piątek, 1 lutego 2019

Szybka decyzja CW - seriale DC z kolejnymi sezonami. Ale... (kilka plotek i spoilery)

Tym razem nie musieliśmy czekać do majowych upfrontów, ponieważ stacja CW wydała komunikat dotyczący przyszłości wszystkich swoich seriali z bohaterami DC. Zaskoczenie lekkie jest, bo... wszystkie otrzymały zamówienie na kolejne sezony. Jest jednak kilka znaków zapytania.
W październiku na antenę CW powrócą więc ARROW z sezonem ósmym, THE FLASH z sezonem szóstym, SUPERGIRL oraz LEGENDS OF TOMORROW z sezonami piątymi, zaś BLACK LIGHTNING z sezonem trzecim. Skąd więc wspomniane pytajniki? Uwaga na spoilery.

Otóż źródłem wątpliwości i domysłów jest zapowiedziany na obecny rok serialowy crossover CRISIS OF INFINITE EARTHS. Podczas zeszłorocznego wydarzenia o nazwie ELSEWORLDS widzieliśmy scenę, w której Supergirl i Flash dzięki swojej szybkości spowolnili czas na Ziemi, by Superman mógł pokonać Johna Deegana. Oboje zginęliby, gdyby nie Oliver Queen, który zawarł jakiegoś rodzaju umowę z Monitorem. Jaką dokładnie? Nie wiadomo. Tego mamy się dowiedzieć podczas kolejnego crossovera. Spekulacje jednak ruszyły pełną parą i skupiły się wokół właśnie serialu ARROW.

Najpopularniejsza teoria mówi, że Queen zaoferował swoje życie w zamian za ocalenie Barry'ego i Kary. I podczas kolejnego wydarzenia będzie musiał wypełnić złożoną obietnicę. Byłaby to zapewne jedna z wielu wyssanych z palca plotek, gdyby nie kilka drobnych szczegółów.

Po pierwsze Stephen Amell coraz częściej przebąkuje o końcu pracy nad ARROW. Niedawno wspominał, że ewentualny ósmy sezon powinien być już według niego ostatnim.

Oliwy do ognia dodał Mark Pedowitz - szefujący stacją CW. Otóż z jednej strony przyznał, że wie iż obecne seriale emitowane są już dość długo i trzeba będzie niedługo zadbać o powiew świeżego powietrza w Arrowverse, przez co zapewne miał na myśli BATWOMAN. Z drugiej zaś potwierdził, że CW nie zamierza zwiększać ilości równolegle emitowanych seriali z bohaterami DC. Dodał także, że podczas przyszłorocznego crossovera na pewno doczekamy się jakiejś "dużej" ofiary.

Czyżby zatem ósmy sezon ARROW miałby trwać tylko do CRISIS ON INFINITE EARTHS, zaś potem na jego miejsce wskoczyłaby Kate Kane ze swoimi przygodami?

Jest jeszcze jedna teoria - kasacja LEGENDS OF TOMORROW wskutek wydarzeń z zaplanowanego na obecny rok crossovera. W CW nikt nie kryje się z tym, że jest to najdroższy w produkcji serial z Arrowverse, lecz spośród nich notuje najniższe wyniki oglądalności.

Źródła: 1, 2 i 3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz