poniedziałek, 11 lutego 2019

DC TV Series News #89

Dziś będziemy mocno kręcić się w okolicach seriali związanych bardziej lub mniej z postacią Batmana. Sporo newsów pojawiło się z planu GOTHAM oraz PENNYWORTH, ale i twórcy BATWOMAN mają swoje trzy grosze do dorzucenia. To jednak nie wszystkie newsy serialowe, które znajdziecie w rozwinięciu posta.
Cały czas jedną z najbardziej elektryzujących informacji dotyczących ostatniego sezonu GOTHAM jest kwestia pojawienia się Batmana. I właśnie na ten temat dowiedzieliśmy się właśnie sporo nowych informacji. John Stephens - showrunner serialu - powiedział, że finał nijak nie będzie przypominał chociażby TAJEMNIC SMALLVILLE, gdzie Superman pojawił dosłownie na parę sekund na ekranie. Ostatni odcinek GOTHAM ma zawierać jedną scenę w teraźniejszości, po czym wszyscy widzowie przeniesieni zostaną kilka lat do przodu. Batman będzie istotną częścią tego odcinka, a nie tylko smugą gdzieś na drugim planie. Jeden z reporterów obecnych przy kręceniu finału ujawnił, że widział scenę z Mrocznym Rycerzem, Riddlerem i Pingwinem. Wszyscy mieli na sobie mocno komiksowe kostiumy. Wiadomo już także, że o ile David Mazouz będzie w odcinku tym "twarzą" Bruce'a Wayne'a, to jednak jego "ciałem" będzie ktoś inny. Ma to związek z tym, że młody aktor jest za niski i za chudy w stosunku do postaci, jaką chcą pokazać widzom twórcy. Wiadomo także, że w finale pojawi się Cameron Monaghan. 
Skoro już o nim mowa, to pojawiło się nowe zdjęcie jego postaci, które pochodzi z najbliższego epizodu.
Tymczasem Shane West, który w finałowym epizodzie wciela się w rolę Bane'a, przyznał iż został zaproszony do udziału w GOTHAM już parę lat temu. Zaoferowano mu bowiem rolę Mr. Freeze'a, lecz aktor miał wówczas zobowiązania wobec serialu "Salem" i propozycję tę odrzucił.

Źródła: 1, 2, 3, 4 i 5
-------------------------------------------------------------------------
Twórcy PENNYWORTH ujawnili za to pierwsze zdjęcie Jacka Bannona jako tytułowego bohatera.
Jak wyjaśniają twórcy serialu, PENNYWORTH ma być serialem o kategorii wiekowej R, co oznacza iż możemy mieć tam do czynienia z przekleństwami, przemocą i nagością. Produkcja ta nie być w żadnym stopniu powiązana z GOTHAM, a także w możliwie jak najmniejszym stopniu czerpać z galerii wrogów Mrocznego Rycerza. Oznacza to, że raczej na pewno nie spotkamy tutaj przodków Pingwina czy Jokera. Akcja serialu ma być osadzona w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia, jednakże i tutaj podkreślono, że nie należy w tej informacji doszukiwać się powiązań z komiksową linią czasu.

Innymi słowy, oprócz Alfreda i Thomasa Wayne'a oraz miasta Gotham, serial nijak nie będzie korzystał z komiksów. Słabo.

Źródła: 1, 2, 3 i 4
-------------------------------------------------------------------------
Tymczasem Batwoman znalazła swoją główną przeciwniczkę. CW ujawniło, że znana z serialu "Reign" Rachel Skarsten otrzymała rolę Alice - głównodowodzącej gangiem inspirującym się "Alicją w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla. W 2002 roku aktorka ta grała jedną z głównych ról w błyskawicznie skasowanym serialu BIRDS OF PREY, gdzie wcielała się w Black Canary. Oby tym razem wypadła w swojej roli znacznie bardziej przekonująco, ponieważ tamta produkcja była istnym koszmarem.

Źródło: 1
-------------------------------------------------------------------------
Jeremy Carver, który jest producentem serialowego wcielenia DOOM PATROL ujawnił, kogo widzowie mogą oczekiwać w odcinkach pierwszego sezonu serialu. Oprócz już znanych i ogłoszonych postaci, wspomniał on także o Danny the Street, Beard Hunter, Lodestone oraz Celsius - byłej żonie Nilesa Cauldera. Premiera pierwszego epizodu już w najbliższy piątek na platformie DC UNIVERSE.

Ujawniono także, że serialowego Cyborga nie będzie niemal nic łączyło z tym z filmu LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI. Ich jedyną cechą wspólną będzie to, iż będą na początku swojej superbohaterskiej drogi i jeszcze nie do końca potrafią poradzić sobie ze swoimi mocami. Jednakże zdaniem Carvera, serialowa wersja Cyborga na pewno nie potrafiłaby zrobić to, co grany na dużym ekranie przez Ray'a Fischera heros.

Źródło: 1 i 2
-------------------------------------------------------------------------
Meg DeLacy w serialu STARGIRL wcieli się w Cindy Burman - najpopularniejszą dziewczynę w szkole, która skrywa mroczny sekret. W rzeczywistości jest córką Dragon Kinga, byłego członka Injustice Society i bardzo mocno pragnie pójść w przestępcze ślady ojca. Z czasem ma się stać największą przeciwniczką Courtney Whitmore w pierwszym sezonie produkcji.

Źródło: 1
-------------------------------------------------------------------------
Plotki, ploteczki, plotunie.
Carlos Valdez, znany z roli Cisco w serialu THE FLASH, poprosił podobno o usunięcie jego postaci z kolejnego sezonu serialu THE FLASH. Miałoby to związek z jego rozwijającą się ostatnio karierą teatralną oraz muzyczną.

Źródło: 1
-------------------------------------------------------------------------
Jon Cryer zaprezentował na Twitterze pierścień Lexa Luthora.

Plotki, ploteczki, plotunie.
Wbrew wcześniejszym doniesieniem, Jeremy Jordan nie powróci do roli Wynna w czwartym sezonie SUPERGIRL. Jego wątek ponoć został zupełnie usunięty ze scenariuszy, zaś sama postać ma wrócić w kolejnej serii.

Źródło: 1
-------------------------------------------------------------------------
W tym tygodniu wyemitowane zostaną:

- TEEN TITANS: GO! 5x20
- ARROW 7x13
- BLACK LIGHTNING 2x13
- THE FLASH 5x14
- GOTHAM 5x06
- DOOM PATROL 1x01
-------------------------------------------------------------------------
Na koniec jak zwykle wyniki oglądalności.

TEEN TITANS: GO! 5x19 - około 530 000 widzów (spadek o 7,43%)
   
ARROW 7x12 - około 1 040 000 widzów (spadek o 11,64%)
   
BLACK LIGHTNING 2x12 - około 939 000 widzów (wzrost o 1,19%)
   
THE FLASH 5x13 - około 1 893 000 widzów (spadek o 7,16%)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz