sobota, 10 listopada 2018

CBN: Comic Book News #233


W tym tygodniu w sieci nie obrodziło zbytnio w warte uwagi newsy dotyczące komiksowego świata DC, stąd ta odsłona CBN jest nieco chudsza, niż zwykle. Najważniejszą komiksową premierą minionych siedmiu dni był oczywiście pierwszy zeszyt THE GREEN LANTERN, o którym piszemy kilka zdań poniżej, i od którego rozpoczynamy tą odsłonę.

*THE GREEN LANTERN to nowe doświadczenie pisarskie dla Granta Morrisona. Old schoolowe science fiction, space opera korzystająca z całego kosmosu DCU. Dosłownie. Morrison przekopał przez wszystkie antyczne komiksy DC wiele dekad w tył w poszukiwaniu kosmicznych ras i planet. Niektóre sięgają 10 lat w przeszłość, a inne 20 do 50!

Seria będzie policyjnym proceduralem w kosmosie nie tylko jako historia, struktura serii będzie przypominać serial telewizyjny - będą kolejne sezony.Strażnicy Wszechświata będą istotną częścią serii. Wystąpią także liczne eks Hala Jordana i jego przyjaciele. W jednej z nadchodzących historii dojdzie team-upu z Green Arrowem.

Hal nie ma życia poza Korpusem. Nie posiada stałej pracy ani adresu. Będąc na Ziemi czuje się obco. W kosmosie Hal może spotkać gościa zrobionego z kryształu i jest w stanie odróżnić go od innego, którego poznał wcześniej. Na Ziemi wszyscy (no prawie) są po prostu ludźmi, brak tu zróżnicowania i Hal nie widzi różnicy pomiędzy ludźmi - poza tymi, którzy są lub byli dłużej obecni w jego życiu.

Jordan lubi - według Morrisona - udać się na planetę, gdzie nikt go nie zna i nie wie, jakie są jego obowiązki. Właściwie to Jordan wiedzie kilka żyć na różnych planetach!

Morrison ma do Jordana podobne podejście, jak do Batmana. Wziął na warsztat jego poprzednie interpretacje i stworzył z nich coś nowego.

Spoilery z #1.

Więcej: 1, 2.

*Finał "Drowned Earth" przyniesie zmianę w status quo Aquamana, które będzie kontynuowane w nowym runie jego solowej serii. Nie trzeba wcześniej czytać crossoverowego eventu, ale jego ostatnia strona wprowadza do pierwszego zeszytu, który napisze Kelly Sue DeConnick.

W JUSTICE LEAGUE #13 zobaczymy kosmicznego krakena, który reprezentuje życie i transformację życia oraz krakena śmierci. Poznamy również kolejne sekrety z historii Atlantydy, pierwszego starcia z Ocean Lords i nieznanych faktów dotyczących Posejdona i atlantydzkiego bohatera Ariona.

Więcej o Aquamanie w wywiadzie ze Scottem Snyderem.

*W 2019 dojdzie do crossovera pomiędzy DC, a bohaterami przedstawianymi na łamach komiksów, jakie publikuje na co dzień włoski wydawca SEB (Sergio Bonelli Editore).


Na mocy podpisanej umowy w przyszłym roku zobaczymy wspólne przygody Flasha oraz Zagora - bohatera z ery Westernu. Kolejny crossover  z SBE (nie wiadomo z jakimi postaciami) ma się ukazać w 2020.

*DC poszerza listę tytułów, które od teraz należeć będą do linii Black Label. Wśród nich znajdują się m.in. WATCHMEN, ALL-STAR SUPERMAN oraz THE DARK KNIGHT RETURNS. Wszystkie nowe wydania tych komiksów będą opatrzone znakiem Black Label. Pełna lista tytułów, które posiadać będą baner BL znajdziecie tutaj.

*BATMAN PRODIGAL TP NEW EDITION został powiększony o materiał z komiksu ROBIN #0, który początkowo nie miał być zawarty w tym albumie. ROBIN #0 jest istotnym wstępem do całej historii, a na ostatniej stronie Dick Grayson zakłada kostium Batmana.

*Grant Morrison o pierwszym numerze THE GREEN LANTERN:


*Edytorka Rebecca Taylor odchodzi z DC. Pracowała na tym stanowisku przez trzy ostatnie lata, najpierw zajmując się komiksami z rodziny Batmana, zaś ostatnio seriami dotyczącymi Justice League.

*W tym tygodniu do siedzi sklepów Walmart trafia komiks DC'S WORLD'S GREATEST SUPERHEROES! HOLIDAY SPECIAL. Oprócz kilku przedruków pojawi się w nim nowa, utrzymana w świątecznych klimatach historia autorstwa Scotta Lobdella oraz Bretta Bootha. Szczegóły.

*SCALPED BOOK FOUR TP został wycofany z zapowiedzi. Zarówno ten komiks, jak i piąta część w miękkiej oprawie prawdopodobnie w ogóle nie zostaną wydane. Na rynku dostępne jest wszystkich pięć tomów twardej oprawie, które zawierają dokładnie ten sam materiał.

*Osiem nowych alternatywnych okładek do listopadowych oraz grudniowych zeszytów od DC - zobacz.*WONDER WOMAN, DIANA PRINCE: THE 50TH ANNIVERSARY OMNIBUS zmienia cenę ze 100$ na 125$, a także ostateczną nazwę na WONDER WOMAN, DIANA PRINCE: CELEBRATING THE '60 OMNIBUS.

*7 listopada w USA ukazały się:

Absolute Transmetropolitan Volume 3 HC,
Adventures Of The Super Sons #4 (z 12),
Batman #58,
Batman And Robin Bad Blood Essential Edition TP,
Batman Sins Of The Father TP,
Batman The Gates Of Gotham Deluxe Edition HC,
Border Town #3,
Crisis On Infinite Earths Companion Deluxe Edition Volume 1 HC,
Curse Of Brimstone #8,
Deathstroke #37,
Dreaming #3,
Gotham City Garage Volume 2 TP,
Green Arrow #46,
The Green Lantern #1,
Harley Quinn #53,
John Constantine Hellblazer 30th Anniversary Edition HC,
Justice League #11,
Justice League The Rebirth Deluxe Edition Volume 3 HC,
Mother Panic Gotham A.D. TP,
Nightwing #52,
Sideways Annual #1,
Suicide Squad Black Files #1 (z 6),
The Unexpected #6,
The United States Vs Murder Inc #3 (z 6),
Very DC Rebirth Holiday Sequel TP,
Wonder Woman The Golden Age Omnibus Volume 3 HC.


Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: Newsarama, CBR, BleedingCool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz