czwartek, 1 marca 2018

Neil Gaiman przedstawia THE SANDMAN UNIVERSE!


Co może uratować podupadający imprint? Powrót do jednej z najmocniejszej marek z ich katalogu. Z okazji 30-lecia SANDMANA, DC ogłosiło nową inicjatywę w ramach Vertigo. THE SANDMAN UNIVERSE to 4 serie powstałe we współpracy z samym Neilem Gaimanem.

Sen zaginął. W efekcie zapanował chaos. Pomiędzy światami powstała wyrwa, ujawniając przestrzeń, istniejącą poza Śnieniem. Jedna z nigdy nie napisanych książek z Biblioteki Snu trafiła do realnego świata, gdzie znalazła ją grupka dzieci. Lucyfer znowu upadł. Pojawił się trzeci dom, Dom Szeptów. Tim Hunter ponownie stanął przed trudnym wyborem.

Gaiman, Nalo Hopkinson, Kat Howard, Si Spurrier i Dan Watters napiszą one-shot wprowadzający. Rysunki Bilquis Everly, okładka Jae Lee. Premiera 8 sierpnia - w 25 rocznicę istnienia Vertigo Comics.

Uniwersum SANDMANA to ogromna piaskownica, pełna wspaniałych zabawek. Gaiman zaczął odczuwać wyrzuty sumienia, znów chciał się nimi bawić i przy okazji móc współpracować z innymi znakomitymi pisarzami i artystami.

Nalo Hopkinson napisze HOUSE OF WHISPERS. Seria zagłębi się w tajemnicę tytułowego domu, sąsiadującego z Domem Sekretów i Domem Tajemnic. Jego pojawienie się wpłynie także na świat rzeczywisty. Opiekunką Domu Szeptów jest wróżbitka Erzulie. Mieszkańcy Śnienia podejrzewają, że to ona może być odpowiedzialna za problemy, które dotknęły ich królestwo. W serii zobaczymy magię i mitologię voodoo, z której to pochodzi Erzulie. Rysownik nie został jeszcze ogłoszony.

Cat Howard zasiądzie ze sterami BOOKS OF MAGIC, kolejnej serii z udziałem nastoletniego czarodzieja Timothy'ego Huntera. Komiks będzie kontynuacją oryginalnej mini serii autorstwa Gaimana. Tim, rozdarty pomiędzy dwoma przeznaczeniami - zostania najwspanialszym czarodziejem lub najgorszym złoczyńcą w dziejach - będzie kontynuował swą magiczną edukację. W odkrywaniu tajemnic Ksiąg Magii pomoże mu nowa nauczycielka. Więcej.

Szanując poprzednie dwie serie LUCIFER, Dan Watters przedstawi nowy rozdział w dziejach Gwiazdy Zarannej. Ślepy i biedny mieszka w małym domku, w spokojnym miasteczku, którego nikt nie może opuścić... Lucyfer nie pamięta jak i dlaczego został uwięziony w swoim personalnym piekle.

Powróci również tytuł THE DREAMING. Si Spurrier zabierze czytelników do królestwa Snu by pokazać, co porabiają Dora (nowa postać), Mervyn Dyniogłowy, bibliotekarz Lucien i kruk Matthew pod nieobecność szefa. Rysunki Bilquis Evely, okładki Yanick Paquette.

Video zapowiedź:

Porcja grafik.

Oficjalne opisy serii.


Vertigo wstaje z kolan?


Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: CBR, Newsarama

5 komentarzy:

 1. Wielkie tak dla tego pomysłu! Biorę w ciemno zwłaszcza że pieczę nad tym ma Neil Gaiman.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Co może uratować podupadający imprint?" "Vertio wstaje z kolan?"
  Przecież na comic-conie ogłoszono, że w sierpniu 2018 nastąpi relaunch Vertigo. Dlatego ostatnio nic wielkiego się działo. Wszystkie najlepsze rzeczy zostawili właśnie na ten restart.

  Co ciekawe, wy już o tym pisaliście: https://dcmaniak.blogspot.com/2017/10/cbn-comic-book-news-168.html (jest nawet Damex podpisany :P), więc nie rozumiem tekstów o upadającym imprincie.

  No i w ostatnim zdaniu jest literówka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pamiętam już, czy wtedy pisałem o tym ja, czy Dawid.

   "Vertigo wstaje z kolan?" brzmi za dobrze by tego nie użyć :P

   I pewnie, wspominali o relaunchu, ale w naszej ekipie mało kto w to wierzył. Poprzednie próba ok.2 lata temu nie pomogła. THE SANDMAN UNIVERE to krok w dobrą stroną (przynajmniej wg mnie, fana dzieła Gaimana), ale na dłuższą metę to za mało by ożywić na Vertigo. Druga seria z Lucyferem dość szybko znalazła się na dalekiej pozycji w listach sprzedaży stąd spory sceptycyzm do odnowienia Vertigo - zwłaszcza, gdy mają nowy, działający imprint Young Animal. Niemniej trzymamy kciuki, bo Vertigo znaczyło kiedyś bardzo dużo.

   Usuń
  2. Sądzę, że to dopiero początek. Relaunch ma nastąpić 08.08.18, więc mają jeszcze sporo czasu, żeby ogłosić nowe projekty. Pewnie będzie nowy Swamp Thing, Hellblazer i jeszcze kilka innych serii.

   Usuń
 3. Według mnie wznowią jeszcze inne klasyki. to co wymieniłeś i dodałbym jeszcze jakąś kontynuację transmetropolitana coś większego w 100 naboi i może coś dużego w amerykańskim wampirze

  OdpowiedzUsuń