sobota, 29 września 2018

CBN: Comic Book News #225

Miniony tydzień obfitował w masę ciekawych wydarzeń, a wszystko przez kilka komiksów, na które od długiego czasu czekaliśmy. Mowa oczywiście o premierowych odsłonach HEROES IN CRISIS oraz przekładanej niejednokrotnie JUSTICE LEAGUE ODYSSEY, a także najświeższym numerze DOOMSDAY CLOCK. Informacje na ich temat, a także o nowym projekcie Seana Murphy'ego, czy zbliżającemu się dużymi krokami THE GREEN LANTERN Granta Morrisona, znajdziecie poniżej. Zapraszamy :)

*Nowy zespół w składzie Cyborg, Starfire, Jessica Cruz oraz Azrael zajmuje się sprawą miejsca zwanego Ghost Sector, który powstał w wyniku zniszczenia planety Colu (w mini serii JUSTICE LEAGUE: NO JUSTICE). Setki uwięzionych do tej pory nowych światów pojawiło się w galaktyce, równowaga we wszechświecie została zaburzona i trzeba nad tym problemem zapanować.


Każdy z członków zespołu ma inny powód, aby udać się w pełną niebezpieczeństw i niewiadomych, kosmiczną misję. Łączy ich jednak to, że czują się zagubieni na Ziemi, a wewnętrzny głos każe im zjawić się w Ghost Sector.

Victor i Kory byli trzonem, wokół którego Joshua Williamson zbudował serię JUSTICE LEAGUE ODYSSEY. Dopiero później na jego prośbę dołączono Zielonego Latarnika (Jessica wygrała z Kyle'em) oraz Azraela, który stanowi dziką kartę. Jean Paul oraz Cyborg mają zupełnie inny pomysł na przebieg ich misji, stąd dochodzić będzie do częstych spięć między nimi.


Wymieniona czwórka jest zmuszona pracować z Darkseidem, a on z nimi. Tylko współpracując mogą przetrwać w Ghost Sector. W #2 dojdzie do walki z Darkseidem, a dopiero z czasem reszta ekipy nabierze do niego, przynajmniej częściowego,  zaufania.

Dwa pierwsze numery były już ukończone, gdy powstał nowy pomysł, nowa sposobność, z której grzechem było nie skorzystać. Proces ten wymagał jednak częściowego przepisania i przerysowania obu zeszytów, stąd opóźnienia w publikacji #1. Williamson twierdzi, że wyszło to jednak na dobre serii, która będzie przez to  jeszcze ciekawsza.


*Sean Gordon Murphy powróci w 2019 z nową powieścią graficzną BATMAN: CURSE OF THE WHITE KNIGHT. Komiks będzie kontynuacją BATMAN: WHITE KNIGHT i wprowadzi postać Azraela (który będzie większym zagrożeniem niż Joker) do "Murphyverse".


Joker zrekrutuje brutalnego sojusznika, by ten pomógł mu odkryć szokujący sekret rodziny Wayne'ów i zrujnować Gotham City.


*Cały nakład BATMAN: DAMNED #1 został z wiadomych względów wysprzedany, a DC na razie wstrzymuje się z dodrukiem. Wszystkie zamówienia na 2nd print zostały anulowane. Dodatkowo premiera #2 została przesunięta o dwa tygodnie, z 21 listopada na 5 grudnia. #3 ukaże się natomiast dopiero 13 marca 2019.

*THE GREEN LANTERN według Granta Morrisona to w największym skrócie: życie kosmicznego gliny.

Morrison i rysownik Liam Sharp zamierzają pójść w innym kierunku, niż ten wyznaczony przez Geoffa Johnsa (wielkie eventy, epickość itd.). W TGL wszechświat nie będzie wisiał co moment na krawędzi zagłady, a przeciwnikiem nie jest wszechpotężna, zła siła. Hal Jordan zamiast ciągle bronić siebie i Korpus przed kolejnymi zagrożeniami, będzie wykonywał policyjną robotę tyle, że w kosmosie.

Wyobraźcie sobie, że Hal zostaje wezwany do przemocy domowej, ale dotyczy ona dwóch inteligentnych chmur. Albo musi dokonać przesłuchania... wielkiego, inteligentnego pająka. Przez kosmiczną skalę te typowe obowiązki policjanta będą naprawdę dziwne i zabawne.


W #1 Hal jest w pewnym sensie włóczęgą. Korpus jest dla niego wszystkim i teraz, będąc na Ziemi ma ze sobą tylko plecak z latarnią, pierścień i kurtkę. To wszystko. Nie ma pracy i na rodzinnej planecie czuje się jak obcy. Nie ma swojego miejsca, pomieszkuje u ludzi, sypia na kanapach. W serii pojawi się wiele kobiet z życia Jordana, a przelotnych romansów miał on nie miało. Carol Ferris to jego prawdziwa miłość, ale nie przeszkadzało mu to w posiadaniu licznych dziewczyn po drodze.

Sharp stara się używać europejskiej estetyki w rysowaniu TGL: Luca Bessona, 2000 AD, Moebiusa, klasycznego sci-fi, czy francuskich powieści graficznych.


*Sporo trupów i Booster z Harley wspólnie obwiniający się o dokonanie masakry w Sanctuary. Spoilery z pierwszego zeszytu HEROES IN CRISIS znajdziecie tutaj.

*Brian Michael Bendis na temat powrotu do serii SCARLET - klik.

*Spoilery z DOOMSDAY CLOCK #7!!!

Machinacje Dr. Manhattana w linię czasu sięgają znacznie dalej, niż przypuszczano. W 1940 roku doprowadził do śmierci Alana Scotta, aby ten nigdy nie stał się Green Lanternem i tym samym nie powstało JSA. Manhattan jest zaniepokojony faktem, że nie potrafi już przewidzieć przyszłości, jaka wydarzy się za miesiąc od teraz.

Porwany przez Jokera, Mime'a i Marionette Batman, uwalnia się i staje do walki. Komediant jest torturowany i wyznaje, że miał polecenie od Ostermana, aby porwać kota Veidta.


Johnny Thunder (który znalazł zieloną latarnię wbrew schematowi Manhattana), Saturn Girl oraz Rorschach trafiają na pokład statku powietrznego Ozymandiasza. Imra przybyła z przyszłości, aby naprawić linię czasu, której anomalie zagrażają Supermanowi.

Klon kota Bubastisa okazuje się kompasem, dzięki któremu udaje się wreszcie odnaleźć Manhattana w Gotham City. Jon zabiera piątkę postaci w inne miejsce. Odmawia powrotu do świata STRAŻNIKÓW  i naprawy go. Jest aktualnie w trakcie projektowania czegoś innego. Przybył do DCU, aby początkowo stać się jego częścią, ale coś się wydarzyło, co zmieniło jego plany. W jednej z jego wizji pojawia się Superman, który jest wściekły i zdesperowany oraz zmierza w jego kierunku. Potem wszystko staje się czarne. Wygląda na to, że za miesiąc albo Manhattan zginie, albo zginie cały świat.

Rorschach dowiaduje się, że Adrian nie ma raka i od początku nim manipulował. Poznaje również prawdę odnośnie swojego ojca.  Reggie jest wściekły i omal nie zabija Ozymandiasza. Zdejmuje maskę i mówi, że to koniec z Rorschachem.


*Zapowiadana wcześniej Mauricet nie narysuje jednak pierwszego zeszytu mini serii OLD LADY HARLEY. Ilustracje wykona Inaki Miranda, który miał zająć się pierwotnie warstwą graficzną do #2 - #5.

*Wymowna okładka do DOOMSDAY CLOCK #9:*Vic Sage/Question powraca w ACTION COMICS #1005 - klik.

*Rags Morales wspomina pracę nad IDENTITY CRISIS - przeczytaj.

*Finalna okładka alternatywna do MISTER MIRACLE #12. Autorem Mitch Gerads - klik.

*Okładki do październikowych premier od Egmontu - zobacz.

*Tom King opowiada o HEROES IN CRISIS w drugiej części poniższego filmiku:*Tony Daniel pokazuje, jak prezentuje się specjalna okładka (tzw. "foil cover") do BATMAN #56 - zobacz.

*26 września w USA ukazały się:

Action Comics #1000 The Deluxe Edition HC,
Action Comics #1003,
Batgirl #27,
Batman Beyond #24,
Batman Hush Unwrapped HC (New Edition),
Batman Kings Of Fear #2 (z 6),
Batman Knightquest The Crusade Volume 1 TP,
DC Super Hero Girls The Search For Atlantis TP,
Detective Comics #989,
Doomsday Clock #7 (z 12),
Final Crisis The 10th Anniversary Omnibus HC,
The Flash #55 (Cover A Dan Mora), $3.99
The Flash The Rebirth Deluxe Edition Volume 3 HC,
The Flash Volume 7 Perfect Storm TP,
Heroes In Crisis #1 (z 9),
Justice League Dark #3,
Justice League Odyssey #1,
Justice League Of America Volume 5 Deadly Fable TP,
Raven Daughter Of Darkness #8 (z 12),
Scarlet #2 (z 5),
Silencer #9,
Silencer Volume 1 Code Of Silence TP,
Super Sons Volume 3 Parent Trap TP,
Terrifics #8,
Titans #26,
Titans Volume 1 Together Forever TP,
Wonder Woman #55.

Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz

Źródło: NewsaramaBleedingCool, CBR

4 komentarze:

 1. HEROES IN CRISIS #1 była bardzo udanym zeszytem tylko... why? why? Wally??!!

  OdpowiedzUsuń
 2. A jak wypada JLO?
  Warto się zabierać za to?

  OdpowiedzUsuń
 3. JLO - rysunki na plus, historia na plus, no i jest Azrael to już trzy plusy:) mi skojarzyło się z Anihilacją Marvela więc brać

  OdpowiedzUsuń