sobota, 21 listopada 2020

CBN: Comic Book News #338

Do dzisiejszej odsłony komiksowego podsumowania tygodnia załapało się jedynie kilka, ale za to treściwych newsów. Poniżej nie mogło oczywiście zabraknąć (wspomnianego dwukrotnie) Batmana, a oprócz tego informacje o nowej Wonder Woman oraz ślubie, który wreszcie doszedł do skutku. Zapraszamy :)

*W czerwcu lub październiku (jedne źródła podają tak, inne tak) w USA ukaże się trzeci tom serii BATMAN: ZIEMIA JEDEN Geoffa Johnsa i Gary'ego Franka. Polska premiera zapewne w 2022.

Harvey Dent nie żyje? Ale czy na pewno? Uzbrojony po zęby gang złodziei zasiał strach w sercach mieszkańców Gotham City. Szajka ma być finansowana przez dawnego prokuratora okręgowego Harveya Denta. Balansując pomiędzy dwoma tożsamościami, Bruce Wayne stara sie odkryć prawdę. Pomagają mu w tym Alfred Pennyworth, Jim Gordon, Waylon "Killer Croc" Jones oraz Catwoman. Niespodziewanie na scenie zjawia się uznany za zmarłego Adrian Arkham, dziadek Bruce'a. Jakby tego było mało jest jeszcze jego przyjaciółka pani burmistrz Jessica Dent, okaleczona fizycznie i psychicznie przez Riddlera, która w wyniku działań złoczyńcy straciła brata. Ten jednak zdaje się wrócił zza grobu i zamierza ukarać miasto, które uznał za winne. Świat Batmana stanie na głowie, gdy wszystkie te tajemnice znajdą swoje rozwiązanie.

*SPOILERY z THREE JOKERS:

THREE JOKERS to historia o traumie, którą dzielą Bruce, Barbara i Jason. Joker wywarł wpływ na życie każdego z nich. Każdy z trójki bohaterów inaczej to przeszedł, ale wszyscy w tragedii próbowali odnaleźć siłę.

Komiks to również opowieść , którą można określić jako zemsta kontra przebaczenie.

Jason Fabok był zafascynowany tym, że Batman mógłby wybaczyć Joemu Chillowi. Pogodzenie się ze śmiercią rodziców i danie tym samym sobie szansy na lepszą przyszłość fascynowała rysownika od dziecka. Kiedyś rozmawiał z Patrickiem Gleasonem o tym, jaką chcieliby zrobić historię z Jokerem, na którą DC na pewno by się nie zgodziło. Fabok chciał takiej, w które Bruce wybacza mordercy swoich rodziców. Geoff Johns nie wiedział o tym, gdy zaproponował Fabokowi wspólną pracę nad THREE JOKERS, rysownik dostawszy taką okazję, nie mógł jej nie przyjąć.

Gdy Batman pierwszy raz rozmawia z Chillem na początku milczy, bo zaniemówił, potrzebuje chwili by wydusić coś z siebie. Jest to nietypowe dla Batmana i scena narodziła się w trakcie tworzenia komiksu.

Prócz ZABÓJCZEGO ŻARTU(rysunki Briana Bollanda) duży wpływ na Faboka miały komiksy rysowane przez Neala Adamsa. Numery więzienne osadzonych w Blackgate to daty debiutu tych postaci w komiksach. Jest też wiele innych easter eggów – przede wszystkim odniesień do ZABÓJCZEGO ZARTU.

Jak Batman, najlepszy detektyw świata mógł nie wiedzieć, kim jest Joker? Intrygowało to oboje twórców i postanowili zająć się tym motywem. Otóż Bruce wiedział, ale zatrzymał tę informację dla siebie z jakiegoś powodu. Prawdziwe imię Jokera nie ma znaczenia, liczy się co robi i co znaczy dla innych.

Johns i Fabok mają pomysł na kontynuowanie jednego z epilogów z THREE JOKERS.

Więcej.

*Yara Flor, czyli nowa Wonder Woman, która zadebiutuje w styczniu w ramach eventu FUTURE STATE, otrzyma solową serię zatytułowaną WONDER GIRL. Najprawdopodobniej będzie to mini seria, która wystartuje w marcu, i za której tworzenie odpowiadać będzie na pewno Joëlle Jones.

W komiksie zobaczymy młodą Yarę Flor i poznamy jej origin.

*Do sklepów komiksowych trafił właśnie BLACKEST NIGHT BRIGHTEST DAY BOX SET, czyli ekskluzywna i wcale nie tania kolekcja 12 albumów w twardej oprawie (plus dodatki), opisująca dwa duże eventy DC - klik. Niestety ze względu na zastosowanie złego klejenia i duże prawdopodobieństwo rozpadnięcia się poszczególnych tomów, wydawnictwo zaproponowało wymianę tychże boxów na nowe, już z właściwym klejeniem. poprawione wersje mają trafić do sprzedaży 19 stycznia.

*Nikt w ostatniej chwili nie uciekł/zrezygnował, a do (ponownego) ślubu pomiędzy Aquamanem i Merą rzeczywiście doszło na łamach AQUAMAN #65. I to nie w wodzie, ale na lądzie, w otoczeniu przyjaciół i w formie sprytnie przygotowanej niespodzianki. Więcej na temat tego zeszytu, a także przypomnienie dotychczasowej, zawiłej historii miłosnej z udziałem Arthura oraz Mery, znajdziecie tutaj.

*Rośnie zainteresowanie starszymi zeszytami z postaciami Milestone, kiedy na horyzoncie co raz bliżej restart całego uniwersum - klik.

*17 listopada w USA ukazały się:

 

Zeszyty:

AQUAMAN #65

BATMAN #103

CATWOMAN #27

DARK NIGHTS: DEATH METAL #5 (z 7)

DOLLAR COMIC THE SANDMAN #23

JOKER/HARLEY: CRIMINAL SANITY #6 (z 8)

JUSTICE LEAGUE #57

LOONEY TUNES #257

NIGHTWING #76

RORSCHACH #2 (z 12)

TEEN TITANS #47 (ostatni zeszyt)

 

Przykładowe plansze.

 

Wydania zbiorcze:

BATMAN BY TOM KING AND LEE WEEKS DELUXE EDITION HC

BATMAN THE ROAD TO NO MAN’S LAND OMNIBUS HC

BATMAN THREE JOKERS HC

BLACKEST NIGHT BRIGHTEST DAY BOX SET

THE FLASH VOLUME 13 ROGUES’ REIGN TP

THE FLASH YEAR ONE TP

JLA BY GRANT OMNIBUS OMNIBUS

PLUNGE HC

SUPER SONS OMNIBUS EXPANDED EDITION HC

SUPERMAN ACTION COMICS VOLUME 3 LEVIATHAN HUNT TP

UNDERWORLD UNLEASHED THE 25TH ANNIVERSARY EDITION TP

 

Premiery cyfrowe:

16.11. BATMAN: GOTHAM NIGHTS #21

17.11. DCEASED: HOPE AT WORLD’S END #14

18.11. WONDER WOMAN: AGENT OF PEACE #17

 

Damian Maksymowicz & Dawid Scheibe

Źródło: GamesRadar, BleedingCool, CBR

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza