czwartek, 1 lutego 2018

Bendis scenarzystą SUPERMANA oraz ACTION COMICS!!!


Pod koniec maja nastąpią kolejne drastyczne zmiany w życiu Supermana. Brian Michael Bendis mocnym akcentem rozpocznie swoją pierwszą, dłuższą historię napisaną dla DC. Powoła do życia mini serię MAN OF STEEEL, która składać będzie się z sześciu zeszytów wydawanych co tydzień. Ilustracjami zajmą się tacy artyści, jak Ivan Reis, Jason Fabok, Evan Doc Shaner, Ryan Sook, Kevin Maguire oraz Adam Hughes. #1 nowej mini ukaże się 30 maja, zaś 2 maja w ramach DC NATION #0 dostaniemy preludium do tej historii narysowane przez Jose Luisa Garcia-Lopeza.

MAN OF STEEL ma wstrząsnąć życiem Kal-Ela, w tym klasyczną historią związaną z ostatnimi dniami planety Krypton oraz ukazać w nowym świetle drogę, jaką przebył syn Jor-Ela do momentu stania się Supermanem. Pojawi się zupełnie nowy złoczyńca znający sekret dotyczący prawdy na temat zniszczenia Kryptonu.

Wszystkie okładki serii będą tworzyć jedną dużą ilustrację. Łączone szkice okładek do #1 - 4 widzicie poniżej. Autorami są Reis oraz Joe Prado:Po zakończeniu MAN OF STEEL, czyli na początku lipca Bendis przejmie obowiązki scenarzysty serii SUPERMAN, której numeracja zostanie zresetowana. Obowiązki rysownika przypadną Ivanowi Reisowi. Z kolei 25 lipca ten sam scenarzysta rozpocznie swój run w drugim eSowym tytule - ACTION COMICS. Seria ta po ukazaniu się jubileuszowego #1000 zaliczy planowaną, trzymiesięczną przerwę i powróci właśnie w połowie wakacji. W tym wypadku numeracja pozostanie bez zmian i pierwszym napisanym przez Bendisa zeszytem będzie 1001. Ilustracje wykona Patrick Gleason.

ACTION COMICS skupi się bardziej na postaci Clarka Kenta oraz pracy związanej z Daily Planet. Twórcy odpowiedzą na pytanie, jak działalność Supermana wpływa na całe Uniwersum DC.

Liczący 10 stron back-up z ACTION COMICS #1000 (rysunki Jim Lee) będzie małą zapowiedzią tego, jakie zmiany dotkną Człowieka ze Stali w maju. W tej krótkiej historii Bendis "zrzuci dwie prawdziwe bomby" prosto w życie Supermana.

-----------------------------------------------

Dodatkowo wystartuje nowy imprint w ramach DC kierowany przez Bendisa, coś w stylu Young Animal Gerarda Waya. Scenarzysta cieszy się, że będzie mógł w ten sposób ukazać wiele różnych postaci ze świata DC w nowych, niecodziennych sytuacjach. Wykreowani zostaną również nowi bohaterowie specjalnie na potrzeby tego przedsięwzięcia. Bendis będzie sprawował pieczę nad wszystkimi tytułami, a do części z nich stworzy scenariusze. Szczegóły na temat imprintu mają pojawić się w drugiej połowie roku.

Na mocy podpisanej umowy wszystkie autorskie projekty BMB, jakie stworzył dla Marvela również przechodzą wraz z nim pod skrzydła DC. Więcej na ten temat - klik.

Źródło - klik, klik.

3 komentarze:

  1. No to mu się nieźle trafiło na starcie

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja tam lubię Jurgensa, szkoda, że odchodzi. Chociaż Bendisa też bardzo lubię. Mam nadzieję, że będzie kozacki run.

    OdpowiedzUsuń
  3. Liczę że Bendis pozytywnie wszystkich zaskoczy a co do Jurgensa to wielka szkoda

    OdpowiedzUsuń