sobota, 10 lutego 2018

CBN: Comic Book News #190


*Najnowsze komiksowe ciekawostki, wywiady, grafiki oraz spoilery z minionego tygodnia znajdziecie poniżej. Tym razem nie ma tego przesadnie dużo, ale z pewnością jest o czym przeczytać. Zapraszamy do lektury.

*Po starciu ze złą wersją Donny Troy z przyszłości drużyna Tytanów została zawieszona. Justice League stwierdziła, że młodsze pokolenie herosów nie może uprawiać takiej samowolki, jak do tej pory. Podczas gdy Donna przebywa w areszcie domowym (pod czujnym okiem JL), reszta Tytanów rozeszła się.

Dan Abnett i Paul Pelletier w kolejnym rozdziale w serii TITANS przedstawią dużą historię, która skupi się na wybranych bohaterach i znacząco wpłynie na przyszłość drużyny.


Tytani uratowali świat po swojemu. W centrum znajdowały się ich relacje i potencjał, jaki mają poszczególni członkowie grupy. W przeciwciśnienie do wielu innych postaci komiksowych wydarzenia, które ich spotkały mają daleko idące konsekwencje. Nie jest z nimi dobrze...

Obecna historia skupia się na Arsenalu. Roy chce zrobić coś pożytecznego i w swej misji zbliża się do świata narkotyków, z którym miał w przeszłości osobiste problemy. Igrając z ogniem będzie musiał uważać by się nie sparzyć.

Donna po wydarzeniach z poprzedniego story arcu również będzie istotną postacią w obecnym. Przebywając pod kuratelą Ligi zmaga się nie tylko z tym co się stało, ale też z uczuciem do Arsenala.

Dick i Wally będą z kolei istotni ze względu na różne punkty widzenia w kwestii tego, czy Liga ma prawo dyktować im co mają robić. W końcu Tytani nie są już tylko ich pomocnikami.


*Jak ogłoszono już wcześniej Jinxworld - autorski imprint Briana Bendisa trafi pod skrzydła DC. Autor już teraz zapowiedział, że w ramach Jinxworld ukażą się powieść graficzna POWERS, kolejny tom SCARLET oraz nowe projekty (zapowiedzi już w marcu). Plany dotyczą także kryminalnych serii Bendisa, która wcześniej ukazały się pod szyldem Jinxworld.


Bendis wyjawił, że przyjął wyzwanie Dana DiDio dotyczące czegoś nostalgicznego z lat 80-tych. Prócz tej enigmatycznej wzmianki nie wiadomo nic więcej.

*Nowa aplikacja randkowa wyłącznie dla superbohaterów, która może sprowadzić na jej uczestników poważne kłopoty. Kogo mobilny portal randkowy przydzielił Jessice, a także który z członków Omega Men zaliczył gościnny występ w GREEN LANTERNS #40? Szczegóły na temat wydarzeń z tego zeszytu znajdziecie tutaj.

*Kolejne opóźnienia komiksów DC, tym razem dotyczy to trzech pozycji:

- BATMAN: SECRETS - THE SAM KIETH GALLERY EDITION przesunięto z 7 na 14 lutego.
- BATMAN AND THE SIGNAL #3 przesunięto z 7 marca na 18 kwietnia. Wcześniej premierę #2 przełożono z 7 na 21 lutego.
- THE WILD STORM #12 opóźniono o dwa tygodnie i zamiast 21 lutego wydane zostanie 7 marca. Warren Ellis zapowiedział przy okazji, że między #12 a #13 nastąpi jedno lub dwumiesięczna przerwa.

*20 nowych okładek szykowanych do zeszytów DC, jakie ukażą się w marcu oraz kwietniu - zobacz.


*Spoilery z MOTHER PANIC/BATMAN SPECIAL #1!

Batman był nieobecny w pierwszej części crossover MILK WARS. Okazuje się, że w tym samym czasie Mroczny Rycerz został poddany mlecznej, wypaczającej umysł terapii zaaplikowanej przez organizację o nazwie Retconn. Bruce został przemieniony w alternatywną wersję samego siebie, bardziej przerażającą niż jakikolwiek z Batmanów przedstawionych na łamach DARK NIGHTS: METAL.


Wyglądem przypomina księdza ubranego w maskę oraz pelerynę Człowieka-Nietoperza. Stoi na czele prywatnego ośrodka, pełniącego funkcję zarówno szkoły jak i kościoła dla nieletnich. Gdy Mother Panic dostaje się do środka budynku zastaje "Wielebnego Bruce'a" trzymającego biblię i wygłaszającego kazanie. Jego owieczkami są osierocone dzieci. Pojąc je specjalnym mlekiem wypacza ich umysły i tworzy z nich własną armię uzbrojonych w ostrą broń sidekicków.

Violet Page udaje się przywrócić Batmana do normalności, po czym oboje odpowiadają na wezwanie Cave'aCarsona.

*Lee Weeks zilustruje jeden z najbliższych arców w ramach serii BATMAN. Będzie to historia skupiona na postaci Mr. Freeze'a.

*Miłość Bruce'a i Selina przechodzi poważną próbę, czyli spoilery z BATMAN #40 - klik.

*Druga część analizy DARK NIGHTS: METAL #5 - klik.

*Grafika z GOTHAM: ONCE UPON A CRIME Dustina Nguyena i Dereka Fridolfsa:*Jeszcze jedna porcja okładek, tym razem aż 53 grafiki zdobiące zarówno lutowe, jak i marcowe zeszyty - klik.

*Młodzieńcze uczucie zrodzone na kartach TEEN TITANS nie gaśnie, o czym świadczy wizyta Robina w szpitalu na łamach GREEN ARROW #37 - klik.

*Spoiler z JUSTICE LEAGUE #38!

W ostatnim czasie Batman nie przypominał samego siebie, co zauważyli zwłaszcza pozostali członkowie Ligi Sprawiedliwości. Popełniający proste błędy, dający ponieść się własnym emocjom i wyraźnie wycieńczony psychicznie Mroczny Rycerz staje się głównym tematem na zebraniu drużyny.


Po rozmowie w cztery oczy z Supermanem Bruce pakuje swoje rzeczy i decyduje się na kilka tygodni odpoczynku od zespołu, aby poukładać pewne nurtujące go sprawy. Ostatnią jego decyzją przed odejściem na przymusowy urlop jest wyznaczenie nowego lidera zespołu. Wybór pada na zaskoczonego Cyborga.

*Przykładowe plansze z komiksów, jakie DC wydało w minioną środę.

*7 lutego w USA ukazały się:

Absolute Wonder Woman By Brian Azzarello And Cliff Chiang Volume 2 HC,
Aquaman By Peter David Volume 1 TP,
Bane Conquest #9 (z 12),
Batman #40,
Batman White Knight #5 (z 8),
Black Lightning Cold Dead Hands #4 (z 6),
Bombshells United #11,
Cave Carson Has A Cybernetic Eye Volume 2 Every Me Every You TP,
Challengers Of The Unknown By Jeph Loeb And Tim Sale HC,
Dastardly And Muttley #6 (z 6),
Deathstroke #28,
Elseworlds Superman Volume 1 TP,
Exit Stage Left The Snagglepuss Chronicles #2 (z 6),
Green Arrow #37,
Green Lantern Corps Volume 1 Beware Their Power HC,
Green Lanterns #40,
Harley And Ivy Meet Betty And Veronica #5 (z 6),
Harley Quinn #37,
House Of Secrets The Bronze Age Omnibus HC,
Injustice 2 #19,
The Jetsons #4 (z 6),
Justice League #38,
Mother Panic/Batman Special #1,
Nightwing #38,
Scooby Apocalypse Volume 3 TP,
Superman #40,
Swamp Thing Winter Special #1,
Teen Titans By Geoff Johns Volume 2 TP,
Young Monsters In Love #1.


Damian Maksymowicz & Dawid Scheibe


Źródło: NewsaramaCBRBleedingCool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz