sobota, 3 listopada 2018

CBN: Comic Book News #232


W dzisiejszej odsłonie znajdziecie garść informacji na temat dwóch one-shotów z postaciami ze świata Hanna-Barbera, a oprócz tego również: spoilery z drugiego zeszytu HEROES IN CRISIS, Aquaman i Liga versus Ocean Gods, nowy projekt Franka Millera oraz zapowiedziana reaktywacja DOOM PATROL. To wszystko plus kilka informacji mniejszego kalibru, w tym nowe okładki oraz opóźnienia wydawnicze, znajdziecie poniżej. Miłej lektury!

*W minioną środę ukazały się kolejne crossoverowe one-shoty DC/Hanna-Barbara. Jednym z nich był NIGHTWING/MAGILLA GORILLA.

W komiksie Magilla jest hollywoodzkim aktorem, który chce zrobić film o Latających Graysonach. Scenarzysta oglądał wiele kreskówek z Magillą , który był "na sprzedaż". Logicznym wydało mu się, że jego uwspółcześniona wersja byłaby właśnie aktorem.


Aby zrobić film Magilla potrzebuje współpracy ze strony Dicka Graysona, by opowiedzieć historię jego rodziny. Goryl chce nie tylko napisać scenariusz i wyreżyserować film, ale również zagrać rolę Johna Graysona, ojca Dicka.

Po drodze dowiadujemy się o ważności rodziny i śledzimy pełną niespodzianek zagadkę morderstwa.


*Pisany przez Geoffa Johnsa SHAZAM #1 został przesunięty z 21 listopada na 5 grudnia. #2 nadal widnieje z premierą 19 grudnia, ale zapewne wkrótce ta data również ulegnie zmianie i komiks zostanie przełożony na styczeń.

*Z kolei w DEATHSTROKE/YOGI BEAR, Boo Boo zaginął, a zwierzęta w Parku Jellystone stały się dzikie (jakby skrzyżować Bambi z Hannibalem Lecterem). Miś Yogi, będąc "mądrzejszym niż przeciętny miś" wynajmuje Slade'a Willsona w celu rozwiązania zaistniałego problemu.


Oczywiście Yogi jak to Yogi nie zaczyna znajomości ze Sladem z koleżeńskiej stopy (lub raczej łapy) i omal nie przypłaca tego życiem. Ich współpraca nie będzie dziwna, bo nie mają ze sobą nic wspólnego, a Deathstroke nie jest znany z cierpliwości, która jest potrzebna przy obcowaniu z Yogim.

Więcej.

*Gerard Way oznajmił, iż rozpoczęły się prace nad nowymi odsłonami serii DOOM PATROL, której 12 zeszyt po wielu perypetiach wreszcie ujrzał światło dzienne (w co wielu nie wierzyło). Od tej pory współscenarzystą komiksu będzie Jeremy Lambert.

*Frank Miller poinformował, że wspólnie z Rafaelem Grampa pracuje nad spin-offem do DK III: THE MASTER RACE. Komiks ma nosić tytuł "The Golden Children" i opowiadać o dzieciach Supermana oraz Wonder Woman.

*One-shot JUSTICE LEAGUE/AQUAMAN: DROWNED EARTH #1 stanowi istotny punkt zwrotny w evencie/crossoverze, w którym morscy bogowie (Ocean Lords) z innych planet zatapiają Ziemię i przemieniają jej mieszkańców w akwatyczne monstra.


W komiksie poznajemy historię współpracy Posejdona i Ariona (pierwszego wielkiego bohatera Atlantydy), która okazuje się być prawdziwa [nie spoilerujemy jej Wam].

One-shot przybliża również naturę mocy trójki bogów i pokazuje katastrofalne skutki zatopienia planety.

Black Manta odgrywa tu istotną rolę i odbiera coś Aquamanowi.

Mera, wspomagana przez Ocean Mastera wchodzi w posiadanie artefaktu, którego istnienie wymazano z kronik Atlantydy. Ów przedmiot już raz pomógł odesłać Ocean Lords na Cmentarzysko Bogów i może być jedyną szansą na uratowanie planety.

"Life Force", to posiadana przez Aquamana moc,  umożliwiająca mu kontakt i kontrolę nad morskimi stworzeniami. Ta siła występuje wyłącznie  na Ziemi i nie jest powszechna wśród Atlantydów.

Owa moc to nie telepatia i można jej używać na wszystkich żyjących stworzeniach, gdyż wszelkie życie zaczęło się w wodzie.

Life Force to kolejna z sił, które są na celowniku Luthora i Legion of Doom. Teraz Aquaman został jej pozbawiony na rzecz Black Manty.

Wszystkie z dotychczas ujawnionych sił zwiane są z ich przeciwieństwami. Skoro mówimy tu o sile życia, to jej antytezą będzie kosmiczna siła śmierci!


*Trailer zachęcający do sięgnięcia po THE GREEN LANTERN #1 - zobacz.

*Zmianie uległ opis HEROES IN CRISIS #3, który to zeszyt ukaże się 28 listopada. Pierwotnie mówiono o walce eSa z Goldem oraz wspólnym śledztwie przeprowadzonym przez duet Batman/Flash. Z nowego opisu wynika, iż twórcy skupią się całkowicie na wyjaśnieniu tajemnicy, jaka kryje się w budynku znanym jako Sanktuarium. Dlaczego go zbudowano? Kto go zbudował? Czy Sanktuarium posiada własną, sztuczną inteligencję?

*Spoilery z HEROES IN CRISIS #2!

Nagrywane wyznanie Poison Ivy w Sanktuarium przerywa Harley. Według Pameli, jej przyjaciółki w ogóle nie powinno tutaj być.

Booster zostaje uleczony z ran przez Skeetsa. Gold postanawia na własną rękę przeprowadzić śledztwo w sprawie zbiorowego morderstwa.


Podczas sekcji zwłok Komandora Steela, Batman w obecności eSa oraz Wonder Woman wyciąga z krtani martwego herosa zabawkę - szczękające zęby. Trójca natychmiast udaje się do Harley, gdyż ta wydaje się pierwszą podejrzaną. Quinn oznajmia, że to Booster Gold odpowiedzialny jest za wydarzenia w Sanktuarium, po czym zabiera Dianie lasso i zaciska je na szyi Batmana. Zmusza go tym samym do przyznania się, iż trzyma w bat-pasie kryptonit (chociaż wcześniej temu wyraźnie zaprzeczył). Harley wykorzystuje tą informację i osłabia Supermana, po czym ucieka obwiniając po raz kolejny Golda o dokonany mord.

Tymczasem Booster odnajduje Barry'ego i przekazuje mu informacje dotyczące śmierci wszystkich pacjenów Sanktuarium, w tym Arsenala, Ivy oraz Wally'ego. Słysząc ostatnie imię Barry natychmiast udaje się do Sanktuarium, a zyskując potwierdzenie wraca i wściekle zaczyna obijać ciało Michaela.

Na biurko Lois Lane dociera tajemnicza przesyłka, wewnątrz której znajduje się wyznanie Roya Harpera nagrane w Sanktuarium (wcześniej Batman zapewniał, że nagrania są automatycznie kasowane) i podpisane "The Puddlers". Nadawca obiecuje więcej sensacyjnych informacji na temat superbohaterów.

Wśród osób zwierzających się przed kamerą znajduje się również Superman, który dzieli się swoim największym sekretem i zastanawia się jednocześnie, które z jego wcieleń jest tym bliższym prawdziwego.

Więcej na temat prawdopodobnej śmierci Poison Ivy (jakby nie było, ciała do tej pory nie pokazano) i ewentualnych konsekwencji tego wydarzenia dla całego DCU, znajdziecie w tym artykule.

*Najnowszy tom serii NIGHTWING, w którym zawarty zostanie cały run Bena Percy'ego (#44 - 49 oraz Annual #1) ukaże się jednak z dopiskiem vol. 7 na okładce. Pierwotnie planowano, że od momentu przejęcia serii przez Percy'ego (przedwcześnie pożegnał się z tą serią) kolejny tom ponownie ukaże się jako vol. 1. Być może numeracja będzie wyzerowana od momentu, gdy swoją pracę rozpoczął Scott Lobdell.

*10 nowych wariantów okładkowych szykowanych na listopad - zobacz.*Rysownik Tom Fowler udostępnił kilka szkiców, które pochodzą z niezrealizowanego crossover pomiędzy Tomem Strongiem oraz Spiritem. Scenarzystą komiksu miał być Jeff Parker.

*Komiks ABSOLUTE DAYTRIPPER został najpierw przesunięty w grafiku z 27 lutego dopiero na 24 lipiec, a teraz okazało się, że zamówienia na tą pozycję anulowano. Prawdopodobnie pojawi się ponownie w preorderze, ale z datą premiery pod koniec 2019 roku.

*Dan DiDio o tym, czego możemy spodziewać się po nowych seriach THE GREEN LANTERN oraz SHAZAM!:


*Frank Miller przyznał niedawno , że pierwotnie zamierzał uśmiercić Batmana pod koniec DKR. Mroczny Rycerz miał zginąć w trakcie policyjnej strzelaniny. Wiele lat wcześniej twórca udostępnił inny porzucony scenariusz, w którym Batman po walce z Supermanem trafia do szpitala, gdzie zdjęta zostaje jego maska. Bruce pozoruje swoją śmierć, ale Batman żyje nadal.

*31 października w USA ukazały się:

American Vampire Omnibus Volume 1 HC,
Batman Haunted Knight TP (New Edition),
Batman Secret Files #1,
Batman The Dark Prince Charming HC,
Curse Of Brimstone #7,
Deathbed TP,
Deathstroke Yogi Bear Special #1,
Demon Hell Is Earth TP,
Doom Patrol #12,
Green Lantern Huckleberry Hound Special #1,
Heroes In Crisis #2 (z 7),
Hex Wives #1,
Injustice Vs The Masters Of The Universe #4 (z 6),
Justice League Aquaman Drowned Earth #1,
Justice League Dark And Wonder Woman The Witching Hour #1,
Man Of Steel By Brian Michael Bendis HC,
Nightwing Magilla Gorilla Special #1,
Red Hood And The Outlaws Volume 4 Good Night Gotham TP,
Supergirl Volume 4 Plain Sight TP,
Superman Top Cat Special #1,
Terrifics Annual #1,
Wild Storm #18.

Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: Newsarama, CBR, BleedingCool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz