sobota, 8 grudnia 2018

CBN: Comic Book News #237


W tym tygodniu dostarczamy Wam w ramach CBN nowych informacji związanych z imprintem Briana Bendisa, a także dotyczących mini serii BATMAN: WHO LAUGHS. Oprócz tego batmanowe plany  na przyszłość Toma Kinga, spoilery z JUSTICE LEAGUE #13 i DOOMSDAY CLOCK #8, kilka słów odnośnie maksi serii MARTIAN MANHUNTER, czy też nowe okładki alternatywne. Zapraszamy :)

*W sieci pojawił się 9-ciostronicowy przewodnik po imprincie Wonder Comics Briana Michaela Bendisa. Oprócz zachęcającego wstępu autorstwa scenarzysty, dostaliśmy również wgląd w przykładowe grafiki oraz szczegóły dotyczące każdej z czterech nowych serii.

W YOUNG JUSTICE dojdzie do inwazji obcego, mrocznego wymiaru znanego jako Gemworld na Metropolis. Nastolatkowie w składzie: Impulse, Robin, Amethyst, Wonder Girl, Teen Lantern oraz Jinny Hex stawią czoła zagrożeniu. Okazuje się, że tocząca się walka może być kluczem do powrotu Connera Kenta/Superboya.


NAOMI to opowieść o bohaterce, która żyje w małym miasteczku. Gdy na chwilę miejsce to staje się polem wali pomiędzy Supermanem i Mongulem, dziewczyna wspomina ostatnia wizytę obdarzonych mocami postaci w jej miejscowości. Rozpoczyna śledztwo mające na celu wyjaśnić, czy i jaki ma to związek z jej pochodzeniem. Podczas swojej podróży odkryje cały wszechświat nowych pomysłów oraz nieznanych do tej pory opowieści.

WONDER TWINS opowiadać będzie o wygnanych ze swojej planety nastoletnich herosach o imionach Zan oraz Jayna. Kosmici muszą zaadoptować się do nowego świata, gdzie uczęszczają do liceum w Metropolis. Ich życie nie należy do łatwych, a nad wszelkimi poczynaniami nadzór sprawuje Superman. Bliźniacy odbywają m.in., staż w Hall of Justice i przekonują się na własnej skórze, że cwaniactwo i zbyt duża pewność siebie mogą czasami prowadzić do kłopotów.

Głównym bohaterem DIAL H FOR HERO jest Miguel Montez, który odkrywa starodawny, niezwykle potężny telefon z obrotową tarczą. Dzięki niemu można na jedną godzinę stać się losowo wygenerowanym superbohaterem. Pewne postacie zrobią wszystko, aby wejść w posiadanie tego przedmiotu. Miguel nie widzi innego wyjścia i kradnie food trucka swojego wujka, aby dojechać do jedynej osoby, której może bezpiecznie powierzyć telefon. Tą osobą jest Superman.


*Dotychczasowa okładka do YOUNG JUSTICE #1 będzie zdobiła jednak trzeci zeszyt tej serii. Na potrzeby #1 powstała nowa grafika (autorem oczywiście Patrick Gleason), która tym razem uwzględnia wszystkich członków zespołu:*Mini seria THE BATMAN WHO LAUGHS to ponowna kolaboracja Sydera i Jocka, a zarazem tonalny powrót do ich runu w DETECTIVE COMICS. Dodatkowo także i tu zobaczymy Jamesa Gordona Juniora. Snyder uważa, że komiks o Mrocznym Batmanie jest duchowym spadkobiercą MROCZNEGO ODBICIA z dodatkiem horroru, którego dawkę dostaliśmy w DK: METAL.

Batman, który się śmieje zamierza pokazać innym, że tak naprawdę nie wiedzą co ich uszczęśliwia. Widział wiele światów w Mrocznym Multiwersum, dzięki czemu zna nadzieje oraz lęki innych, a teraz zamierza pokazać, co tak naprawdę ich uszczęśliwi. Czy tego chcą, czy nie.


Batman, który się śmieje to geniusz Bruce'a Wayne'a - plan na każdą okazję plus fakt, że Batman zawsze wygrywa - minus moralność.

W Gotham zaczynają pojawiać sie martwi Bruce'owie Wayne'owie z multiwersum. Jest to częścią planu Batmana, który się śmieje.

W #2 wyjdzie na jaw, że Batman ma plan ochrony miasta o kryptonimie "Last Laugh", wiąże się on z budową miasta i sięga XVIII wieku.

Gordon Junior ze względu na plan zatrucia Gotham (w MROCZNYM ZWIERCIADLE) zna doskonale system kanałów itp. Ta wiedza zwraca na niego uwagę Mrocznego Batmana. Sam Junior jest zupełnie inną osobą, niż dawniej.

W #3 wyjawi Pingwinowi, że ma kilka planów na zniszczenie jego kasyna.


*Martian Manhunter otrzymał nowy origin w ramach maksi serii pod tym samym tytułem. Akcja komiksu rozgrywa się zarówno na Ziemi, jak i na Marsie (flashbacki). Ta historia określana przez Steve'a Orlando jako detektywistyczne science fiction, umiejscowiona jest w czasie, gdy J'onn J'onzz nie był jeszcze superbohaterem, tylko detektywem Johnem Jonesem. Jest to opowieść o tragedii oraz tryumfie, zagłębiająca się mocno w tematykę współczucia i solidaryzowania się z innymi, którzy są w potrzebie.


Z jednej strony obserwujemy życie marsjańskiej rodziny, które jak wiadomo zmierza do smutnego końca. Z drugiej natomiast widzimy ścieżkę, jaka doprowadzi J'onna do osiągnięcia sukcesu na Ziemi. Zestawienie tych dwóch światów jest potrzebne, aby zauważyć, jak wcześniejsze wydarzenia wpłynęły na późniejsze losy, decyzje podjęte przez Martiana Manhuntera.


*Bat-info od Toma Kinga:
  
BATMAN #62 będzie miał dwie strony więcej. Nie wpłynie to na cenę zeszytu.

#60 zakończył poślubny story arc rozpoczęty w "Cold Days"

W #61-#69 (z przerwą na crossover z THE FLASH w BATMAN #64-#65)  epicka historia "Knightmares”, która dotknie duszy Batmana.

#70-#74: "The Fall and the Fallen".

#75 rozpocznie wielki bat-event (jego nazwa jest na ten moment ściśle tajna), który podłoży podwaliny pod finał runu w #105.

*Spoilery z JUSTICE LEAGUE #13:

Zanim Joker przystąpił do Legion of Doom, miał umowę z Luthorem, że do składu nie dołączy Batman Who Laughs.

Tymczasem Lex dogaduje się z Batmanem Who Laughs. Na mocy tej umowy więzień zostanie wypuszczony na wolność, a Luthor nie będzie ingerował w jego poczynania i vice versa. W zamian Lex dostaje informacje na temat Source Wall. Okazuje się, że ściana była zbudowana jako więzienie dla mrocznych sił, dla postaci o imieniu Perpetua.

Wściekły Joker podsłuchiwał za drzwiami powyższą wymianę zdań. Klaun potraktował swoją zmodyfikowaną toksyną zarówno dotychczasowych członków Legion of Doom, jak i rekrutów kandydujących do miejsca po Black Mancie, a tym samym napuścił ich na siebie.Jedynie Luthor pozostaje celowo niezainfekowany. Joker trzymając w ręku kosmiczną klamkę skrywającą sekrety i moc Totality, zmusza Lexa do kapitulacji, po czym obezwładnia go i zakuwa w łańcuchy. Wyjaśnia, że wcześniej dołączył do drużyny, aby pomóc Luthorowi osiągnąć cel, a potem dla zabawy pokrzyżować mu plany i doprowadzić do upadku zespołu. Po wypuszczeniu na wolność Batmana Who Laughs plany te są już nieaktualne. Klaun odchodzi zostawiając klamkę i mówiąc, że jego złowieszcze plany i tak były niczym w porównaniu do tego, co Lexowi uczyni Batman z Mrocznego Multiwersum.

Toksyna Jokera ustępuje, ale zespół potrzebuje nowego członka. Luthor łączy się z Profesorem Ivo, który właśnie jest w trakcie przywracania funkcji życiowych Brainiaca.

*Blue & Gold znowu razem. Najlepsi kumple w DC, czyli Blue Beetle (Ted Kord) i Booster Gold spotkają się ponownie na kartach HEROES IN CRISIS:


*Niefortunna wizyta Supermana w Rosji, czyli szczegółowe spoilery z DOOMSDAY CLOCK #8 - sprawdź.

*Kilkanaście nowych, w większości świetnie prezentujących się okładek alternatywnych. Wśród nich m.in. wariant Franka Millera do BATMAN #62 - zobacz.


*Jason Fabok ma już praktycznie ukończony pierwszy zeszyt BATMAN: THE THREE JOKERS. Zgodnie z umową musi jednak narysować w całości również drugą odsłonę, zanim #1 ujrzy światło dzienne. Mini seria powinna wystartować w marcu albo w kwietniu.

*Gordon podejmuje ważną decyzję, a w jaskini zjawia się nieoczekiwany gość - spoilery z BATMAN #60 znajdziecie tutaj.

Natomiast w tym miejscu artykuł dotyczący postaci z ostatniej strony tego komiksu, w tym jego dotychczasowej historii i powiązaniach z Bane'em, Mr. Ozem oraz Dr. Manhattanem.

*DEAR JUSTICE LEAGUE z imprintu DC Zoom, o którym to komiksie wspominaliśmy w ostatnim CBN, otrzymał nowa datę premiery - 6 sierpień 2019.

*W ramach DC Art Academy tym razem John Timms, który rysuje swoją ulubioną bohaterkę - Harley Quinn:*A teraz ta część, której nikt nie lubi, czyli kilka kasacji ze strony DC. Najważniejsza informacja to wycofanie z preorderu THE OTHER HISTORY OF THE DC UNIVERSE autorstwa Johna Ridleya oraz Alexa Dos Diaz. Pierwszy numer należący do linii Black Label miał się ukazać pod koniec stycznia. DC zapowiedziało jednocześnie, że projekt ujrzy światło dzienne, ale nie wiadomo kiedy to nastąpi. Nie ukażą się za to wcale ADAM STRANGE: THE SILVER AGE VOL. 1 TP oraz SLEEPER BOOK TWO TP.

Z dobrych informacji - kilka wydań doczeka się dodruków, w tym BATMAN: WHITE KNIGHT TP, INVISIBLES OMNIBUS HC, czy SHAZAM!: A CELEBRATION OF 75 YEARS HC. Z kolei BLACKEST NIGHT SAGA (Essential Edition) oprócz głównej mini serii zawierać będzie również materiał z GREEN LANTERN #43.

*Garść informacji o wybranych zeszytach z tego tygodnia, plus wywiad ze scenarzystą serii MARTIAN MANHUNTER - klik.

*Na BleedingCool pojawiła się plotka, jakoby Matt Fraction został zaangażowany w komiks z udziałem Lexa Luthora, który miałby się ukazać pod szyldem Black Label.

*Przykładowe plansze do grudniowych nowości od Egmontu - klik.

*5 grudnia w USA ukazały się:

Adventures Of The Super Sons #5 (z 12),
Batgirl Volume 4 Strange Loop TP,
Batman #60,
Batman Detective Comics Volume 8 On The Outside TP,
Batman The Golden Age Omnibus Volume 6 HC,
Batman The Rebirth Deluxe Edition Volume 3 HC,
Border Town #4,
Curse Of Brimstone #9,
Deathstroke #38,
Doomsday Clock #8 (z 12),
The Dreaming #4,
Goldfish TP (New Edition),
Green Arrow #47,
The Green Lantern #2,
Harley Quinn #55,
Harley Quinn Volume 1 Harley Vs Apokolips TP,
Injustice 2 Volume 3 TP,
Injustice 2 Volume 4 HC,
Justice League #13,
Martian Manhunter #1,
Mera Queen Of Atlantis TP,
Nightwing #54,
Red Hood Outlaw #29,
Shazam! #1,
Suicide Squad Black Files #2 (z 6),
Trinity Volume 4 The Search For Steve Trevor TP,
The Unexpected #7,
The United States Vs Murder Inc #4 (z 6).

Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: Newsarama, CBR, BleedingCool

3 komentarze:

  1. Linka do wariantów zapomnieliście dodać, a dla mnie to zawsze najważniejsza część tej rubryki, pls poprawcie :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję! Próbowałam szukać sama, ale nie umiem w te zagraniczne serwisy :(

      Usuń