sobota, 16 grudnia 2017

CBN: Comic Book News #182


*Powrót Boostera Golda, zapowiedź "Flash War", Harley Quinn bardziej zintegrowana z resztą DCU. Informacje na ten temat plus garść spoilerów, nowe okładki, przykładowe plansze, czy też możliwość podziwiania podczas pracy dwóch znanych artystów, znajdziecie poniżej. Zapraszamy do lektury najnowszego CBN :)

*Booster Gold powrócił w ACTION COMICS #993. W historii "Booster Shot" podróżujący w czasie bohater próbuje powstrzymać Supermana przed zmianą historii. Człowiek ze Stali cofnął się w przeszłość, do ostatnich chwil planety Krypton by potwierdzić tożsamość Mr. Oza.


Booster jest równorzędnym bohaterem tej krótkiej historii. Autor chce w niej m.in. pokazać relacje pomiędzy nimi.

Jurgens zasugerował, że będzie hardcover z Boosterem, w którym znajdą się nieużyte strony z pierwszej serii BOOSTER GOLD [czekam!!! – Damian]


Spoilery z AC #993.

*Wiosną otrzymamy jedną z największych historii z udziałem Flasha - "Flash War". Jubileuszowy THE FLASH #39 (#700) oraz THE FLASH ANNUAL #1 przygotują czytelników do konfliktu pomiędzy dwójką speedsterów – Barrym i Wallym.

Rudowłosy West odegra kluczową rolę w serii THE FLASH w 2018 roku. Przyszły rok będzie ważny we flashowym zakątku DCU.


Tymczasem, w obecnej historii doszło do morderstwa w Iron Heights. Ktoś zabił Turbine’a i podejrzani są wszyscy więźniowie, w tym klasyczni Rogues. Łotrzy, a zwłaszcza Captain Cold silnie zaznaczą swą obecność w najbliższych numerach.

Cold zrozumiał – dzięki Flashowi – że stać go na więcej i zamierza zostać nowym przestępczym bossem Central City. Na jego drodze stoją jedynie Copperhead i Flash.

Barry’ego wciąż dręczy poczucie winy w związku z ostatnimi wydarzeniami. Czy zdoła sobie wybaczyć i znajdzie odkupienie?

Grodd w wielkim stylu powróci w #39. Dowiemy się, co robił przez ostatnie lata. To tylko jeden z zaskakujących występów i wątków, które zobaczymy w tym zeszycie. Scenarzysta zamierza zawiązać pewne wątki, które pojawiły się jeszcze na początku jego runu.

W annualu znajdą się teasery tego, co nadejdzie oraz wiele easter eggów.

Rysownicy, którzy zajmą się serią w najbliższym czasie: Carmine Di Giandomenico, Howard Porter, Scott McDaniel i Scott Kolins.

"Rogue War " to jedna z ulubionych historii Williamsona i źródło inspiracji.


*W przyszłym roku Marv Wolfman oraz Tom Derenick stworzą gościnnie jeden numer serii TEEN TITANS, a konkretnie styczniowy numer 16. Jeden ze złoczyńców atakuje San Francisco i przejmuje kontrolę nad mieszkańcami, a jego celem jest schwytanie Starfire. Dziewczyna oraz jej towarzysze muszą znaleźć odpowiednie lekarstwo, zanim ludzie na zawsze stracą swoje umysły oraz ciała. Dodatkowo Sam Basri wykonał nową okładkę.


Pierwotnie w #16 miała znaleźć się pierwsza część nowej historii autorstwa Benjamina Percy'ego oraz Otto Schmidta.

*Spoilery z DETECTIVE COMICS #970 znajdziecie tutaj.

*Pierwsze plansze z THE SILENCER #1 należącego do linii The New Age of DC Heroes - zobacz.

*Frank Tieri od 17 stycznia, czyli zeszytu 35 przejmuje wspólnie z Inaki Mirandą stery nad serią HARLEY QUINN. Scenarzysta dowiedział się o powierzeniu jemu tej roli, gdy pisał jeden ze spin-offów, czyli HARLEY QUINN AND HER GANG OF HARLEYS. Tieri obiecuje, że w komiksie nadal będzie sporo humoru oraz dobrej zabawy.Pragnie on bardziej zintegrować tytułową bohaterkę ze światem DC, przez co pojawią się znani złoczyńcy z galerii łotrów Batmana. Gang of Harleys, Tony oraz Eggy nadal będą towarzyszyć Harley. W pierwszej historii w Coney Island pojawi się Man-Bat, co może, ale nie musi doprowadzić do chwilowej przemiany Harley w nietoperza. Tony gdzieś się zagubi, a HQ wyruszy na jego poszukiwania.

Dziewczyna nadal jest w depresji po śmierci Masona i obawia się, że pomagając innym znów może niechcący przyczynić się do czyjejś tragedii.

W historii "Angry Bird" Pingwin wypowiada wojnę Harley. Werbuje całą masę złoczyńców z Arkham i przypuszcza szturm na Coney Island.


*W ramach DC Art Academy próbkę swoich umiejętności, rysując Wonder Woman oraz Batmana, daje Freddie Williams II (ten od crossoverów Żółwi oraz Batmana):*Finał potyczki z Prometeuszem, a także debiut w ramach Odrodzenia (a przynajmniej na to wygląda) mniej znanego członka Ligi, czyli kilka spoilerów z najnowszego numeru JUSTICE LEAGUE OF AMERICA - klik.

*Gary Frank udostępnił grafikę, na której widać Sgt. Rocka. Postać ta ma się pojawić w jednym z najbliższych numerów DOOMSDAY CLOCK.

*Aż 37 okładek wykonanych do styczniowych zeszytów od DC - zobacz. Jest wśród nich kilka perełek, jak chociażby prace w wykonaniu Joshuy Middletona, czy Dustina Nguyena.

*Mała ciekawostka - jeśli nie wiecie, dlaczego Superman trzyma w górze samochód na słynnej okładce ACTION COMICS #1, to odpowiedź znajdziecie tutaj.

*Jeszcze jedna odsłona DC Art Academy, tym razem w roli głównej Lee Bermejo rysujący Jokera:*Tradd Moore narysował w zeszłym roku one-shot z udziałem Suicide Squadu, który ostatecznie nie ujrzał światła dziennego. Przykładową grafikę znajdziecie tutaj.

*Spoilery z JUSTICE LEAGUE #34.

*Brian Michael Bendis powoli dochodzi do siebie po ciężkiej chorobie. Scenarzysta opuścił już szpital i teraz przechodzić będzie rehabilitację we własnym domu. Problemy zdrowotne wiążą się oczywiście z przesunięciem w czasie jego debiutu na łamach DC Comics. Szczegóły.

*Co takiego kryje się pod hasłem "DC in D.C." - sprawdź.

*Przykładowe plansze z komiksów, które nakładem DC ukazały się w minioną środę - zobacz.

*13 grudnia w USA ukazały się:

Action Comics #993,
Astro City Reflections TP,
Batgirl And The Birds Of Prey #17,
Batman Unwrapped Death Of The Family HC,
Batman Volume 4 The War Of Jokes And Riddles TP,
Bug The Adventures Of Forager #6 (z 6),
DC Universe By John Byrne HC,
Detective Comics #970,
The Flash #36,
Gotham City Garage #5,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #34,
JSA By Geoff Johns Volume 1 TP,
Justice League Of America #20,
Mister Miracle #5 (z 12),
New Super-Man #18,
Ragman #3 (z 6),
Red Hood And The Outlaws #17,
Scooby Apocalypse #20,
Scooby-Doo Where Are You #88,
Suicide Squad #31,
Suicide Squad Volume 4 Earthlings On Fire TP,
Supergirl #16,
Superwoman #17,
Titans #18,
Trinity Volume 1 Better Together TP,
Trinity Volume 2 Dead Space HC
Wildstorm Michael Cray #3,
Wonder Woman #36.

Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleedingCool

2 komentarze: