sobota, 30 grudnia 2017

CBN: Comic Book News #184


*Ostatnia w tym roku odsłona CBN to kilka słów na temat najnowszych, niezwykle istotnych zeszytów serii DN: METAL oraz DOOMSDAY CLOCK. Oprócz tego możecie zapoznać się między innymi ze sporą dawką spoilerów z różnych zeszytów, jakie ukazały się w minioną środę, czy też podziwiać, jak Jill Thompson maluje postać Wonder Woman. Wszystkie najważniejsze komiksowe newsy przeczytacie poniżej. Do zobaczenia w tym samym miejscu za rok. Oby 2018 był co najmniej tak samo mocno obfitujący w komiksowe hot newsy ze stajni  DC, jak jego poprzednik.

*Mit kreacyjny z DK: METAL #4 i mitolagia z eventu będzie istotna po jego zakończeniu.

Hawkman i Hawkgirl są podatni na wpływ Barbatosa ze względu na to, że wcielenia temu zostali dźgnięci sztyletem z Nth Metalu.Mózg Anty-Monitora powróci w #5 i#6.

Batman-Who-Laughs ma swoje własne plany. Zabandażowana postać z jego one-shotu jeszcze powróci.

Kendra, Wonder Woman i Aquaman – wydarzenia z METAL wpłyną na świat tych postaci, czego efekty zobaczymy w innych seriach.


*Akcja eventu dzieje się rok od teraz - teraźniejszego DCU. Gdy event dobiegnie końca, reszta DCU akurat nadgoni do obrazu świata z DOOMSDAY CLOCK #1.

D-CLOCK nie jest typowym versusem obu światów, czy klasycznym, wielkim eventem. Historii nie napędzają epickie starcia lecz postacie i to wokół nich rozgrywa się fabuła. D-CLOCK to osobista historia, żaden crossover, zero tie-inów.

Istotnym wątkiem jest reakcja ludzi na metaludzi i kwestia dlaczego 97% ludzi z supermocami jest Amerykanami. "Superman Theory " będzie się przewijać w serii wielokrotnie.

SPOILERY z DOOMSDAY CLOCK #2!!!Ozymandiasz, Rorschach wraz z Mimem i Marionette przenoszą się na główną Ziemię w uniwersum DC.  Według Ozymandiasza właśnie tu ukrywa się Doktor Manhattan (w Internecie istnieje teoria, że ukrywa się na widoku – jako Captain Atom). Ozymandiasz chce uzyskać pomoc od najmądrzejszych ludzi z tego świata. Sam bierze na siebie Luthora, w nowy Rorschach (dowiadujemy się, że ma na imię Reggie) udaje się do Bruce’a Wayne’a. Ozymandiasz zostaje zaatakowany w wieży LexCorpu przez Komedianta! Tymczasem Rorschach odnajduje w Wayne Manor bat-jaskinię i właśnie tam znajduje go Batman.

Rorschach, Ozymandias, Mime i Marionette plus Manhattan to główne postacie ze świata STRAŻNIKÓW, które występują w komiksie. Pojawią się też inne - nowe i stare twarze. Zarówno te wspomniane lub pokazane dotychczas w D-CLOCK, jak i w DC UNIVERSE REBIRTH #1.


Pełne spoilery.

Analiza: część 1 i 2.

*Według niepotwierdzonych informacji jednym z pierwszych projektów Briana Michaela Bendisa dla DC ma być seria ongoing z Supermanem w roli głównej. Za warstwę graficzną miałby odpowiadać duet Ivan Reis/ Joe Prado.

*DETECTIVE COMICS #971 pokazuje, że idealna drużyna stworzona przez Batmana oraz Batwoman co raz mniej przypomina zgraną paczkę. Szczegóły odnośnie wydarzeń z tego zeszytu znajdziecie w tym miejscu. Naturalnie przestrzegamy przed spoilerami.

*Historia "Driver's Seat" autorstwa Maxa Landisa oraz Francisa Manapula została usunięta z papierowej wersji one-shota DC UNIVERSE HOLIDAY SPECIAL 2017. Zastąpiono ją przedrukiem "The Silent Night of The Batman" z roku 1969 stworzonej przez Mike'a Friedricha, Neala Adamsa oraz Dicka Giordano. DC chciało to samo uczynić z wersją cyfrową komiksu, ale było juz na to za późno. Ta nagła zmiana spowodowana została pojawiającymi się w ostatnim czasie oskarżeniami kierowanymi w stronę Landisa odnośnie molestowania seksualnego.

*Spoilery z NIGHTWING: THE NEW ORDER #5!

W przedostatniej odsłonie mini serii Dick Grayson oraz pomagający mu uratować Jake'a Tytani docierają do Metropolis. Tam spotykają pozbawionego mocy, ale wciąż będącego w dobrej formie fizycznej Supermana, a także współpracującego z nim, zreformowanego Lexa Luthora.


Podczas rozmowy wychodzi na jaw, że 12 lat temu (akcja komiksu rozgrywa się w roku 2040) Człowiek ze Stali został wystawiony na działanie czarnego kryptonitu, w wyniku czego zamordował Batmana. Ten moment spowodował, że Grayson zdecydował się użyć technologii pochodzącej z Apokalips i pozbawić super mocy wszystkich meta ludzi, w tym własnych przyjaciół.


*Przykładowe plansze z EXIT STAGE LEFT: THE SNAGGLEPUSS CHRONICLES #1 - zobacz.

*Tim Drake z przyszłości przyjmuje nowy pseudonim oraz nowy kostium, a wszystko to na łamach TEEN TITANS #15. Spoilery z trzeciej części crossover "Super Sons of Tomorrow" znajdziecie tutaj.

*Jill Thompson maluje akwarelami Wonder Woman w ramach najnowszej odsłony DC Art Academy:*Krótki zwiastun zachęcający do sięgnięcia w nadchodzącym roku po komiksy z linii New Age of DC Heroes - zobacz.

*Spoilery z JUSTICE LEAGUE OF AMERICA #21.

*Zbiór JUSTICE SOCIETY OF AMERICA: THE COMPLETE SERIES BY LEN STRAZEWSKI AND MIKE PAROBECK został ponownie wycofany z zapowiedzi. Pierwotnie miał się ukazać w październiku 2016, kolejnym terminem był z kolei maj przyszłego roku. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle pozycja ta ujrzy światło dzienne.

*Spoilery z WONDER WOMAN #37!

Echa starcia Zeusa z Darkseidem odbijają się w całym otaczającym ich świecie. Podczas pojedynku wychodzi na jaw, że Darkseid od samego początku planował doprowadzić do ujawnienia się Zeusa i zainicjowania tej batalii. Zabijając dzieci władcy Olimpu wchłaniał ich energię życiową niczym przystawki przed głównym daniem, jakie spożywa w tej chwili. Tylko energia życiowa Zeusa mogła być tą, która przywróci go do pełnej formy.


Darkseid ostatecznie zabija przeciwnika. Gdy na miejscu pojawia się Diana otoczona Ligą Sprawiedliwości, złoczyńca oraz jego córka Grail znikają. Wonder Woman oraz Jasonowi pozostaje  opłakiwać zamordowanego ojca.


*W ramach ciekawostki - materiał video z roku 1994 promujące nadchodzący event, czyli ZERO HOUR - zobacz.

*Przykładowe plansze prosto z JUSTICE LEAGUE #36.

*Na koniec smutna informacja. 22 grudnia w wieku zaledwie 41 zmarł inker Victor Llamas. Przyczyną śmierci były komplikacje zdrowotne po długim pobycie w szpitalu. W swoim dorobku miał między innymi okazję nakładać tusz w serii BATMAN.*27 grudnia w USA ukazały się:

Action Comics #994,
Batgirl #18,
Batman Beyond #15,
Batman Creature Of The Night #2 (z 4),
Batman In The Brave And The Bold The Bronze Age Omnibus Volume 1 TP,
Blue Beetle #16,
Blue Beetle Volume 2 Hard Choices TP,
Dark Nights Metal #1 (z 6)(Director's Cut),
Demon Hell Is Earth #2 (z6),
Detective Comics #971,
Doomsday Clock #2 (z 12),
The Flash #37,
Gotham City Garage #6,
Green Arrow The Golden Age Omnibus Volume 1 HC,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #35,
Hawkman Found #1,
The Hellblazer #17,
Imaginary Fiends #2 (z 6), $3.99
Injustice Ground Zero Volume 1 TP,
Justice League Of America #21,
Kamandi Challenge #12 (z 12),
Nightwing The New Order #5 (z 6),
Robin Volume 5 War Of The Dragons TP,
Ruff And Reddy Show #3 (z 6),
Scooby-Doo Team-Up #33,
Smallville Season 11 Volume 9 Continuity TP,
Suicide Squad #32,
Superman Adventures Volume 4 TP,
Teen Titans #15,
Wonder Woman #37.

Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleedingCool

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza