czwartek, 6 grudnia 2018

Top 10: Święta 2018


Dziś przypadają Mikołajki, a zatem pora na tradycyjne polecanki prezentów na nadchodzące Święta.

SAGA O POTWORZE Z BAGIEN TOMY 1-3
To już druga próba wydania tego arcydzieła na naszym rynku. Tym razem zakończona sukcesem :) Mamy tu do czynienia z jedną z najlepszych (ścisłe top) serii w komiksowym mainstreamie i zarazem ze znakomitym, pełnym grozy horrorem. Cały run Alana Moore'a ukazał się u nas w tym roku, zatem komplet 3 tomów z zielonym Bagniakiem będzie jak znalazł pod - niemniej zieloną - choinkę.

DARK NIGHTS: METAL HC

Cyklicznie zachwalałem ten event na naszym facebooku, więc tutaj będzie krótko. To czysta frajda zaklęta na papierze, obłąkana historia, której wątki Scott Snyder kontynuuje w swoim runie w JUSTICE LEAGUE. Oczywiście możecie poczekać na polskie wydanie, ale po co czekać? ;)

PLASTIC MAN: ŚCIGANY (WKKDC 43)
Czarny koń kolekcji, który podobał mi się o wiele bardziej niż sądziłem, że będzie. To slapstickowa komedia, która wygląda jak kreskówka. Moce trzecioligowego herosa, jakim jest Plas idealnie pasują do tej konwencji. Wielu czytelników było wobec ŚCIGANEGO sceptycznych, nie pojmuję czemu...

FLASH: POWRÓT BARRY'EGO ALLENA (WKKDC 47)
Kolejny komiks, o którym pisałem nie raz, za każdym razem w samych superlatywach. Jeden z best of Marka Waida, definitywna historia z Wallym Westem i prawdopodobnie najlepszy komiks z Flashem w dziejach.

A VERY DC REBIRTH HOLIDAY SEQUEL SC
Jak to bywa często w przypadku antologii, tak i ta jest średnia. Aczkolwiek żadne zestawienie świątecznych upominków nie może się obyć bez czegoś, typowo świątecznego. A zatem: tada! Alternatywnie: one-shot DC NUCLEAR WINTER SPECIAL #1.

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT: NORM BREYFOGLE VOL. 2 HC
Wiele wody w rzece upłynęło od czasu premiery pierwszego tomu. Tym większa przykrość, że vol 2 ukazał się dwa miesiące po śmierci rysownika. Mam z tym artystą podobnie jak Tom King - gdy myślę "Batman", to widzę tę postać w wykonaniu Norma. Czekam na vol. 3.

PLANETARY TOM 1
Nigdy nie lubiłem WildStorm. Jedynym chlubnym wyjątkiem jest ta właśnie seria. Jej bohaterami są archeologowie niemożliwego. I nic więcej nie powiem, po prostu sprawdźcie sami. W 2019 ukaże się tom 2, ostatni.

NIESKOŃCZONY KRYZYS
Komiks ważny dla mnie z powodów sentymentalnych. INFINITE CRISIS było pierwszym eventem, z jakim miałem do czynienia i to za jego sprawą wkręciłem się na całego w uniwersum DC. Jednocześnie było to moje pierwsze zetknięcie z Geoffem Johnsem, który pozostaje jednym z moich ulubionych trykociarskich scenarzystów (pomimo DOOMSDAY CLOCK). Plus ten pamiętny epilog z Superboyem Primem.

NEW GODS BY JACK KIRBY
Pozycja nie dla każdego, ale bądź co bądź to klasyka Kirby'ego. Do tego w budżetowym wydaniu. Stosunek ceny do ilości i jakości materiału, który znajdziemy wewnątrz zachęca do zakupu.

WALECZNI
A tutaj małe oszustwo, bo pozycja spoza DC. Nie tylko DC i Marvel oferują superbohaterskie uniwersa. Powyższy tom stanowi dobry jumping point do wyjątkowo przystępnego uniwersum Valianta. W ostatnich miesiącach mocno wkręciłem się w VU i zupełnie szczerze: warto dać mu szansę!


Część  wymienionych produktów znajdziecie w ATOM Comics.

Damian "Damex" Maksymowicz

1 komentarz:

  1. Eh ja czekam na Soft Cover Metala, będą tam tie ny, nie wszystkie, ale nie widać nigdzie omnibusa, a wolę mięć bardziej complete experience. Ale z resztą się zgadzam na 100% :)

    OdpowiedzUsuń