sobota, 17 marca 2018

CBN: Comic Book News #195


*Za nami wyjątkowo bogaty w komiksowe nowinki od DC tydzień. Poniżej znajdziecie informacje na temat nowych serii oraz one-shotów, krótkie wywiady, spoilery z wybranych zeszytów, nowe warianty okładkowe, zapowiedzi grubaśnych wydań zbiorczych, czy też zapis z panelu poświęconego obchodom 80-lecia Supermana. To wszystko i dużo więcej w rozwinięciu posta. Zapraszamy do lektury!

*Zgodnie z przewidywaniami Hawkman dostanie nową, solową serię. Wbrew przewidywaniom za scenariusz będzie odpowiedzialny Robert Venditti, a nie Jeff Lemire. Rysunkami zajmie się Bryan Hitch. #1 ukaże się w czerwcu.

Hawkgirl pojawi się w HAWKMAN, ale nie będzie romantycznie związana z głównym bohaterem.Autorzy chcą ponownie zrobić z Hawkmana istotną postać w DCU. Carter trafi w niespodziewane i nieznane miejsca, przy okazji przedstawiając nowe elementy w mitologii wojowniczego bohatera.

Mimo wielu przeżytych wcieleń Carter dowie się, że w rzeczywistości zna tylko część historii. Bohater wyruszy na misję i jeśli zawiedzie, to reperkusje dotkną nie tylko Ziemi, ale całego uniwersum DC.


*Dwa nowe warianty ekskluzywne okładkowe do ACTION COMICS #1000, tym razem autorstwa Philipa Tana oraz Stanleya Lau - zobacz.

*Magdalene Visaggio zaczęła prace nad serią ETERNITY GIRL jesienią 2016. Sonny Liew okazał się idealnym artystą pasującym do tej zakręconej, specyficznej opowieści o superbohaterce walczącej z depresją.


Eternity Girl jest połączeniem Element Girl oraz Dr. Manhattana. Dzięki swoim mocom i kontroli nad strukturą atomu potrafi przyjmować dowolny kształt, od solidnej skały aż po trujący gaz. Posiada również zdolność strzelania promieniami elektrostatycznymi, a także kilka innych niezwykłych umiejętności.

Wszystko co robiła Caroline, robiła z dużym poświęceniem i oddaniem dla Alpha 13, co ostatecznie kosztowało ją utratę człowieczeństwa. Po tym wszystkim pozbyto się jej z organizacji, została porzucona i zdana jedynie na samą siebie. I to właśnie najbardziej boli główną bohaterkę. Nie posiada kontroli nad własnym ciałem, czuje się wyalienowana.

Więcej wypowiedzi twórców na temat tej mini serii znajdziecie tutaj.

*Sukces poprzednich crossoverów pomiędzy postaciami DC a tymi z kreskówek Hanna-Barbera sprawił, iż doczekamy się drugiej rundy tego typu spotkań. 30 maja ukażą się cztery nowe one-shoty, każdy liczący 48 stron i w cenie 4,99$.AQUAMAN/JABBERJAW SPECIAL #1 - scen. Dan Abnett, rys. Paul Pelletier. Back-up z udziałem Captaina Cavemana, Shazama oraz Spectre.

BLACK LIGHTNING/HONG KONG PHOOEY SPECIAL #1 - scen. Bryan Hill, rys. Denys Cowan i Bill Sienkiewicz. Back-up z udziałem Jasona Blooda oraz Funky Phantoma.

THE FLASH/SPEED BUGGY SPECIAL #1 - scen. Scott Lobdell, rys. Brett Booth i Norm Rapmund.

SUPER SONS/DYNOMUT SPECIAL #1 - scen. Peter Tomasi, rys. Fernando Pasarin i Oclair Albert.

Szczegółowe opisy - klik.

*Spoilery z ACTION COMICS #999, gdzie zachodzą ważne przemiany z udziałem Hanka Henshawa oraz Sama Lane'a - sprawdź.

*Plastic Man z solową mini serią, nie związaną z THE TERRIFICS. #1 w czerwcu, pisze Gail Simone, rysuje Adriana Melo.Plas zmierzy się z grupą najmądrzejszych superzłoczyńców. Sam. Żaden z herosów nie będzie chciał pomóc, ponieważ nikt mu nie uwierzy.

Simone obiecuje, że prócz znanych twarzy pojawią się także nowe postacie.


*Przed ślubem stulecia zaplanowanym na BATMAN #50, w maju i czerwcu ukaże się pięć one-shotów BATMAN: PRELUDE TO THE WEDDING:

NIGHTWING VS. HUSH #1 - Dick Grayson wydaje się logicznym wyborem na świadka pana młodego. Hush ma odmienne zdanie... i być może Bruce Wayne również.

ROBIN VS. RA'S AL GHUL - Ra's chce porozmawiać ze swoim wnukiem od serca. Nieśmiertelny Al Ghul w Batmanie widział swego dziedzica, ten jednak odrzucił ofertę i jego córkę Talię. Ra's chce wiedzieć, czy Damian uhonoruje dziedzictwo Al Ghulów i zdecyduje się wrócić do "rodzinnego biznesu".


BATGIRL VS. THE RIDDLER - starcie dwóch najtęższych umysłów w Gotham City.

RED HOOD VS. ANARKY - Jason Todd zajmuje się ochroną wieczora panieńskiego Catwoman, Anarky zamierza wystawić upadłego Cudownego Chłopca na próbę.

HARLEY QUINN VS. THE JOKER - Harley wie co nieco na temat toksycznych związków. Gdy dowiaduje się, że jej eks zamierza zepsuć szczęście jednej z jej przyjaciółek, panna Quinn postanawia wytropić Jokera i przemówić mu do rozsądku... w czym może pomóc jej młot.


*We wrześniu ukaże się BATMAN/CATWOMAN WEDDING ALBUM. Komiks składać się będzie z 96 stron i zawierać będzie zarówno wyselekcjonowany materiał z serii BATMAN Toma Kinga, jak również zupełnie nowe historie.

*Mitch Gerads opowiada o swoim warsztacie artystycznym, czerpaniu przyjemności z dzielenia strony na dziewięć paneli, czy też częstej przemocy obecnej w rysowanych przez niego historiach - klik.

*Dwóch z trzech scenarzystów JUSTICE LEAGUE: NO JUSTICE opowiada o nadchodzącym evencie.

Joshua Williamson i James Tynion IV  zapewniają, że czytelnicy nie zauważą, którą część historii napisał dany autor. JL: NJ jest jednorodną, szaloną historią z team-upamai, których nikt się nie spodziewał.
Cztery drużyny będą zebrane pod kątem walki z każdym z czterech kosmicznych bogów, połączonego ze specyficzną, kosmiczną energią.

Mimo że Beast Boy zdaje się niespecjalnie pasować do drużyny Batmana, to jest w niej z konkretnego powodu.

Gdy herosi walczą w kosmosie, Ziemi strzegą Green Arrow o Amanda Waller.

Gdzie są Zieloni Latarnicy? Są zajęci.

Finał DK: METAL jest związany z NO JUSTICE.


*Bryan Edward Hill napisze dwa czerwcowe zeszyty serii DETECTIVE COMICS. Historię "On the Outside" narysuje Miguel Mendonça.Młodzi herosi nie zamierzają złożyć broni. Batman potrzebuje dla nich nauczyciela, któremu będzie mógł zaufać. Black Lightning spełnia oba te warunki.

Więcej.

*Łamiąca wiadomość dla fanów serii HARLEY QUINN: począwszy od #43 scenarzystą komiksu zostanie Sam Humphries, który obecnie niszczy NIGHTWINGA - klik.

*Pozbawiony mocy Barry uwalnia Godspeeda, by ten pomógł mu połączyć się ze Speed Force i pokonać Grodda. Kolejne wybory Allena powodują nowe spięcia wewnątrz Flash-rodziny.

Joshua Williamson, scenarzysta THE FLASH ma większe plany odnośnie postaci Godspeeda.Jedną z różnic pomiędzy Barrym a oryginalnym Wallym West jest gra zespołowa. Allen zazwyczaj działa solo, może mieć pomocnika, ale to Wally zbudował wokół siebie Flash-rodzinę i nauczył się polegać na innych.

Scenarzysta dokłada starań by Barry, młodszy Wally i starszy Wally różnili się od siebie i każdy był indywidualną postacią.


*Z okazji 30-lecia powstania serii SANDMAN, DC wznawia wszystkie tomy w miękkiej oprawie. Jeszcze w tym roku ukażą się dwa pierwsze tomy.

*Spoilery z RED HOOD & THE OUTLAWS #20 - klik.

*Bendis pochwalił się na twitterze, że właśnie ukończył scenariusz do ACTION COMICS #1001.

*Big Barda to nie pseudonim, to odpowiednio imię i nazwisko bohaterki serii MISTER MIRACLE - klik.

*Oryginalny Nite Owl - Hollis Mason, widnieje w samym centrum okładki do DOOMSDAY CLOCK #6, jaką naszkicował już Gary Frank:*Na najnowszej grafice reklamującej serię MAN OF STEEL autorstwa Briana Michaela Bendisa widnieje zdanie: "przeszłość Supermana doprowadzi do zniszczenia jego przyszłości".

*Jim Cheung wykonał okładkę do JUSTICE LEAGUE #1 pisanej przez Scotta Snydera. Pewne nieoficjalne zapowiedzi sugerują, jakoby artysta ten miał być odpowiedzialny, przynajmniej częściowo, za oprawę graficzną serii. Szczegóły.

*Stjepan Sejic zdradził, iż właśnie zaczął pracować nad nową serią pisaną przez Joshuę Williamsona. Artysta zaprezentował na twitterze koncepty postaci, co każe przypuszczać, że będzie to seria drużynowa.

*DC Essential Edition to nowy format wydań zbiorczych. 300-400 stron w tomie, stanowiącym dobry punkt wejścia dla nowych czytelników. Szczegóły.

*Spoilery z DETECTIVE COMICS #976:

Zabicie Clayface'a przez Kate doprowadziło do rozpadu drużyny Batmana. Cassandra odbywa sesję terapeutyczną z Leslie Thompkins. Dziewczyna nie czuje się superbohaterką bez Basila u swego boku. Leslie zarzuca Bruce'owi, że ten zamiast pomagać jedynie przyczynia się do pogorszenia stanu psychicznego Cass.


Batwoman wspólnie z Azraelem, Batwingiem oraz członkami The Colony powstrzymują jeden z ataków Trybunału Sów. Jean Paul oraz Luke przyjmują propozycję Kate i dołączają do jej nowego zespołu. Ich misją jest globalny ratunek dla świata, zaś Gotham zostawiają Batmanowi.

Bruce odkrywa, że Tim podczas jego nieobecności przygotowuje na komputerze w batcave plany odbudowy drużyny i nowej siedziby bat-zespołu. Batman wyznaje, że Batgirl miała rację (poprzedni numer)i jest przeciwny dalszym działaniom Tima w tym kierunku. Dochodzi do kłótni, po której zdenerwowany Red Robin mimo prób zatrzymania go przez Bruce'a ucieka na motorze. niedługo po tym spotyka Ulyssesa Armstronga, który chce się z nim podzielić ważnymi informacjami dotyczącymi jego przyszłości.

*Tom King pokazał grafikę z serii BATMAN. W historii, którą zilustruje Tony Daniel wystąpi Booster Gold. Szkic przedstawia Boostera patrzącego na śmierć jednego z herosów - klik.

*Adam Glass napisze one-shot TEEN TITANS SPECIAL #1.


W zeszycie na pewno wystąpią Robin, Kid Flash i Red Arrow.

*Grafiki oraz szczegóły dotyczące serii THE UNEXPECTED, która pojawi się w ramach linii New Age of DC Heroes - klik.

*Spoilery z SUPERMAN #42, gdzie spotykamy Bizarro i jego specyficzną rodzinę - klik.

* Dan Jurgens, Jim Lee, Brian Bendis, Frank Miller oraz twórcy serialu KRYPTON wzięli udział w panelu poświęconemu Supermanowi, jaki odbył się w ramach SXSW w stolicy stanu Teksas. Spotkanie zatytułowane było "Superman: 80 Years of Truth, Hope and Justice" i składało się głównie ze wspomnień dotyczących Człowieka ze Stali. Krótkie podsumowanie znajdziecie tutaj.

Pełen zapis video z tego panelu - zobacz.

*Kilkanaście alternatywnych okładek z kwietniowych i majowych zeszytów.
*We wrześniu ukaże się ACTION COMICS #1000 DELUXE EDITION HC.

A co powiecie na wypasioną edycję KILLING JOKE?

DC wyda kompletną sagę KNIGHTFALL w wielu tomach - klik.

I jeszcze porcja zapowiedzi aż 12 grubszych wydań zbiorczych - klik.

*Plan odrodzonego Darkseida wyjawiony, czyli spoilery z WONDER WOMAN #42.

*Najnowszy DC All Access, a w nim m.in. twórcy na temat GREEN LANTERN: EARTH ONE oraz zachęta do sięgnięcia po wybrane komiksy, jakie ukazały się w minioną środę:*Wywiad z rysownikami INJUSTICE 2.

*Program 7 Krakowskiego Festiwalu Komiksu.

*Tomasz Kołodziejczak krótko o komiksach superbohaterskich z Egmontu - klik.

*Opisy i plansze do marcowych premier Egmontu - klik, klik.

*Steve Ditko powraca do świata Blue Beetle'a - szczegóły.

*Na koniec smutna informacja, która dopiero teraz została opublikowana. 2 lutego w wieku 76 zmarł w Oregonie scenarzysta komiksowy Michael Fleischer. Twórca ten był popularny w latach 70-80. Dla DC stworzył wiele komiksów, a najbardziej znane są jego runy w ramach serii ADVENTURE COMICS (historie z udziałem Spectre), HOUSE OF MYSTERY, HOUSE OF SECRETS, czy też JONAH HEX.

*14 marca w USA ukazały się:

Action Comics #999,
All-Star Batman Volume 2 Ends Of The Earth TP,
All-Star Batman Volume 3 The First Ally HC,
Batgirl And The Birds Of Prey #20,
Batgirl Stephanie Brown Volume 2 TP,
DC Comics The Art Of Darwyn Cooke TP,
Detective Comics #976,
Eternity Girl #1 (z 6),
The Flash #42,
Gotham City Garage #11
Green Lantern Earth One Volume 1 HC,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #40,
Justice League Of America #26,
Justice League Of America The Bronze Age Omnibus Volume 2 HC,
Mister Miracle #7 (z 12),
New Super-Man And The Justice League Of China #21,
Ragman #6 (Of 6), $2.99
Red Hood And The Outlaws #20,
Scalped Volume 2 TP,
Scooby Apocalypse #23,
Sheriff Of Babylon The Deluxe Edition HC,
Sideways #2,
Suicide Squad #37,
Supergirl #19,
Titans #21,
Trinity #19,
Wildstorm Michael Cray #6,
Wonder Woman #42.

Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: NewsaramaCBRBleedingCool, Alejakomiksu

1 komentarz:

  1. Fajnie że będzie solowa seria z Hawkmanem, brakuje mi innych postaci takich jak Martian Manhunter lub Shazam

    OdpowiedzUsuń