wtorek, 19 lutego 2019

Batman kontra zombie w DCEASED


Znamy pierwsze szczegóły DCEASED, eventu pióra Toma Taylora, którego #1 (z 6) zeszytów ukaże się w maju.
 
Darkseid wypuści techno-organiczny wirus, który zarazi niemal całe uniwersum DC poprzez ekrany wszelakich urządzeń. Zarażeni początkowo dosłownie drapią i rozrywają swoje ciała, nim ten kompletnie zdąży ich opanować. Batman będzie musiał stawić czoła gniewnym zombie kreaturom, powstałym w wyniku działania wirusa. Uniwersum DC ogarnie przemoc, panika i krew...

Batman to heros gotowy na wszystko. Nie inaczej jest tym razem. Aczkolwiek największym atutem Mrocznego Rycerza - poza wsparciem super-przyjaciół i bat-rodziny - jest jego umysł. A wirus właśnie wpływa właśnie na to umysł. Czy Batman zdoła walczyć z czymś, co jest jego częścią? Czy "Bat-bóg" okaże się jednak podobny reszcie śmiertelnikom?

Taylor ma doświadczenie w "torturowaniu" postaci DC w świetnych prequelach do gier INJUSTICE: GODS AMONG US (odpowiada za 3 z 5 "sezonów" komiksu) i INJUSTICE 2. Scenarzysta myślał nad nowymi sposobami męczenia swoich ulubionych bohaterów, przy których INJUSTICE wypadłoby blado. DCEASED będzie osadzone poza kontinuum, co da Taylorowi jeszcze większą swobodą niż świat INJUSTICE, gdzie musiał trzymać się wydarzeń z gry.
 
Horrorową mini serię zilustrują Trevor Hairsine, Stefan Gaudiano, James Harren i Rain Beredo.
 
Porcja grafik w linku źródłowym.Damian "Damex" Maksymowicz

5 komentarzy:

 1. Dlaczego "Bat-bóg" przepraszam???

  OdpowiedzUsuń
 2. Bo Batman jako śmiertelnik bez mocy stoi na równi z kosmitami, bogami i metaludźmi. Ma plan na wszystko, zawsze wygrywa. Określenie się utarło za sprawą tego,jak pisał go Grant Morrison.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sorry nie śledzę ostatnio co się dzieje w DC czy to będzie podobne do marvel zombie(osobiście jedyna historia która mi się podoba w marvel zwłaszcza pierwsza część)
  Czy Batman będzie walczył z innymi zombie superbohaterami?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiadomo do tej pory tyle, co napisałem w newsie.

  OdpowiedzUsuń