sobota, 15 września 2018

CBN: Comic Book News #223

W najświeższej odsłonie komiksowego podsumowania tygodnia znajdziecie między innymi: dwie nowe maksi serie startują w grudniu; nagła zmiana scenarzysty oraz równie drastyczna zmiana w życiu bohatera serii NIGHTWING; Snyder o roli Batmana Who Laughs w DCU; nowe okładki, wywiady oraz zmiany na samym szczycie. To wszystko plus kilka innych ciekawostek szukajcie w rozwinięciu posta. Zapraszamy!

*W grudniu startuje 12-sto częściowa maksi seria zatytułowana MARTIAN MANHUNTER. Scenariusz napisze Steve Orlando, natomiast rysunkami zajmie się Riley Rossmo.


W nowym komiksie J'onn J'onzz ponownie przyjmie postać detektywa Johna Jonesa, który będzie badać sprawę pewnego morderstwa. Szybko okaże się, że śledztwo to jest w jakiś sposób powiązane z jego rodzinną planetą - Marsem.

Steve Orlando (który właśnie odnowił kontrakt na wyłączność z DC) uważa, że do tej pory czytelnikom było ciężko utożsamić się z tym bohaterem, gdyż od zawsze był zbyt perfekcyjny, zbyt idealny. W nowej serii zobaczymy, że J'onn również ma za sobą pewien wstydliwy moment słabości, który nie daje mu spokoju. To właśnie on jest przyczyną tego, że na Ziemi dąży do perfekcji.


Kilka przykładowych grafik autorstwa Rossmo - klik.

*Również w ostatnim miesiącu tego roku wystartuje kolejna seria - FREEDOM FIGHTERS. Całość składać się będzie z 12 odsłon, które napisze Robert Venditti a narysuje Eddy Barrows.


Akcja komiksu rozgrywać się będzie na alternatywnej Ziemi-X, gdzie Niemcy wygrali Drugą Wojnę Światową a Stany Zjednoczone są pod reżimem nazistów. Venditti cieszy się, że ma duże pole do popisu i może zbudować od podstaw cały nowy świat. punktem wyjściowym jest dla niego one-shot THE MULTIVERSITY: MASTERMEN.

Skład Freedom Fighters to: Human Bomb, Black Condor, Doll Woman oraz Phantom Lady. Wujek Sam w 2018 jest zaginiony w akcji. FF próbują przywrócić Amerykanom nadzieję, ducha walki i przypomnieć, że istnieją prawdziwi bohaterowie.

W każdym zeszycie zobaczymy flashbacki z udziałem wybranej postaci, które przybliżą czytelnikom historie oraz motywacje członków zespołu.

Nazistom udało się schwytać, zabić oraz wyodrębnić DNA Plastic Mana, w którym ukryta była zdolność do zmiany kształtu. Wykorzystali tą wiedzę do stworzenia oddziału identycznych agentów, którzy żyją na co dzień w ukryciu pośród ludzi, przybierając wygląd i kształt różnych postaci. Rzadko kiedy można ujrzeć ich prawdziwą formę w charakterystycznym mundurze, blond włosach oraz niebieskich oczach. Nazywani są PlaSStic Men:#1 rozpoczyna się 22 listopada 1963, ale tym razem to nie prezydent JFK zostaje zamordowany, tylko inna nadzieja Amerykanów z Ziemi-X. W serii będą nawiązania do innych ważnych, historycznych i mających pewną moc dat.


*W BATMAN #75 Mroczny Rycerz otrzyma kolejny cios, po emocjonalnym nokaucie, którego doznał w #50.

*Scott Snyder opowiedział o dalszej roli Batmana Który Się Śmieje w DCU. Solowa mini seria wystartuje w grudniu, a wcześniej złoczyńca zaznaczy swoją obecność w 8 zeszycie JUSTICE LEAGUE.Lex Luthor trzyma Batmana Who Laughs w piwnicy Hall of Doom. Lex zdaje sobie sprawę o kluczowej roli złoczyńcy w multiwersum, dzięki jego połączeniu z Mrocznym Multiwersum. Krzyżówka Batmana i Jokera to przede wszystkim Bruce Wayne, ale kompletnie zły. Jest nastawiony na zwycięstwo, wziął pod uwagę wiele możliwych scenariuszy i uważa, że jest w klatce dlatego, że sam tego chce. Wyobraźcie sobie Batmana z WIEŻY BABEL, tylko bardziej.

Jego rozmowa z Luthorem będzie naprawdę interesująca. Mroczny Batman dzieli wspomnienia z „naszym” Batmanem. W jego świecie historia biegła podobnie (do pewnego momentu), np. Luthor też był członkiem Ligi i odkrył, że Bruce to Batman (co miało miejsce w LIDZE SPRAWIEDLIWOŚCI z New 52/Nowego DC Comics).


*Benjamin Percy poinformował, że odchodzi z serii NIGHTWING. Ostatnim napisanym przez niego numerem będzie październikowy #50. Jest to pierwsza z czterech części nowej historii, której nie będzie mu dane dokończyć, a bardzo tego chciał. Przyczyny zmiany na stanowisku scenarzysty tego tytułu nie są znane.

Miejsce Percy'ego zajmie Scott Lobdell, zaś za warstwę graficzną nadal odpowiadać będzie duet Travis Moore/Christopher Mooneyham. Co takiego spotka Graysona w BATMAN #55, skąd znalazła się blizna na głowie i jakie zmiany dotkną Bludhaven? - pełne spoilerów opisy do #51-53 znajdziecie tutaj.

*Spoilery z THE FLASH #54, w tym miedzy innymi powrót zza grobu jednego z Łotrów - klik.

*Hawkman oczami Roberta Venditti to przede wszystkim wielki uczony, archeolog, naukowiec i poszukiwacz przygód w jednym. Nigdy nie inicjuje fizycznej walki, ale zawsze podejmuje rękawicę. Scenarzysta od początku wiedział, że główny bohater będzie takim Indiana Jonesem ze skrzydłami.


Akcja każdego zeszytu rozgrywa się w innym, unikalnym miejscu DCU. Wycieczka głównego bohatera po jego poprzednich wcieleniach , aż pozna cała prawdę na temat swojej historii. W najbliższych dwóch numerach duet z zaprzyjaźnionym Atomem, ale w zupełnie nowym wydaniu.

Historia Cartera jest w pewien sposób powiązana z każdą istotą i każdym wydarzeniem w DCU.

*DC Comics przenosi się do nowej dywizji - Warner Bros. Global Brands and Experiences. Prezydentem WBGBE została ustanowiona Pam Lifford, przed którą od teraz odpowiadają Dan DiDio oraz Jim Lee. Więcej szczegółów na temat tej zmiany i zadań realizowanych w ramach nowego oddziału WB - klik.

*18 września ukaże się ilustrowana książka DC'S ANATOMY OF METAHUMAN, którą napisali S.D. Perry oraz Matthew K. Manning. Rysunki są natomiast autorstwa Ming Doyle. Czytelnicy dostaną okazję zagłębić się w najbardziej strzeżone w DCU sekrety: tajne akta Batmana na temat różnych meta ludzi. Zawierają one nieznane teorie oraz wnikliwe analizy dotyczące zarówno herosów, jak i złoczyńców.


Mroczny Rycerz bierze na swój warsztat m.in. Supermana, Aquamana, Wonder Woman, Brainiaca, Swamp Thinga, Doomsdaya, czy Martiana Manhuntera. W tym miejscu znajdziecie kilka plansz dotyczących J'onna J'onzza.

Pozycja ta ukaże się w twardej oprawie, liczyć będzie 160 stron w cenie 50$.

*Tom King i Mitch Gerads ponownie stworzą wspólną historię w ramach serii BATMAN - klik.

*Podesłane przez naszego czytelnika Kacpra. Na razie informacja nieoficjalna - mini seria HEROES IN CRISIS będzie liczyć nie jak planowano siedem, a dziewięć numerów.

*Ze względu na duży sukces zapoczątkowanego niedawno programu, DC powiększa ilość serii sprzedawanych w sieci sklepów Walmart. Do dotychczasowych tytułów dołącza dwa nowe ongoingi oraz dwa specjalne one-shoty. Na razie ujawniono, że wśród nich pojawią się THE FLASH 100 PAGE GIANT oraz SWAMP THING HALLOWEEN HORROR SPECIAL. Ten ostatni ukaże się 7 października. Z kolei 11 listopada wydany zostanie one-shot świąteczny.

*Bunker był oryginalnie na szerokiej liście kandydatów DC do uśmiercenia w HEROES IN CRISIS #1, ale Tom King oraz edytor Jamie Rich szybko go z tej listy usunęli.

*19 nowych wariantów okładkowych do najbliższych zeszytów od DC - zobacz.*Ze względu na słabą jakość dostępnych materiałów, które w powiększeniu prezentują się niezbyt okazale (zwłaszcza chodzi o kolory), DC zdecydowało się wycofać z publikacji IMPULSE OMNIBUS. Zamiast tego całość materiału ukaże się w późniejszym terminie, w formie dwóch wydań zbiorczych w miękkiej oprawie.

*Mitch Gerads zdradził, że on oraz Tom King ukazując relacje Bardy oraz Scotta w MISTER MIRACLE wzorowali się na własnych, małżeńskich doświadczeniach.

*Rewelacyjny Dustin Nguyen szkicuje na żywo:*Przykładowe plansze oraz okładki do wrześniowych nowości od Egmontu - klik.

*12 września w USA ukazały się:

Absolute Batman The Killing Joke HC,
All-Star Batman Volume 3 The First Ally TP,
Batman Knightfall Volume 1 The 25th Anniversary Edition TP,
Batman The Arkham Saga Omnibus HC,
Catwoman #3,
Detective Comics #988,
The Flash #54,
Hawkman #4,
House Of Whispers #1,
Immortal Men #6,
Justice League Volum 7 Justice Lost TP,
Nightwing Volume 6 The Untouchable TP,
Plastic Man #4 (z 6),
Red Hood And The Outlaws #26,
Scooby Apocalypse #29,
Sideways #8,
Suicide Squad #46,
Supergirl #22,
Superman #3,
Titans #25,
Wildstorm Michael Cray #11,
Wonder Woman #54,
Wonder Woman Volume 6 Children Of The Gods TP.

Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz

Źródło: NewsaramaBleedingCool, CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz