sobota, 17 listopada 2018

CBN: Comic Book News #234


Minął kolejny tydzień, także nadszedł czas na tradycyjne podsumowanie informacji dotyczących komiksowego świata DC. W najnowszym CBN przeczytacie między innymi o nowej mini serii, jaka będzie poruszała temat Fourth World, jubileuszowym zeszycie DETECTIVE COMICS, czy też premierowej odsłonie ELECTRIC WARRIORS. Zapraszamy :)

*Znamy już plany świętowania 1000 numeru DETECTIVE COMICS. #1000 ukaże się w marcu i będzie mu towarzyszyć DETECTIVE COMICS: 80 YEARS OF BATMAN - THE DELUXE EDITION.


DETECTIVE COMICS #1000 będzie liczył 96 stron. Peter J. Tomasi i Doug Mahnke stworzą główną historię. Oprócz tego zobaczymy tam prace następujących twórców (niepełna lista): Geoff Johns, Brian Michael Bendis, Paul Dini, Christopher Priest, Denny O’Neil, Neal Adams, Kelley Jones, Dustin Nguyen, Alex Maleev.


W DETECTIVE COMICS: 80 YEARS OF BATMAN - THE DELUXE EDITION znajdziemy kilka rzadkich, nieopublikowanych dotąd szortów. Wśród nich historia Paula Levitza/Denysa Cowana i oryginalne layouty z DETECTIVE COMICS #200 Lewa Sayre'a Schwartza i Boba Kane'a. Eseje do jubileuszowego tomu napisali: Cory Doctorow, Neil Gaiman, Glen David Gold, Denny O’Neil, były szef policji San Diego Shelley Zimmerman i pulpowy historyk Anthony Tollin.

Okładka tomu.

*W lutym wystartuje nowa mini seria zatytułowana FEMALE FURIES. Scenariusz napisze Cecil Castellucci (SHADE THE CHANGING GIRL), zaś warstwą graficzną zajmie się Adriana Melo. Całość składać się będzie z sześciu odsłon skupiających się na wczesnych dniach Apokalips, ukazując losy Granny Godness, Big Bardy, Aurelie, Mad Harriet, Lashiny, Bernadeth czy Stomp.


 

Akcja komiksu rozgrywa się w samym środku, oryginalnego Fourth World stworzonego przez Jacka Kirby'ego. Wiedza z tego okresu nie jest jednak wymagana. Jedyne, co trzeba wiedzieć, to to, że są pewne postacie będące u władzy i ci, którzy są przez nich uciskani.

Female Furies to grupa walecznych kobiet, których trenerką oraz opiekunką jest Granny Godness, i które są lojalne Darkseidowi. Castellucci chce położyć duży nacisk na ukazanie relacji pomiędzy poszczególnymi wojowniczkami, a także to, jak na ich działania wpływa konkretne miejsce oraz konkretne osoby będące aktualnie przy władzy.

#1 z okładką autorstwa Mitcha Geradsa ukaże się 6 lutego.

*Jeff Lemire zamierza skupić się na własnych projektach. Jednymi z jego ostatnich komiksów na zatrudnienie będzie projekt dla DC, a dokładnie dla imprintu Black Label. Pisane przez Lemire'a THE TERRIFICS zakończy się na 14 zeszycie.

*Scott Snyder, Kelly Sue DeConnick i Dan Abnett rozmawiali na temat Aquamana i doszli do wniosku, że zostało jeszcze sporo niedopowiedzianych bądź nieporuszonych wątków. Atlantyda i jej antyczna przeszłość, moce Aquamana e jego przeznaczenie, mitologia oceanów poza Ziemią. Każdy z tych scenarzystów chciał o czymś opowiedzieć na swój sposób.

Pod koniec "Drowned Earth" Luthor i jego Legion of Doom będą w posiadaniu 4 z 7 sił uwolnionych po upadku Source Wall.


Snyder wyjaśnił, że JL #10 to preludium do eventu, specjalny one-shot to część 2, JL #11 część 3, część 4 to JL #12, a część 5 to kolejny one-shot.

JUSTICE LEAGUE ANNUAL poniekąd zakończy pierwszą połowę wielkiej historii. W zeszycie wydarzy się coś katastroficznego podczas próby naprawy Source Wall. Powrócą elementy z NO JUSTICE, w tym Omega Titans. Poznamy również historię i rolę Marsa w tym wszystkim.

JUSTICE LEAGUE #17 to sekretne spotkanie Luthora i Martiana Manhuntera na Marsie.

#18 skupi się na gałce do drzwi, za pomocą której Luthor odkrywa kolejne siły. Dostaniemy dużo nowych informacji, w tym tę, jak w to wszystko wpisuje się ojciec Lexa.


*Wywiad z Liamem Sharpem, rysownikiem THE GREEN LANTERN.

*ELECTRIC WARRIORS to w dużej mierze komiks zarówno dla miłośników serii KAMANDI, jak i LEGION OF SUPER-HEROES. Steve Orlando umiejscowił czasowo akcję pomiędzy obiema erami, tworząc zupełnie nowe postacie, nowy świat przyszłości.


Światem rządzi jeden wielki chaos. Aby zapobiec nieuchronnej, międzygalaktycznej wojnie, rasa Gil'dishpan wymyśla twór o nazwie Wielki Kompromis. Na jego mocy obie uwikłane w konflikt strony delegują do walki jeden na jednego swojego przedstawiciela, tzw. Electric Warrior. Zwycięstwo jednostki oznacza jednocześnie zwycięstwo całej rasy, jaką reprezentuje.

Na Ziemi, która powoli wraca do cywilizowanej galaktyki po Wielkiej Katastrofie, nie ma zgody pomiędzy ludźmi, a plemieniem zwierząt. Pierwszy raz zatem zrobiono wyjątek i Ziemia ma swoich dwóch Electric Warriors.

Głównym bohaterem jest War Cry, którego rodzice długo żyli pod rządami Plemienia Lwów. Posiada on moc manipulowania dźwiękiem, a także nosi słynną pelerynę należącą kiedyś do Supermana. Dzieli on swoje "elektryczne ziarno" z inną Ziemianką, przedstawicielką Plemienia Ośmiornic. Taki podział mocy ma swoje plusy, ale również i minusy.

Steve Orlando stara się umieszczać  jak najwięcej nawiązań do twórczości Jacka Kirby'ego.

Więcej szczegółów na temat serii - klik, klik.

*Trzy zapowiedziane wcześniej komiksy zostały anulowane i wycofane z preorderów przez DC. Są to DETECTIVE COMICS BEFORE BATMAN OMNIBUS VOL.  1 & 2, SHAZAM POWER OF HOPE HC oraz WONDER WOMAN SPIRIT OF TRUTH. Dwa ostatnie z rysunkami Alexa Rossa.

*11 alternatywnych okładek, jakie zdobić będą grudniowe zeszyty - klik.*Co jest prawdą, a co fałszem, czyli spoilery z finałowego numeru serii MISTER MIRACLE - zobacz.

*Na łamach WONDER WOMAN #58 Ares powraca w nowej roli, aby walczyć u boku Diany. Spoilery z pierwszego numeru autorstwa duetu G Willow Wilson/Cary Nord znajdziecie tutaj.

*Na łamach grudniowego AQUAMAN #43 rozpocznie się nowy rozdział w życiu tytułowego bohatera, będący konsekwencją wydarzeń w "Drowned Earth", a opowie o tym między innymi rysownik Robson Rocha. Artysta ten dba o to, aby postać Arthura wyglądała jak najbardziej wiarygodnie.


Najwięcej frajdy sprawia mu natomiast rysowania różnych morskich potworów. Robson uważa, że prezentuje na łamach AQUAMANA swoje najlepsze jak dotychczas ilustracje, zaś współpraca z Kelley Sue DeConnick układa się wzorowo, dostaje od niej dużo swobody twórczej.

*Stanley "Artgerm" Lau udostępnił w sieci swój świąteczny wariant do CATWOMAN #6:*Odmieniony Superboy/Jon Kent na okładce SUPERMAN #8 - klik.

*14 listopada w USA ukazały się:

Aquaman Underworld Deluxe Edition HC,
Catwoman #5,
Detective Comics #992,
Electric Warriors #1,
The Flash #58,
Hawkman #6,
House Of Whispers #3,
Mister Miracle #12 (z 12),
Nightwing Volume 8 Lethal Force TP,
Plastic Man #6 (z 6),
Red Hood Outlaw #28,
Sandman Volume 2 The Doll's House 30 Anniversary Edition TP,
Scooby Apocalypse #31,
Suicide Squad #48,
Supergirl #24,
Superman #5,
Teen Titans Go Volume 5 Falling Stars TP,
Titans #29,
V For Vendetta 30th Anniversary Edition HC,
Wonder Woman #58.


Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: Newsarama, CBR, BleedingCool

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza