótni z Barrym (Allen nie powiedział Westowi o starciu z Thawnem i próbował zaaranżować sytuację, która miała umożliwić Wally’emu rozmowę z Iris) Wally udaje się do swojej dawnej eks - Frankie Kane. Spotkanie budzi jej wspomnienia sprzed Flashpointu, a wraz z nimi jej niestabilną psychicznie superpersonę Magentę. Na szczęście Westowi udaje się uspokoić Frankie.

Tymczasem, w XXV wieku Reverse Flash Task Force  - znani również jako The Renegades (przedstawieni przez Geoffa Johna w jego krótkim runie w THE FLASH z udziałem Barry'ego sprzed eventu FLASHPOINT) udają się w przeszłość pojmać Iris West. Zarzut? Zamordowanie Professora Zooma/Eobarda Thawne'a. Renegades nie mają pojęcia, że ich szefem jest Reverse Flash. Nie jest to jednak Thawne a Hunter Zolomon/Zoom!


*W DARK NIGHTS: METAL powraca Martian Manhunter, dowiadujemy się czemu Plastic Man jest jajem, z jakiego metalu był zrobiony niewidzialny samolot Wonder Woman (na której w dużej mierze skupia się ten zeszyt) oraz ile...  tyłków ma Starro.


W finałowym #6 dowiemy się więcej o misji Martiana Manhuntera, a Plastic Man "się wykluje". Oczywiście zobaczymy też nowe status quo Jastrzębi i podwaliny pod wydarzenia w nowych seriach. Poznamy twarz pod bandażami – tajemniczej postaci z one-shota o Batmanie, który się śmieje.

Wydarzenia w METAL będą mocno zaakcentowane w serii AQUAMAN.

Snyder napomknął także o współpracy z Bendisem.

Więcej: 1, 2, 3.

Pełne spoilery.

Analiza DN: METAL #5.

*Steve Orlando wyjaśnia, że Milkman Man, czyli główny antagonista w MILK WARS to mroczna wersja Supermana. Moce Człowieka ze Stali wzbudzają podziw, ale jednocześnie przerażają, gdy zmieni się to, jaki posiada charakter oraz w jakim środowisku został wychowany ten bohater. Kiedy zostaje powołany do życia przez korporację, a jego umiejętności nie zostają wykorzystane w dobrym celu. W imię czegoś, co kiedyś było uznawane za dobro, ale dzisiaj już nie jest.


Część pomysłów na tą historię wywodzi się z originu Casie Brink, która stworzona została przez Danny'ego. Twórcy nawiązują również do runu Giffena i Matteisa z JLI, o czym świadczy obecność Lorda Manga Khana.


*Jeff Lemire ujawnił, że Phantom Girl, która znajdzie się w składzie The Terrifics to nowa postać. Bohaterka nie jest członkinią Legion of Super-Heroes z XXXI wieku. Dzieli z nią przydomek nie bez przyczyny - Phantom Girl z Terrifics jest przodkinią Phantom Girl z Legionu

*Scenarzysta Dan Abnett zachęca do sięgnięcia po serię THE SILENCER - przeczytaj.

*Spoilery z DETECTIVE COMICS ANNUAL #1, gdzie poznajemy nowy origin Clayface'a - klik.

*Mała próbka umiejętności Johna Romity Juniora w ramach DC Art Academy:*Liam Sharp komentuje negatywne reakcje na swoją mini serię, która miała kontynuować wątek z runu w serii WONDER WOMAN, jaką Sharp rysował do scenariusza Grega Rucki. Gównoburza ze strony "fanów" tyczy się ewentualnego romantycznego wątku między WW a Batsem - klik.

*W lutowym SUICIDE SQUAD #35 tytułowa drużyna spotka na swojej drodze nowego, enigmatycznego herosa o pseudonimie The Wall. Szkic postaci w wykonaniu Eduardo Pansici znajdziecie tutaj.

*Kilka zmian odnośnie twórców oraz zawartości wybranych zeszytów - klik.

Jedną ze zmian dotyczą BATGIRL #20, do którego rysunki wykona gościnnie Sam Basri. Dotychczasowy ilustrator serii - Christian Wildgoose opuszcza ten tytuł i zaczyna pracę nad nowym, tajnym projektem w ramach DC. Nie wiadomo na razie, kto będzie nowym regularnym artystą w BATGIRL.

*Niezwykle oryginalna okładka do CAVE CARSON/SWAMP THING SPECIAL #1:


*Spoilery z DEATHSTROKE ANNUAL #1, w tym powrót dawno niewidzianej kobiecej postaci - sprawdź.

*Przykładowe plansze z NIGHTWING #38.

*Pojawiła się plotka, jakoby Peter Tomasi po opuszczeniu SUPERMANA zastąpił Jamesa Tyniona w roli scenarzysty DETECTIVE COMICS.

*I na koniec znów coś o Brianie Michaelu Bendisie. Twórca zasugerował, iż ma w planach historię z udziałem Batmana, a konkretnie tą część, która miała ukazać się w ramach crossovera z Daredevilem. Crossovera, który został zapowiedziany w 2004 roku, ale nigdy nie doszedł do skutku.

*31 stycznia w USA ukazały się:

Astro City #50,
Black Lightning Volume 2 TP,
Dark Nights Metal #5 (z 6),
DC Super Hero Girls Date With Disaster TP
Deathstroke Annual #1,
Detective Comics Annual #1,
The Flash Annual #1,
Harley Quinn #36,
JLA Doom Patrol Special #1,
Motherlands #1 (z 6),
Mystik U #2 (z 3),
New Teen Titans The Judas Contract Deluxe Edition HC,
Shade The Changing Girl Volume 2 Little Runaway TP,
Silencer #1,
Superman The Coming Of The Supermen TP,
Vigilante Southland TP.


Damian Maksymowicz & Dawid Scheibe


Źródło: NewsaramaCBRBleedingCool, dccomics.com

3 komentarze:

 1. Czekam na The Terrifics,co do nowych serii DC to mam nadzieję na nową serię Shazam oraz Martian Manhunter.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy tylko mi się wydaje, że Action Comics #1000 będzie świętowany jakoś bez pompy? Co z tego, że zapowiedzieli ten specjalny album skoro to jest INNY album?

  Zwiększona objętość - ok, ale to jest robione zawsze przy okrągłych numerach (a często także przy #1, #25 czy #75).
  Sztywny grzbiet - fajnie, ale to raczej taka pierdółka.

  Moim zdaniem powinni dać jakąś fajną holograficzną okładkę, najlepiej dwu- albo trzyczęściową. Może jeszcze w środku jakiś plakacik. A póki co nic takiego nie zapowiedzieli. A przynajmniej ja nie widziałem takich informacji. Chyba, że mnie jeszcze czymś zaskoczą. W końcu to będzie pierwszy komiks superhero z czterocyfrową liczbą! Poprawcie mnie jeśli się mylę. Wiem, że magazyn AD 2000 przekroczył 1000. Ale raz, że jest brytyjski, dwa, że to tygodnik, trzy, że to zbiór różnych historyjek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Są różne wersje #1000 do wyboru:
  https://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/action+comics+%25231000/1/desc/5?url=action,comics,%25231000
  wg opisów będzie to raczej standardowa pompa przy jubileuszach - pełna racja. zgadzam się również, że super byłaby opcja z plakatem -> wszystkie okładki (to miało być pierwotnie tylko nie pamiętam, czy w zeszycie czy w albumie towarzyszącym)

  a w companion book, o którym wspominasz będzie m.in. A never before unpublished twelve-page Golden Age Superman story believed to have been written by Jerry Siegel with art by the Joe Shuster Studio

  OdpowiedzUsuń