poniedziałek, 11 grudnia 2017

DC TV Series News #31

Miniony tydzień nie obfitował w dużą ilość wartych odnotowania newsów. Tym razem jednak liczy się nie ilość, a ich ważność. Wszystko to dlatego, że nie skupimy się tym razem na nowinkach castingowych do złoczyńców tygodnia, a na naprawdę ciekawych wątkach. UWAGA! Jeśli nie oglądaliście jeszcze najnowszego odcinka LEGENDS OF TOMORROW, to w rozwinięciu posta natkniecie się na spoilery.

Pojawił się najnowszy teaser trailer serialu KRYPTON. Nie jest on szczególnie mocno rozbudowany, ale daje nam już pewne spojrzenie na to, jak będzie wyglądać ta produkcja.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Jako, że dotychczasowe pogłoski dotyczące serialowego wcielenia TITANS znajdowały później swoje potwierdzenie w rzeczywistości, warto wspomnieć o kolejnej. CBR donosi, że anonimowe źródło dotarło do ogłoszenia castingowego sugerującego, iż na potrzeby powstającego serialu poszukiwana jest aktorka do roli Donny Troy.

Źródło: CBR
-------------------------------------------------------------------------------------------
SPOILERY SPOILERY
Po tym, jak w trakcie crossovera CRISIS ON EARTH-X zginął Martin Stein, także i Jefferson Jackson opuścił ekipę LEGENDS OF TOMORROW. Miniony odcinek był ostatnim, w którym pojawił się Franz Drameh, chociaż producenci podkreślają, że aktor może w przyszłości pojawiać się w epizodycznych rolach. Oznacza to, że w krótkim czasie załoga Waveridera straciła dwóch członków i musi nadrabiać straty. Wiemy już, że wkrótce pojawi się John Constantine, lecz jego udział to raptem dwa epizody. Marc Guggenheim ujawnił jednak, że jeszcze w tym sezonie do Legend dołączy na stałe kolejna postać i jest to ktoś, kto jest już znany fanom Arrowverse. Wykluczył przy tym udział jednego herosa, którym jest zaprezentowany na antenie crossovera The Ray. Spekuluje się, że wybór padnie na Kid Flasha, który ostatnio nie ma miejsca w stałej obsadzie serialu THE FLASH, a ponadto zaliczył krótki występ u boku Steela w premierowym epizodzie trzeciego sezonu LEGENDS OF TOMORROW.
     
Dziwne rzeczy dzieją się jeśli chodzi o dni emisji kolejnych odcinków tego serialu. Stacja CW ujawniła, że będzie on w przyszłym roku emitowany... na przemian z SUPERGIRL. Jak ma to wyglądać? Otóż Dziewczyna ze Stali wróci z nowymi epizodami 15 stycznia i emitowana będzie do 12 lutego. Wtedy na jej miejsce wskoczy LEGENDS OF TOMORROW i taki stan rzeczy utrzyma się do 9 kwietnia i finału sezonu. Tydzień później ponownie w ramówce pojawi się Kara Zor-El. Fikołki te mają na celu zrobienie miejsca w ramówce dla BLACK LIGHTNING.

Źródła: 1 i 2
-------------------------------------------------------------------------------------------
Czy fanów DC Comics powinna w ogóle interesować ewentualna sprzedaż FOXa Disneyowi? Otóż jak najbardziej. FOX nie tylko obecnie emituje dwa seriale z bohaterami DC Comics (GOTHAM oraz LUCIFER), ale także posiada wyłączność na emitowanie seriali aktorskich z Mrocznym Rycerzem. W efekcie oznacza to, że już wkrótce Disney może wejść w posiadanie zezwoleń na emisję takich tytułów jak wspomniane wyżej dwie produkcje oraz BATMAN z 1966 roku. Można śmiało obstawiać, że właściciel Marvela wcale nie będzie zainteresowany emisją przygód postaci z konkurencyjnego wydawnictwa. Nie więcej na ten temat w linku źródłowym.

Źródło: CBR
-------------------------------------------------------------------------------------------
I na koniec wyniki oglądalność z minionego tygodnia. Jak poradziły sobie poszczególne seriale bez wspólnego crossovera?

SUPERGIRL 3x09 - 1 810 000 widzów (spadek o 33,28%)

LUCIFER 3x09 - 3 388 000 (wzrost o 3,83%)

THE FLASH 4x09 - 2 218 000 (spadek o 21,21%)

LEGENDS OF TOMORROW 3x09 - 1 613 000 (spadek o 42,33%)

GOTHAM 4x11 - 2 533 000 (spadek o 2,09%)

ARROW 6x09 - 1 304 000 (spadek o 48,27%)

Abstrahując od widocznych powyżej, bardzo wysokich spadków, tak naprawdę THE FLASH, LEGENDS OF TOMORROW oraz ARROW odczuwalnie poprawiły swoje wyniki w stosunku do rezultatów notowanych przed crossoverem czterech seriali Arrowverse. Jedynie SUPERGIRL nie udało się osiągnąć takiego efektu.

3 komentarze:

 1. Boże, marzę o tym żeby do Legend dołączył Roy Harper, ale to chyba mało możliwe...
  I chyba nie dokończyliście pisać o fikołkach LoT i Supergirl

  OdpowiedzUsuń
 2. w sumie to zrozumiała zmiana zważywszy że 15/16 stycznia startuje Black Lighting zdaje się że będzie miał pierwszy sezon tego serialu 13 odc którego emisja jak przerw nie będzie zakończy się 8/9 kwietnia czyli razem z legendami jest tej sytuacji dwa plusy po pierwsze supergirl będzie miała dużo czasu na dopieszczenie FX w ostatnich odcinkach a to biorąc pod uwagę spodziewaną rozwałkę im się przyda po drugie DC/CW sezon zakończy się w połowie czerwca a nie jak zwykle 2/3 tyg maja czyli przerwa będzie rzeczywiście wakacyjna a nie jak teraz bywało :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam nadzieję żeby do legend dołączył albo Kid Flash albo Ragman lub Killer Frost (we flashu zaczyna mnie już wkurzać).

  OdpowiedzUsuń