sobota, 18 maja 2019

CBN: Comic Book News #259


W tym tygodniu wspominamy między innymi o nowej, wyczekiwanej przez wielu serii związanej z Wildstorm, planach Snydera oraz Kinga na przyszłość, czy też o wydarzeniach rozgrywających się obecnie w AQUAMANIE. Dodatkowo porcja sierpniowych okładek, spoilery i bonusowe historie w kolekcjonerskiej wersji DETECTIVE COMICS #1000. Po szczegóły zapraszamy poniżej.

*Scenarzysta Warren Ellis oraz rysownik Ramon Villalobos wystartują pod koniec wakacji z nową serią zatytułowaną WILDCATS, która należeć będzie do zrelaunchowanego dwa lata temu imprintu Wildstorm.


Tajna grupa zaprezentowana na łamach THE WILD STORM powraca, aby ocalić ludzkość przed nieuchronną katastrofą, jaką ludzie mogą sami na siebie sprowadzić. Grifter, Savant, John Colt oraz Adrianna Tereshkova odkryli, że w ramach programu kosmicznego Skywatch przez lata odbywały się eksperymenty na niewinnych, porwanych ludziach. Jeden z tych eksperymentów eksploduje, powodując nowy, nieoczekiwany rodzaj zagrożenia, z którym ciężko będzie się zmierzyć nawet tak doświadczonym na tym polu postaciom, którzy wydawałoby się widzieli już wszystko co najgorsze.

Ze słów Scenarzysty można wywnioskować, że nie będzie to ongoing, tylko bardziej mini, ewentualnie maksi seria. #1 zaplanowano na 28 sierpnia.

*JUSTICE LEAGUE to list miłosny do DCU. Scott Snyder nie wie, czy będzie miał w sobie jeszcze więcej tak dużych historii do opowiedzenia.

W lutym 2020 zobaczymy zajawki tego, co Snyder buduje od JL #1 (koniec świata i rola, jaką odegra w tym Martian Manhunter). Kulminacja runu nastąpi zimą 2020/2021.


W JL zobaczymy postaci z JSA.

Latem tego roku scenarzysta ogłosi nowe projekty.

Hawkman odegra rolę w planach Batmana, który się śmieje.

Multiwersum jako muzyczna maszyna to pomysł Granta Morrisona. Szkocki scenarzysta zasugerował Snyderowi, że za Source Wall jest uniwersum Marvela, ale Scott nie mógł wykorzystać tego pomysłu z wiadomych przyczyn.

Snyder buduje komiksowe DCU na zasadzie MCU - osobne historie, które razem tworzą wielką, spójną całość.

LAST KNIGHT ON EARTH ma być ostatnią, wspólną bat-historią Snydera i Capullo.

Spoilery z JL #24.


*12 czerwca ukaże się DETECTIVE COMICS #1000 DELUXE EDITION, który zawierać będzie dwie nowe, specjalnie stworzone do wersji deluxe opowieści. Pierwsza z nich to "Table for Two" duetu Robert Venditti/Stephen Segovia.

Druga natomiast to "Through the Key Hole" autorstwa Alana Granta oraz Scotta McDaniela. Obaj wymienieni ostatnio pracowali ze sobą w roku 1996. W historii pojawią się Anarky oraz Brzuchomówca, których to postaci Grant jest współtwórcą. Przykładowe dwie strony zobaczyć można tutaj.

*Tom King był za dzieciaka wielkim fanem pierwszego aktu "Knightfall" (wciąż pamięta dzień, w którym przeczytał BATMAN #497). To, co mu wadziło w evencie nastąpiło po zwycięstwie Bane'a. Złoczyńca złamał nietoperza, przejął miasto i nic z tym nie zrobił, a niedługo potem został pokonany przez nowego Batmana (Azraela).

W runie Kinga Bane poszedł dalej łamiąc Batmana psychicznie. A nawet głębiej - złamał duszę Mrocznego Rycerza. Cały run sprowadza się zasadniczo do dwóch kwestii: Bane jest zły, Batman kocha Catwoman."City of Bane" składa się z 8 części.

#75 i #100 będą kluczowymi zeszytami. King zapewnia, że na ostatnie 15 zeszytów zaplanował coś, czego nikt jeszcze nie widział w komiksach z Batmanem. Ma to na zawsze zmienić postać Mrocznego Rycerza i King jest zaskoczony, że DC pozwoliło mu to zrobić. Ale zgodzili się, a King  rozmawiał nie tylko z nimi, ale też z Warner Brothers i AT&T.

Więcej: 1, 2.

*Neal Adams napisze oraz narysuje mini serię BATMAN VS. RA'S AL GHUL, która stanowić będzie tie-in do eventu "Year of the Villain".


Batman postara się znaleźć źródło tego, że jego miasto jest oblężone przez złoczyńców. Kiedy na scenę wkracza Deadman okazuje się, że złoczyńcy dowodzeni są przez nieludzkie monstrum. Ra's Al Ghul ofiaruje swoich ludzi, aby ci pomogli GCPD.

Całość składać się będzie z sześciu części. #1 ma się ukazać 21 sierpnia.

Jednocześnie DC planuje wydać w sierpniu przedruk zeszytu BATMAN #232 z 1971 roku, w którym zadebiutowała postać Ra's Al Ghula.

*Osiem przykładowych stron prosto z SUPERMAN: YEAR ONE #1 Millera i Romity jr, który to komiks ukaże się 19 czerwca - klik. Natomiast w tym miejscu cztery inne strony, tyle że bez dymków z tekstem.

*Aktualnie rozgrywające się wydarzenia w serii AQUAMAN stanowią wypełnienie luki, jaka powstała pomiędzy zakończeniem "Drowned Earth", a "Unspoken Water". Zeszyty 43-47 były potrzebne, aby nieco wyhamować z akcją, i żeby bohater zajrzał w głąb siebie, odkrył na nowo, kim tak naprawdę jest.


Mother Shark przywraca Arthurowi jego podstawowe i najważniejsze wspomnienia, które są jednocześnie wystarczającymi informacjami dla czytelnika, aby przejść do dalszej części historii i zrozumieć nadchodzące wydarzenia.

Mother Shark stanowi bramę, przez którą przechodzą wszyscy umarli w oceanie w drodze do zaświatów. W #49 scenarzystka skupia się na relacji Arthur-Mera oraz momencie, w którym Aquaman umarł.

W #50 dojdzie do spotkania Aquamana z Jacksonem Hyde'em. Od tej pory Aqualad będzie regularnym bywalcem serii. W numerze tym ponownie zobaczymy prace Robsona Rochy, który wziął wolne ze względów osobistych, aby cieszyć się niedawno narodzonym dzieckiem.

Więcej na temat bieżących oraz przyszłych wydarzeń w AQUAMANIE - klik, klik.

*Origin nowej, nastoletniej bohaterki wreszcie ujawniony, czyli spoilery z najnowszego numeru serii NAOMI.

*Okładki do sierpniowych zeszytów, które biorą udział w evencie "Year of the Villain" - zobacz. Posiadają one specjalny baner oraz uszkodzone podczas walki logo każdej z serii.


*W sierpniu ukaże się przedruk HOUSE OF SECRETS #92 z roku 1971, w którym po raz pierwszy pojawił się Swamp Thing.

*15 maja w USA ukazały się:

American Carnage #7
Aquaman #48,
Batgirl Volume 5 Art Of The Crime TP,
Batman #71,
Batman The White Knight HC,
High Level #4,
Justice League #24,
Justice League Odyssey Volume 1 The Ghost Sector TP,
Lucifer #8,
Mister Miracle HC,
Naomi #5,
Nightwing #60,
Pearl #9,
Ronin By Frank Miller TP (Black Label Edition),
Suicide Squad Volume 8 The Final Mission TP,
Superman #11,
Superman The Rebirth Deluxe Edition Volume 4 HC,
Swamp Thing Protector Of The Green TP (DC Essential Edition),
Teen Titans #30,
Teen Titans By Geoff Johns Volume 3 TP,
Teen Titans Go #34,
Wonder Woman By Azzarello And Chiang Omnibus HC.

Dawid Scheibe & Damian "Damex" Maksymowicz


Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz