sobota, 24 listopada 2018

CBN: Comic Book News #235


Czas na świeże doniesienia z komiksowego zakątka DC. Tym razem przeczytacie między innymi o crossoverze, jaki rozegra się pomiędzy seriami BATMAN i THE FLASH. Oprócz tego słów kilka na temat TEEN TITANS i AMERICAN CARNAGE plus trochę zmian, przesunięć i opóźnień oraz jak zwykle nowe warianty okładkowe. Zapraszamy :)

*THE FLASH #64-65 i BATMAN #64-65 stworzą crossover "The Price". Scenariusz do wszystkich części napisze Joshua Williamson, rysunki wykonają Rafa Sandoval i Guillem March, zaś okładki Chris Burnham.

Akcja crossoveru dzieje się po wydarzeniach z THE FLASH #63, THE FLASH ANNUAL #2, HEROES IN CRISIS #4 i BATMAN #63. Batman i Flash muszą zapomnieć o napięciu pomiędzy nimi by rozwiązać starą sprawę, która dała o sobie znać... Wally West został zamordowany w Sanktuarium, zarządzanym przez Trójcę. Obaj herosi mają do siebie żal i hamują gniew, jaki wywołało w nich to wydarzenie.


Historia działa również samodzielnie, jako detektywistyczny team-up dwojga herosów. Finał "The Price" zateasuje część wielkich planów wobec spektakularnej przyszłości DCU.


Stare śledztwo przerywa pracę Batsa i Flasha nad zagadką morderstw w Sanktuarium.

W crossoverze powróci Gotham Girl. Poznamy lepiej jej genezę i dowiemy się, co działo się z nią od ostatniego czasu (była widziano wśród sojuszników Bane'a w BATMAN #50).


*DC anulowało zamówienia na pierwsze trzy zeszyty serii BATMAN AND THE OUTLAWS. #1 miał pierwotnie pojawić się w grudniu. Scenarzysta serii - Bryan Edward Hill wyjaśnia, że komiks trafił do poczekalni i czeka na lepszy moment do startu. Ujrzy światło dzienne za jakiś czas (najszybciej w marcu), gdy zakończą i wyjaśnią się pewne ważne wydarzenia rozgrywające się aktualnie w DCU.

*Pierwsza strona najnowszego ACTION COMICS (premiera 28.11) jak zwykle zawiera kilka, mniej lub bardziej zauważalnych,  smaczków dotyczących przyszłych wydarzeń i nie tylko.

*TEEN TITANS #25 skupi się w całości na postaci Crush, czyli córki Lobo. Będzie to podróż w przeszłość, aby poznać trudne, ale obfitujące również w sporo ciepłych i emocjonalnych momentów dzieciństwo Crush.


Adam Glass odpowie na pytanie, kim jest matka Crush. Nie będzie to żadna nowa postać, tylko osoba znana miłośnikom świata DC. Dla wielu osób będzie to zaskoczeniem.

Drużyna nastolatków cały czas się dociera, próbują znaleźć wspólny język pomimo, iż wywodzą się z kompletnie różnych środowisk. Dla scenarzysty wzorem do naśladowania jest run Wolfmana i Pereza, do którego w różnym stopniu chce nawiązać.

Robin, Red Arrow, Kid Flash, Djinn, Crush oraz Roundhouse - na każdym/każdej skupiony będzie osobny story arc.

W kolejnych zeszytach serii poznamy mocno skrywane sekrety, będziemy świadkami nieoczekiwanego miłosnego trójkąta oraz doświadczymy zdrady w zespole.


*Opóźnienia pewnych serii wydawanych przez DC nie są już dla nikogo (niestety) żadnym zaskoczeniem. Należy do nich m.in. DOOMSDAY CLOCK Geoffa Johnsa i Gary'ego Franka. Ósmy zeszyt ich autorstwa przesunięto z najbliższej środy na 12 grudnia. Tego samego dnia powinien ukazać się również BATMAN: DAMNED #2, zaliczając tym samym tygodniową obsuwę. Jest to wynikiem narysowania od nowa kilku stron przez Lee Bermejo. Do kompletu dokładamy SHAZAM! #2, który zgodnie z przewidywaniami przełożono z 19 grudnia na 23 stycznia.

*16 nowych wariantów okładkowych - klik. Wśród nich grafika autorstwa Chrisa Samnee, który po wygaśnięciu kontraktu z Marvelem będzie częściej widywany w DC.


*W grudniowym BATMAN #61 nie zobaczymy zapowiadanej historii z udziałem Profesora Pyga, którą miał zilustrować Mitch Gerads. Zamiast tego nieco szybciej ukaże się tworzony na potrzeby #62, sequel do historii opowiadającej o chłopcu, który pragnął zostać Bruce'em Wayne'em.

*Tom King powróci do pisania BATMANA wraz z marcowym zeszytem 66. Scenarzysta chciałby oczywiście odpowiadać w 100% za wszystkie odsłony serii, ale potrzebuje chwili przerwy, aby skupić się na "tajemniczym projekcie telewizyjnym". Szczegóły poznamy zapewne wkrótce.

*Przygotowując się do napisania serii AMERICAN CARNAGE dla imprintu Vertigo, Bryan Edward Hill spotkał się m.in. z przedstawicielami białej supremacji. Poznał ich rasistowską ideologię, co wykorzystał na łamach swojego komiksu - mrocznego kryminału, będącego połączeniem rasizmu oraz polityki.


Rysownik Leandro Fernandez chciał stworzyć odpowiedni klimat mając w głowie osobę Michaela Manna i bazując na takich serialach, jak MIAMI VICE  oraz HEAT.

Głównym wątkiem komiksu jest relacja pomiędzy Sheilą oraz Richardem, którzy wspólnie próbują rozpracować oddział białej supremacji umiejscowiony w Kalifornii.

Więcej na temat serii, której #1 ukazał się w minioną środę, znajdziecie tutaj.

*James Tynion IV na temat najnowszego rozdziału eventu Drowned Earth - klik.

*Ciekawy artykuł na temat runu Toma Kinga w BATMANIE, w którym centralnym punktem jest od samego początku (do samego końca?) walka pomiędzy Mrocznym Rycerzem, a Bane'em - przeczytaj.

*Rysownik Bernard Chang w towarzystwie Adama Glassa pojawił się w najnowszej odsłonie DC Art Academy:


*Po 30 latach DC znów zapytało fanów w USA, czy Jason Todd/Robin powinien zginąć z rąk Jokera w 1988 roku. Tym razem ponad połowa czytelników opowiedziała się za darowaniem życia Cudownemu Chłopcu. Jaki cel i sens miało powracanie do problemu sprzed trzech dekad, kiedy okoliczności głosowania były zgoła odmienne od dzisiejszych? Nie wiadomo.

*Przykładowe plansze oraz opisy do drugiej tury listopadowych nowości od Egmontu - zobacz.

*21 listopada w USA ukazały się:

American Carnage #1,
Aquaman #42,
Aquaman War For The Throne TP (New Edition),
Batman #59,
Batman By Francis Manapul And Brian Buccellato Deluxe Edition HC,
Batman Knightquest The Search TP,
Brave And The Bold Batman And Wonder Woman HC,
Cover #3 (z 6),
Damage #11,
Harley Quinn #54,
Harley Quinn By Karl Kesel And Terry Dodson Deluxe Edition Volume 2 HC,
Harley's Little Black Book TP,
Injustice 2 Annual #2,
Justice League #12,
Justice League Dark #5,
Justice League Power Rangers TP,
Justice League Volume 1 The Totality TP,
Legends Of The Dark Knight Norm Breyfogle Volume 2 HC,
Lucifer #2,
Motherlands TP,
Nightwing #53,
Pearl #4 (z 6),
Powers Volume 1 TP (New Edition),
Sideways #10,
Suicide Squad The Rebirth Deluxe Edition Volume 3 HC,
Teen Titans #24,
Teen Titans Go #31.

Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: Newsarama, CBR, BleedingCool

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza