sobota, 1 grudnia 2018

CBN: Comic Book News #236


W tym tygodniu w ramach CBN przeczytacie między innymi o wydarzeniach w serii ACTION COMICS (spoiler odnośnie tożsamości Red Cloud), o planach Seana Murphy'ego związanych z BATMAN: CURSE OF THE WHITE KNIGHT, a także spoilerowo o HEROES IN CRISIS #3. Dodatkowo przesunięcia, kasacje, zmiany twórców oraz najnowsze okładki alternatywne, w tym multum świetnych wariantów do BATMAN WHO LAUGHS #1. Zapraszamy do lektury.

*Brian Michael Bendis zapowiadał, że nie usunie z życia Kal-Ela Lois oraz Jona, ale nie oznacza to, że nie wprowadzi on drastycznych zmian w relacjach pomiędzy tą trójką. Jon Kent po krótkiej nieobecności powraca na łamy komiksów z Supermanem w roli głównej. Na okładce do SUPERMAN #8 widać, że postać ta nie jest już dzieckiem, tylko nastolatkiem. Dla Clarka odkrycie, że przegapił ważny proces dojrzewania syna i nie miał wpływu na ukształtowanie jego charakteru, będzie bardzo bolesne. Zwłaszcza, że według Bendisa Jon może oskarżać ojca o to, co go spotkało.


Lois po powrocie z "kosmicznej wycieczki" ukrywa coś przed mężem. Dowiedziała się czegoś podczas tego okresu i zamierza teraz o tym napisać. Scenarzysta chce pokazać na przykładzie Lois, jaką rolę odgrywa w dzisiejszych czasach dobry dziennikarz. Bendis chce ukazać ją jaką niezwykle istotną postać dla całego DCU.


Red Cloud to ktoś, kogo nie da się dotknąć i pokonać pięściami Supermana, tylko zwyciężyć sposobem, intelektem Clarka Kenta. Robinson Goode, podobnie jak Clark ukrywa swoją drugą tożsamość pracując na co dzień w Daily Planet. Po ostatniej spontanicznej konfrontacji z Supermanem Red Cloud zdała sobie sprawę, że jej moce są znacznie większe, niż podejrzewała.

W #6 dowiemy się, kto tak naprawdę kieruje niewidzialną mafią w Metropolis.

The Question zadebiutował w ACTION COMICS #1005, gdzie przyłącza się do walki z niewidzialną mafią. Bohater ten na dobre zadomowi się w tej serii, będąc ważną częścią przyszłorocznych wydarzeń.

Pojawienie się Dial H w AC #1005 jest małą zapowiedzią wydarzeń, jakie rozgrywać się będą w ramach bendisowego imprintu - Wonder Comics.

Bendis poinformował, że on oraz rysownik  Ryan Sook pracują nad ogromnym, tajnym projektem dla DC, który ujrzymy w przyszłym roku.

Więcej: 1, 2, 3

*Sean Gordon Murphy ma ambitne plany dotyczące przyszłości uniwersum BATMAN: THE WHITE KNIGHT.

W vol 2 zagrożeniem będzie Azrael. Dostaniemy również wskazówki dotyczące genezy Jacka Napiera/Jokera, związane z Arkham Manor.

Murphy chciałby również pokazać więcej Jasona Todda - pierwszego Robina w "Murphyverse". W tym świecie Joker dotkliwie pobił Jasona, ale oszczędził mu życie. Todd zniknął, nie kontaktując się z Batmanem i pozwalając mu wierzyć, że zginął z ręki Jokera.


Murphy chciałby dotknąć tego wątku w vol 2 - może w finale... Lub w 3 tomie, jeśli dane mu będzie go stworzyć.

Autor ma ambitne plany połączenie tego, co przedstawia z przyszłą mitologią Mrocznego Rycerza. Marzy mu się przedstawienie z czasem własnej wersji Batmana Beyond. Jeden z batmobilów z vol 1 przypomina ten, znany z animacji BB.

Scenarzysta/rysownik nie ma jeszcze konkretnego pomysłu, jak wprowadzić postać Terry'ego McGinnisa, ale wie jak wyjaśnić to, że Gotham wygląda gotycko w teraźniejszości, a w świecie Beyond futurystycznie. Murphy wymyślił, jak wyjaśnić taką szybką przemianę miasta.

BATMAN: CURSE OF THE WHITE KNIGHT (czyli 2 tom) ukaże się w przyszłym roku.

*Na początku roku miał się ukazać GREEN LANTERN: KYLE RAYNER VOL. 3, ale to wydanie zbiorcze zostało anulowane. Przedruki przygód Kyle'a Raynera z lat 90-tych zakończą się zatem na jedynie dwóch odsłonach.

*Aquaman, Black Manta i Kraken Śmierci, czyli spoilery z finałowej odsłony DROWNED EARTH - przeczytaj.

*Ziemia jest centrum wieloświata DC między innymi dlatego, że najczystsza, najpotężniejsza odmiana Life Force występuje właśnie tutaj.

W zeszłym tygodniu, w przedostatnim rozdziale crossovera/eventu "Drowned Earth" poznaliśmy historię Posejdona i Ariona, która doprowadziła do obecnego ataku ze strony oceanicznych bogów z innych planet.W tym tygodniu, w finale historii pojawił się Kraken Śmierci.

JUSTICE LEAGUE #13 podłoży podwaliny pod przyszłość serii, ale także zobaczymy tam coś, co będzie kluczowe w mini serii z Batmanem, który się śmieje. Joker nie będzie zachwycony tym, że Luthor w sekrecie przetrzymywał tego Mrocznego Batmana, a dodatkowo niedawno wypuścił go na wolność. Gdyby opisać #13 jednym zdaniem, to brzmiałoby ono "Joker versus the Legion of Doom."

Spoilery - klik.

*Xermanico (INJUSTICE: GODS AMONG US) zilustruje WONDER WOMAN #61 w zastępstwie duetu Cary Nord/Mick Gray. Przyczyny tej zmainy nie są znane.

*Mitch Gerads potwierdził, że rysowana przez niego historia w BATMANIE ukaże się z miesięcznym opóźnieniem, i zamiast w #61 pojawi się w #62. Artysta tłumaczy zwłokę faktem, iż więcej czasu wymagało od niego sfinalizowanie ostatniego zeszytu MISTER MIRACLE.

*Znamy już okładkę do komiksu DEAR JUSTICE LEAGUE, który ukaże się w ramach imprintu DC Zoom w przyszłym roku. Autorem grafiki jest Gustavo Duarte:


W komiksie tym zobaczymy, jak członkowie Ligi Sprawiedliwości znajdują czas, aby odpowiadać na maile swoich największych fanów - dzieci.

*Zawartość DOOMSDAY CLOCK #8 wyciekła już do sieci, na tydzień przed oficjalną premierą. Aby komiks z udziałem prezydenta Putina (pojawia się gościnnie w #8) mógł być wydany w Rosji, musi zostać wcześniej zaaprobowany przez tamtejsze władze, stąd DC przesłało kopię do recenzji. Prawdopodobnie lokalny wydawca wszedł w posiadanie tego materiału, który natychmiast trafił do sieci i można go było odpłatnie nabyć w wersji cyfrowej poprzez Madefire. Oczywiście łatwo się domyślić, że numer ten szybko stał się dostępny w innych częściach globu.

*Świeża porcja alternatywnych okładek - zobacz.*Listopadowy DC NATION #6 jest zarazem ostatnim numerem tego magazynu. DC poinformowało, że pismo udaje się na bliżej nieokreśloną przerwę, a następnie powróci w odmienionej/zrelaunchowanej formie.

*DC oficjalnie potwierdziło, że BATMAN AND THE OUTSIDERS #1-3 zostały wycofane z preorderów. Seria zamiast w grudniu wystartuje w innym terminie, ale szczegóły poznamy najszybciej w styczniu.

*Kilka spoilerów z najnowszego numeru HEROES IN CRSISIS:

Widzimy pierwszy dzień Boostera Golda w Sanktuarium, gdzie witają go roboty wzorowane na rodzicach Clarka oraz Lanie Lang. W Sanktuarium można nosić specjalne maski, aby zachować anonimowość. Każda sesja dobierana jest indywidualnie.


W specjalnej komorze tworzony jest holograficzny obraz otoczenia oraz postaci, co ma pomóc pacjentowi w wyleczeniu. Wally wybiera dla siebie otoczenie z udziałem Lindy oraz dwójki dzieci, Booster woli porozmawiać i powalczyć z samym sobą, zaś Lagoon Boy preferuje ostrzał z lasera.

Nagły wypadek przerywa wszystkie sesje i każe pacjentom udać się do najbliższego wyjścia. Na zewnątrz Lagoon Boy zauważą martwe ciała, a następnie sam zostaje trafiony pociskiem i umiera ze śmiechem na ustach. Wally odnajduje ciało Arsenala, a chwilę później zostaje trafiony w głowę młotem przez Harley Quinn. Na widok zaskoczonego Boostera mówi, że się go tutaj nie spodziewała. Michael odpowiada, że to jego pierwszy dzień w Sanktuarium.

Red Devil, Gunfire oraz Nemesis dołączyli do listy zamordowanych w HEROES IN CRISIS.

Przypadkowe, a może jednak celowe nieścisłości w warstwie graficznej, pomiędzy #1 a #3 - klik.

*Mirka Andolfo rysuje na żywo postać Izzy, jedną z bohaterek serii HEX WIVES:*Jae Lee miał wykonać wariant okładkowy do JUSTICE LEAGUE #14, ale wyręczył go w tej roli stjepan Sejic. Jego pracę możecie podziwiać tutaj.

*Aż 16 ekskluzywnych i cieszących oko wariantów do BATMAN WHO LAUGHS #1.

*28 listopada w USA ukazały się:

Action Comics #1005,
All-Star Superman TP (DC Black Label Edition),
Aquaman Justice League Drowned Earth #1,
Aquaman The Search For Mera Deluxe Edition HC,
Batgirl #29,
Batman Beyond #26,
Batman Kings Of Fear #4 (z 6),
Batman Knightsend TP,
Books Of Magic #2,
DC Nuclear Winter Special #1,
Detective Comics #993,
Eternity Girl TP,
The Flash #59,
Future Quest Presents Volume 2 TP,
Green Arrow Volume 6 The Trial Of Two Cities TP,
Heroes In Crisis #3 (z 7),
Hex Wives #2,
Immortal Men The End Of Forever TP,
Injustice Vs The Masters Of The Universe #5 (z 6),
Invisibles Volume 4 TP,
Justice League Odyssey #3,
Looney Tunes #246,
Old Lady Harley #2 (z 5),
Raven Daughter Of Darkness #10 (z 12),
Scarlet #4 (z 5),
Scooby-Doo Team-Up #44,
Silencer #11,
Superman Action Comics The Rebirth Deluxe Edition Volume 3 HC,
Superman Volume 7 Bizarroverse TP,
Teen Titans The Silver Age Volume 2 TP,
The Terrifics #10,
Titans #30,
Wonder Woman #59,
Young Justice Volume 3 TP.


Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: Newsarama, CBR, BleedingCool

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza