sobota, 8 września 2018

CBN: Comic Book News #222


Zapraszamy na najnowszy przegląd komiksowych newsów, jakie pojawiły się w minionym tygodniu. Wśród nich znajdziecie między innymi świeże wieści na temat serii MISTER MIRACLE, THE GREEN LANTERN, JUSTICE LEAGUE, SHAZAM czy BATMAN. Dodatkowo trochę spoilerów odnośnie HEROES IN CRISIS, garść nowych okładek, a także trochę plotek odnośnie przyszłych wydarzeń w DCU. Miłej lektury :)

*Simon Spurrier rozpoczął - z błogosławieństwem Neila Gaimana - run w THE DREAMING, nowej serii z linii "The Sandman Universe".

W centrum historii jest wpływ zniknięcia Snu z Nieskończonych na jego królestwo i mieszkańców Śnienia. Najwięcej problemów spadło na barki bibliotekarza Luciena (który czuje się zagubiony i zaczyna tracić pamięć), z kolei Dora (nowa postać) musi poradzić sobie z osobistym zagrożeniem.


Kain, Abel, Ewa i Mervyn również będą mieli swoje pięć minut. #2 jest opowiedziany z perspektywy Merva Pumpkinheada.

Nieobecność Snu otworzyła pęknięcie w Śnieniu, co umożliwia nowym siłom dotarcie do krainy.

Pierwsza historia zamknie się w sześciu zeszytach.*Pierścień Zielonych Latarni ma posiada znacznie większy wachlarz możliwości, niż tylko tworzenie wymyślnych, trójwymiarowych konstruktów opartych na sile woli swoje gospodarza. Grant Morrison wyjaśnia, iż przedmiot ten może generować inny rodzaj promieni i "potrafi zrobić prawie wszystko", jeśli Latarnik wygeneruje odpowiednią ilość wolnej woli.

Alan Scott ze Złotej Ery posiadał bazujący na magii pierścień, który dodatkowo potrafił zmniejszać przedmioty, pozwalał Alanowi przechodzić przez ściany, czy chociażby czynił go niewidzialnym. Szykuje się zatem powrót tego typu zdolności do świata GL.

Grant Morrison potwierdził, że właśnie zaczął pracę nad drugim rokiem przygód Hala w serii THE GREEN LANTERN.

Przykładowe grafiki prosto z THE GREEN LANTERN #1 - klik.

*Finałowy zeszyt MISTER MIRACLE przyniesie rozwiązanie dwóch wątków. Pierwszy, traktuje o wojnie New Genesis z Apokalips. By zawrzeć pokój, nowy Highfather - Scott Free musiałby dokonać niebywałego poświęcenia. Rozdarty pomiędzy swym człowieczeństwem a boskością będzie zmuszony dokonać wyboru i żyć z jego konsekwencjami.


Drugi wątek dotyczy wątpliwości z #1: czy Scott w ogóle przeżył próbę samobójczą, czy wszystko dzieje się w jego głowie? Co jest prawdą, a co fikcją?

*Alternatywna okładka Mitcha Geradsa do MISTER MIRACLE #12.

*Pierwsza grafika promująca run Kelly Sue DeConnick oraz Robsona Rochy w ramach serii AQUAMAN - zobacz.

*BATMAN #54 to zeszyt skupiający się na relacji Bruce'a i Dicka. Co robisz, gdy twojego kumpla rzuca narzeczona? Wpadasz go pocieszyć. Nightwing wraca do Gotham, co pozwala lepiej przyjrzeć się więzom jakie łączą Batmana i jego dawnego Robina - ojcowsko-synowskie i przyjacielskie.


Scenarzysta Tom King  podkreśla, że minęliśmy dopiero półmetek jego runu, który jest jedną, długą historią. Autor rozumie złość fanów, którzy zainwestowali siebie w jego BATMANA, ale koniec tej opowieści nastąpi dopiero w #100. Mamy prawo czuć się nieszczęśliwi, bo tak czuje się teraz Bruce. Ostateczna odpowiedź na pytanie, czy Batman może być szczęśliwy padnie za około dwa lata.

King ma dokładnie zaplanowane kolejne spotkania Bruce'a z Seliną. Jest też w stałym kontakcie ze scenarzystą solowej serii CATWOMAN. To, co wydarzyło się pomiędzy Kotką i Nietoperzem nie jest nie do naprawienia.


*Rafa Sandoval przedłużył swój kontrakt z DC o kolejne dwa lata. Od listopada artysta będzie regularnym rysownikiem serii THE FLASH.

*Scott Snyder ujawnił, której wersji Starmana użyje w swojej JUSTICE LEAGUE. Będzie to Will Payton, który pojawił się na jednym kadrze w evencie METAL.

Snyder jest fanem mitologii Starmana i runu Jamesa Robinsona. Między innymi ze względu na złożoność historii Starmanów i kompletność historii Robinsona, Snyder nie ruszył Teda lub Jacka Knighta.


Will Payton jest postacią, która daje pisarzowi więcej elastyczności, gdyż nie był on mocno wykorzystywany w przeszłości przez innych twórców.

Będzie go całkiem sporo w najbliższych numerach. Warto też dodać, że jest on w pewien sposób związany z Totality - wie co nieco na jej temat i na temat multiwersum.

Kim naprawdę jest Kendra, jaka tajemnica stoi za cyklem jej reinkarnacji i jaki ma to wszystko związek z multiwersum? Jej wspólna historia z Blackhawks i Hawkmanem zostanie poruszona. Wszystko w koordynacji z wydarzeniami w solowej serii HAWKMAN.

Powrócą nowi Challengers of the Unknown.


*Hawk & Dove oraz Spectre dostaną nowe serie. A przynajmniej takie wieści podaje Bleeding Cool. Ten pierwszy tytuł miałby napisać Steve Orlando, drugi zaś Peter Tomasi.

Jock, Scott Snyder, Tom King, Greg Capullo i Jason Fabok - ci panowie znajdą się wśród twórców DETETCTIVE COMICS #1000. Według ww serwisu, w zeszycie znajdą się odniesienia do historii z trzema Jokerami.

BC wyłapał jeszcze z Fan Expo w Toronto, że historia Teda Korda/Blue Beetle'a jako członka JL znów będzie w kontinuum DC, Swamp Thing dostanie nowy ongoing, a w HEROES IN CRISIS zginie Tim Drake.

To BC, więc radzimy nie brać wszystkiego za pewniak.

*Klamka, w posiadaniu której jest Lex Luthor trafiła na Ziemię podczas wydarzeń z JUSTICE LEAGUE #1, została stworzona z fragmentu Totality, który oderwał się w trakcie podróży przez czas. Jeśli Lex zdobędzie pełną kontrolę nad przedmiotem, będzie mógł przemodelować multiwersum wedle własnej woli.

Kolejne z tajemniczych siedmiu sił, które poznamy będą związane z Wonder Woman i Aquamanem.


W #8 i #9 akcja trochę zwolni. W #9 zobaczymy naprawę Księżyca, zeszyt skupi się mocniej na relacjach. Potem znowu w centrum znajdzie się konflikt pomiędzy pozytywnymi i negatywnymi siłami.

Legion of Doom odkryje sekrety Starmana. Snyder czekał latami by coś zrobić w tym temacie, podobnie jak z  Białą Latarnią.


*James Gordon Jr powróci w mini serii THE BATMAN WHO LAUGHS.

BATMAN: THE LAST KNIGHT ON EARTH ma być ostatnim wspólnym bat-projektem Snydera i Capullo.

DOOMSDAY CLOCK #7 będzie punktem zwrotnym serii.

Imprint Black Label stawia na pierwszoligowe postacie, ale z czasem to się zmieni. DC planuje z czasem pokazać tam historie z mniej popularnymi bohaterami, nieoczywistymi wyborami – jak dawniej Vertigo.

Szykują się kolejne zmiany w życiu Dicka Graysona. Podobnie jak w przypadku powyższych info, potwierdzenie i ewentualne szczegóły powinniśmy poznać podczas konwentu w Nowym Jorku. Wracając do Nightwinga, ma on stać się kolejnym celem Bane’a. Dick zostanie postrzelony w głowę, przeżyje, ale starci pamięć. Owe status quo ma nie być krótkotrwałe.

*Geoff Johns chce uszanować dorobek komiksów z Billym Batsonem, nawet te głupkoowate – na pierwszy rzut oka - elementy. Autor uwielbia okładkę, na której Mary i Billy lecą razem ze Świętym Mikołajem i chce robić komiksy, gdzie taka okładka może zdobić zeszyt osadzony w rzeczywistości. Chodzi o prawdziwe emocje, wysokie stawki towarzyszyły magicznemu klimatowi.


Oryginalne komiksy z Shazamem (wówczas Kapitanem Marvelem) ze Złotej Ery są dużą inspiracją przy tworzeniu SHAZAMA! Johns chce na nowo zdefiniować postać tworząc run na miarę FLASHA Waida, DAREDEVILA Millera, czy INCREDIBLE HULKA Davida.

*Spoilery z JUSTICE LEAGUE #7.

*Przykładowe plansze z walmartowych SUPERMAN GIANT #3 oraz JUSTICE LEAGUE GIANT #3 - zobacz.

*25 nowych wariantów okładkowych - klik.


*Spoilery z pierwszych siedemnastu stron HEROES IN CRISIS #1, który ukaże się 26 września - klik.

*W NIGHTWING #50 rozpocznie się nowa historia, która przywoła traumatyczne wydarzenie z przeszłości Graysona. Konfrontacja z Jonathanem Crane'em wywoła trwałą ranę nie tylko na psychice, ale również - patrząc na udostępnioną grafikę - w sensie namacalnym na głowie głównego bohatera.

*Kim Jung Gi prezentuje swoje umiejętności w ramach DC Art Academy:


*Wiemy już, jak będą wyglądać odpowiedniki nietypowych postaci ze Srebrnej Ery (jak chociażby Super Brain Lois Lane), jakie zamieszkują Mroczne Uniwersum, i które zadebiutują na łamach SIDEWAYS ANNUAL #1. Projekty postaci wykonał Kenneth Rocafort  - klik.

*Ronan Cliquet miał zilustrować dopiero szósty zeszyt serii THE UNEXPECTED, ale odpowiadać będzie za warstwę graficzną również #5.

Z kolei Fernando Pasarin pomoże Edowi Benesowi narysować DEATHSTROKE #36.

*Stanley 'Artgerm' Lau zaprezentował fenomenalny wariant do CATWOMAN #4, w którym dodatkowo ukrył kilka easter eggów:


*A gdyby tak jeszcze dodatkowo Poison Ivy zginęła na łamach HEROES IN CRISIS? - klik.

*Za i przeciw, czyli kto i dlaczego powinien zginąć, lub zachować życie w HEROES I CRISIS?


*Przykładowe plansze z wybranych komiksów, jakie pojawiły się w minioną środę.

*5 września w USA ukazały się:

Adventures Of The Super Sons #2 (z 12),
Batman #54,
Batman By Jeph Loeb And Tim Sale Omnibus HC,
Batman By Scott Snyder And Greg Capullo Box Set #3,
Batman Catwoman The Wedding Album The Deluxe Edition HC,
Batman Detective Comics Volume 7 Batmen Eternal TP,
Batman Prelude To Knightfall TP,
Batman Preludes To The Wedding TP,
Batman The Court Of Owls Saga The Essential Edition TP,
Border Town #1,
Cover #1 (z 6),
Curse Of Brimstone #6,
The Dark Knight III The Master Race TP,
DC Nation #4,
Deathstroke #35,
The Dreaming #1,
Green Arrow #44,
Green Lanterns #54,
Harley Quinn #49,
Injustice 2 #33,
Jinxworld Sampler #1,
Justice League #7,
Nightwing #48,
The Unexpected #4,
The United States Vs Murder Inc #1 (z 6).

Damian "Damex" Maksymowicz i Dawid Scheibe


Źródło: NewsaramaBleedingCool, CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz